Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak przekonać ludzi do Płaskiej Ziemi?
Cześć! Kilka lat temu zacząłem interesować się płaską ziemią, cieszę się że mamy w Polsce takie forum na którym możemy poszerzać wiedzę! Smile Jednak moi znajomi nie podzielają tej prawdy... Jedyne co potrafią to wysłać mi filmik tego scifuna i mówić że się nie znam ;/ Jak wy do tego podchodziliście?
Odpowiedz
Nie chcę ich zmieniać, przynajmniej mam pewność że nie są Masonami.
Odpowiedz
Tak, na 100%, są po prostu okłamani przez system
Odpowiedz
Jak moja własna żona mi nie wierzy, to nie wiem jak mozna uświadomić innych. Smile

Sam zacząłem swoja przygode z płaską ziemia.. kilkajac na filmik na yt i myslac, że "zobacze jak Ci idioci to wymyślili.." i po 20minutach zostałem jednym z nich Smile.
Mysle, ze nic na sile - do pewnych rzeczy trzeba dojrzec.
Odpowiedz
Cytat:Jak moja własna żona mi nie wierzy, to nie wiem jak mozna uświadomić innych.

Big Grin

Ja przestałem na siłę uświadamiać pojedyncze jednostki.
Chyba każdy musi dojść do tego sam.
Jeśli danej osobie oznajmiasz, że ziemia jest płaska albo że coś jest szkodliwe i tej osoby nie rusza to na tyle, żeby sama podjęła tematy dowiadując się szczegółów na własną rękę  no to chyba nie ma to sensu.
Pojawia się pytanie: A dlaczego oni mieliby Nas oszukiwać? Jak im się udaje zachować te oszustwa w tajemnicy? Chyba bredzisz.
Odpowiedz
Zauważyłem, że najbardziej ludziom do myślenia daje przykład z kometami, które miałyby być widziane jako latające również ku górze, w przypadku braku obiektywnego określenia kierunków w przestrzeni kosmicznej, który to przyjmują kuloziemcy. Aczkolwiek ostatnio zrobiliśmy z ojcem dość ciekawy eksperyment myślowy dotyczący grawitacji:
Załóżmy, że kopiesz bardzo głęboką dziurę i przekopujesz się do samego środka kulki Ziemi. W którą stronę wydobywasz ją, zaraz po jego przekroczeniu? W którą stronę zlatuje/leci materiał, który wykopujesz? Musisz go wyciągać?
Takie może być niewinne pytanko do zwolenników grawitacji, "orłów" fizyki.
Odpowiedz
Jak dla mnie słaby motyw, bo wyznawcy naukowców zaczną wymyślać o jakimś przyciąganiu do środka, o jakichś ogromnych temperaturach itd.
Rozumiem, że założenie jest takie, że nie ma mega gorącego jądra i kopiemy po prostu w ziemi, ale to jest abstrakcja dla prostych ludzi.

Ja szarpiąc się z kulogłowymi na FB w różnych grupach pytam prosto.
Dlaczego z Gdyni widać piasek na plaży w Helu skoro według krzywizny Ziemi powinniśmy widzieć tylko czubek latarni morskiej?

http://www.proroctwa.com/kalkulator.htm

Odpowiedzi typu, że jestem frajerem, a naukowcy są cool, że nie doceniam potęgi nauki i tego co osiągnął człowiek, bo co innego...
Odpowiedz
- Ziemia jest kulą bo tak wielu ludzi nie mogłoby się mylić
- Jaki jest standard akceptowania przez ciebie że coś jest prawdziwe?

- Kiedy zobaczę że coś jest prawdziwe.
- Kiedy widziałeś zakrzywiającą się powierzchnie stojącego ciała wody?
- Wiem jak woda się zachowuje w rzeczywistości, ale tam są te rzeczy które nie rozumiemy.
- To dlaczego się powołujesz na coś czego nie rozumiesz? Posłuchaj, jeśli ktoś przychodzi do mnie i mi mówi że jednorożce istnieją, to czy to leży po mojej stronie by to udowodnić? Przychodzisz tutaj twierdząc że jednorożce są prawdziwe, kiedy sam nie masz na nie dowodów, a oczekujesz ode mnie aby to ja je udowadniał. To ty musisz udowodnić swoje jednorożce.
- Jedyny sposób by coś udowodnić, to spróbować to najpierw obalić. 
- Nieprawda, jedyny sposób by coś udowodnić, to praktycznie to zademonstrować.
- Wszyscy wiedzą że Ziemia jest kulą i rozmawianie o tym jakby to miało być oszustwem to jak największa strata czasu. Świat nauki jest pełen odkryć które to potwierdzają.
- Fakt codziennej rzeczywistości pokazuje, że woda nie ma właściwości do zakrzywiania się dookoła wirujących obiektów.
- Woda nie, ale grawitacja je ma.
- W jakiej skali grawitacja zaczyna wyginać wodę?
- Nie sądzę że możemy dostarczyć ciało wody wystarczająco duże aby pokazać efekty Grawitacji. 
- Czyli jest to pseudo nauka. To tak jakbym powiedział że materia jest trzymana przez niewidzialne krasnale, ale musimy dostać się do innej ramy referencyjnej by obserwować krasnale w innym wymiarze. Czy mi wierzysz?
- W to nie, ale są rzeczy które są oczywiste ponieważ zostały potwierdzone i jestem przekonany że większość ludzi nie będzie miało co do tego wątpliwości. 
-  Jesteś problemem tego świata ponieważ będziesz kierował się przekonaniami, a wydaje ci się że to rozsądne, kiedy w rzeczywistości jest to obłęd. Jeśli nadal wierzysz że nauka opiera się o przekonania, to istnieje przekonanie w Watykanie odnośnie całej ludzkiej historii istnienia, to czy to oznacza że jest to prawdą? Nie. A więc tylko dlatego że panuje jakieś przekonanie, to nie znaczy że jest ono obiektywnie prawdziwe?
- Nie wiem nic na temat Watykanu, ale wiem że Ziemia jest kulą, bo zostało to wielokrotnie naukowo udowodnione a Ty chyba oszalałeś że kwestionujesz to na poważnie.
-  Próbujesz rozumować ignorancją i to mówisz. Mówisz że nie wiesz i dlatego idziesz za przekonaniami, ciężko jest rozumować z kimś takim jak ty, ponieważ to jest tak jakbyś oddawał swoją własną odpowiedzialność jakimś zewnętrznym władzom. Jeśli adresujesz to do nich, to znaczy że oni teraz reprezentują ciebie, więc nie wiem co innego możesz mi zaoferować.
- Ale dlaczego inni naukowcy nie stwierdzili że ziemia nie jest kulą?
- Chwila. Co znaczy dla ciebie naukowiec?
- ...yyy, to ludzie którzy robią eksperymenty.
- Jest różnica pomiędzy eksperymentem, a doświadczeniem, ponieważ w eksperymencie starasz się znaleźć przyczynę konkretnego fenomenu, kiedy demonstracja to np pokazanie interakcji pomiędzy dwoma różnymi substancjami. Więc kiedy robisz eksperymenty to chcesz znaleźć przyczynę fenomenu, który obserwujesz, a dla mnie naukowiec definiuje się jako ludzka istota eksplorująca obiektywną rzeczywistość w której się znajduje. Mamy możliwość ocenić obiektywną rzeczywistość w której się poruszamy, nikt nie ma wyższości w tej kwestii. Szlabanem powinna być tam demonstracja, tak że jak ktoś stwierdza coś do mnie o mojej rzeczywistości, to oczekuje demonstracji. Jeśli mówi że woda trzyma się wirującej kuli, ale mówi że nie może tego zademonstrować, bo musi udać się do jakieś innej ramy referencyjnej, do większej skali, to jest to pseudo-nauka, ponieważ mówimy o wierzeniu w umyśle, które nie jest prawdziwe.
Odpowiedz
Wow podobna mi sięSmile Ale to Tylko pokazuje, jak myślą ludzie i jak bardzo komuś, czemuś ufają. Wystarczy spojrzeć na to racjonalnie. Kto powiedział, że należy ufać naukowcom? Jeśli na każdym kroku jest oszukiwany i kantowany, od ludzi w Twoim środowisku, w pracy, w szkole, w rządzie itp. To czy nie zapala się Wam pewna lampka w głowie?
Odpowiedz
Kształt Ziemi

Dla początkującym proponuję mój artykuł, który co prawda będzie jeszcze modyfikowany i rozbudowywany, ale na początek ciekawa opcja dla tych, którzy zaczęli się zastanawiać...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości