Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mit Mięsa -Przestań Zjadać Swoich Przyjaciół!
#1
Pomysł, że ludzie muszą spożywać zwierzęce wnętrzności i wydaliny jako część zbilansowanej diety jest potwornym mitem długo symbolizowanym i propagowanym przez naszą niezdrową piramidę żywieniową Iluminatów. 

   

Całe trzy górne poziomy regularnej piramidy (mięso, nabiał, tłuszcze/rafinowane cukry) nie są w jakikolwiek sposób konieczne lub sprzyjające zdrowiu. Nie istnieje pojedyncza witamina, minerał, pokarm, składnik pokarmowy, aminokwas, kwas tłuszczowy, łańcuch-białka, omega lub jakikolwiek inny taki nieuchwytny istotny element dla zdrowia, nie znaleziono ani jednej takiej rzeczy w mięsie lub produktach mlecznych, za to bardziej optymalnie ich obfitość można znaleźć w królestwie roślin. Na przykład istnieje więcej omega w wodorostach niż w rybach, ponad dwa razy więcej białka w szpinaku niż w steku i cztery razy więcej wapnia w nasionach sezamu niż w mleku. Rzeczywista zdrowa piramida żywności będzie wyglądała jak to zdjęcie u góry.

   
 
Mięso i produkty nabiałowe są bardzo kwaśnym, tuczącym, cholesterolowym-ładunkiem, tętnico-zatykającym, chłonno-krzepnącym, tworzącym-śluz, powodującym zaparcia, trudnym do strawienia i pełnym robaków, pasożytów, bakterii, odpadów metabolicznych, hormonów i substancji chemicznych. Jaja są w rzeczywistości niezapłodnionymi ptasimi cyklami miesiączkowymi, które zwie się okresami kurczaków. Mleko jest kocią i hormono-wypełnioną wydzieliną z sutków kobiecej krowy przeznaczoną do karmienia jej młodych. Żadne z tych kawałków i części zwierząt nie są korzystne lub niezbędne, do spożywania przez ludzi.
 
   

Nie ma ani jednej przewlekłej choroby lub niedoboru wyłącznie dla wegetarian. Choroby serca, nowotwory, guzy, torbiele, MS, cukrzyca i wiele innych poważnych problemów zdrowotnych, wszystkie zostały wyleczone przez przejście na 100% dietę wegańską. Niektóre z najsilniejszych zwierząt w przyrodzie, takie jak goryle, słonie, łosie, nosorożce, hipopotamy i żyrafy są wegetarianami. Pomysł, że trzeba jeść mięso innego zwierzęcia by być silnym jest śmiesznym przesądem. Walczący mnisi Shaolin, są prawdopodobnie najtwardszymi ludźmi na ziemi, są ścisłymi wegetarianami.
 
   

Nasza ludzka anatomia jest niezaprzeczalnie zaprojektowana tak, aby istnieć na produktach roślinnych, a nie na ciele zwierząt, dosłownie każdy aspekt naszego ciała dowodzi że jesteśmy roślinożercami/owocożercami a nie mięsożercami/wszystkożercami. Zaczynając od tego że, ludzie i inni naturalni wegetarianie mają 4x dłuższe, zawiłe przewody pokarmowe idealne do wolnego trawienia owoców i skrobi, natomiast wszystkożerni/mięsożercy mają 4x krótsze jelita do szybszego uwalniania kwasoty, przez jedzenie psującego się mięsa zwierząt.
 
Ludzie mają zasadową pitaline (enzym) śliny wstępnie-trawiącą ziarna, zasadowy mocz i słabe kwasy żołądkowe, podczas gdy wszyscy mięsożercy/wszystkożercy mają kwaśną ślinę, kwaśny mocz i 10-1000 x silniejszy żołądkowy kwas solny niezbędny do trawienia mięsa. Wszyscy naturalni zjadacze-zwłok wydzielają również enzym "urykaza" niezbędny do metabolizmu kwasu moczowego w mięsie, ale urykaza nie jest produkowana przez nasze ludzkie ciała.
 
Ludzie mają boczne ruchy szczęki i płaskie zęby trzonowe do mielenia ziaren i warzyw, podczas gdy naturalni zjadacze mięsa nie mają bocznych ruchów szczęki i dziesiątek ogromnych kłów do gryzienia i rozrywania. Ludzie mają krótkie, słabe paznokcie natomiast mięsożercy i wszystkożercy mają długie, mocne, ostre pazury do nacinania skóry i ciała. Ludzie muszą dostarczać witaminę C z naszej żywności, podczas gdy wszystkie zwierzęta mięsożerne i większość wszystkożerców produkuje własną witaminę C. Naturalni wszystkożerni i mięsożerni także mają tolerancję na drobne ustroje znacznie wyższe niż ludzie. Na przykład toksyna botulinowa, która jest zabójcza dla ludzi, przez naturalnie jedzących-mięso jest już łatwo i bezpiecznie trawiona.
 
Ludzie jedzący dietę wysoko tłuszczową stają się otyli, leniwi, jak i chorzy, podczas gdy naturalni zjadacze mięsa pozostają w formie, energiczni i absolutnie żerują na ich diecie wysokiej w zawartość tłuszczu. Wzrok człowieka jest w stanie łatwo rozróżnić różne kolory co ułatwia dostrzeganie dojrzałych od niedojrzałych pokarmów roślinnych, natomiast wzrok większości wszystkożerców/drapieżników jest znacznie mniej wychwytujący kolory. Ludzie śpią tylko 6-12 godzin dziennie, jak większość roślinożerców/owocożerców, podczas gdy większość wszystkożerców/mięsożerców śpi około 18-20 godzin dziennie. Ludzie pocą się porami z całego naszego ciała, podczas gdy wszystkie zwierzęta mięsożerne, a większość wszystkożernych uwalnia pot swoimi językami. Ludzie mają pojedyncze porody i dwa gruczoły sutkowe podczas gdy większość wszystkożerców oraz mięsożerców rodzi kilkoro dzieci, które mają rzędy na rzędach gruczołów sutkowych.

   

Ponownie w odniesieniu do ludzi nie ma ani jednej witaminy, minerału, składnika pokarmowego, pokarmu, aminokwasu, kwasu tłuszczowego, łańcucha białka, omega, lub innego, takiego nieuchwytnego istotnego elementu dla zdrowia, ani jedna taka rzecz nie znajduje się w mięsie (lub nabiale), które to natomiast mogą być znalezione w większej obfitości i bardziej optymalnie, w królestwie roślin. Mówiąc prościej, ludzie są biologicznie zbudowanymi wegetarianinami.
 
"Korzystając z anatomii porównawczej, aby określić, co człowiek  ‘powinien’ jeść, należałoby spojrzeć na gatunki najbardziej podobne do człowieka, a mianowicie na małpy człekokształtne - szympansy, gibony, goryle i orangutany. Spośród wszystkich zwierząt, narządy trawienne i zęby człowieka najbardziej przypominają te małpy. W niewoli, jeśli zmusimy je głodem to niektóre z tych zwierząt będą jeść mięso. Ale w środowisku naturalnym, wszystkie jedzą pokarm wegetariański. Kolejną mocną wskazówką, że człowiek jest z natury wegetarianinem jest fakt, że wegetarianie są na ogół o wiele zdrowsi niż wszystkożercy. Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne potwierdziło, że wegetarianie są mniej narażeni na ryzyko wielu chorób przewlekłych takich jak choroby serca, niektóre rodzaje raka, otyłość, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyce u dorosłych ... Zdrowa dieta wykracza daleko poza nacinanie czerwonego mięsa. W niedawnym badaniu 6,500 Chińczyków, Dr T. Collin Campbell z Cornell stwierdzili, że ogólnie pomimo iż Chińczycy jedzą tylko ułamek białka zwierzęcego, które jedzą Amerykanie, to ci którzy jedli najmniej zwierzęcych białek, to ci mieli niższe ryzyko chorób niż przeciętny Chińczyk. Dr Campbell stwierdza,W zasadzie jesteśmy gatunkiem wegetarian i powinniśmy jeść różnorodne pokarmy roślinne i minimalizować nasze spożycie pokarmów zwierzęcych.’"  -Glen Kime, prezes Wegetariańskiego Towarzystwa Waszyngtonu
 
Każdy wszystkożerca i mięsożerca je swoje mięso surowe, przedzierając się swoimi językami przez futra/skórę i docierając do krwi bogatej w składniki pokarmowe. Prawdziwy wszystkożerca jak niedźwiedź weźmie rybę z wody i połknie ją w całości, surową, w łuskach, z płetwami, kościami, głową i wszystkim. Gdy lew zabije roślinożerce jako swoją żywność, to wdziera się w okolice żołądka by zjeść surowy żołądek, wątrobę, jelita oraz inne narządy, które są wypełnione krwią i składnikami odżywczymi. Nie zjedzą one gotowanego mięsa. Dla większości ludzi, zapach i smak surowego krwawego mięsa jest zgniły, tak aby je mogli spożywać najpierw muszą je ugotować, doprawić oraz marynować mięso w różnych ziołach i przyprawach wegetariańskich, aby nadawało się w ogóle do przyjęcia.
 
   

"Ostatni punkt jaki chciałbym podać, na to że nam ludziom, nie jest przeznaczone jedzenia mięsa jest następujący. Wszystkie zwierzęta wszystkożerne i mięsożerne jedzą ich mięso surowe. Gdy lew zabija roślinożerce jako żywność dla siebie, to rozcina żołądek i je narządy, które są wypełnione krwią (składniki odżywcze). Podczas jedzenia żołądka, wątroby, jelit, itp, lew zapętla krew w procesie jedzenia martwych zwłok zwierzęcia. Nawet niedźwiedzie, które są wszystkożerne jedzą łososia na surowo. Jednak jedzenie surowego lub krwawego mięsa brzydzi nas jako ludzi. Dlatego należy je gotować i przyprawiać aby złagodzić jego smak. Jeśli jeleń został spalony w pożarze lasu, zwierzęta mięsożerne nie zjedzą jego ciała. Nawet lwy cyrkowe muszą być karmione surowym mięsem, tak aby nie głodowały śmiertelnie. Gdyby ludzie naprawdę byli stworzeni do jedzenia mięsa, to jadalibyśmy wszystkie nasze mięsa surowe i krwawe. Myśl o jedzeniu takiego mięsa przyprawia mnie o skręty żołądka. To jest mój punkt, w jaki sposób my, jako ludzie jesteśmy uwarunkowani wierzyć, że mięso zwierząt jest dla nas dobre i że powinniśmy je spożywać dla celów przetrwania i ochrony zdrowia. Jeśli jesteśmy prawdziwymi mięsożercami lub wszystkożercami, gotowanie mięsa oraz przyprawianie go dodatkami soli, ketchupu, sosu tabasco byłoby tuszowaniem i my jako ludzie odmawialibyśmy jedzenia mięsa w takiej formie." -Dr. Akilah El

   
 
Wreszcie, zwykła przyzwoitość moralna i etyka powinna być wystarczającym powodem, aby zakończyć ten zwierzęcy holokaust. Czy możesz sobie wyobrazić, że kosmici przybyli na Ziemię i traktują ludzi w sposób, w jaki my traktujemy krowy, świnie i kurczaki? Gdzie kosmici trzymają nas zamkniętych w ciasnych klatkach, tuczą nas, wycinają nasze nosy i jaja, gwałcą nasze kobiety, skuwają nasze dzieci, a potem zabijają i zjadają nas, gdy jesteśmy najbardziej smaczni, czy widzisz w tym coś złego? I dla tych antywojennych mięsożerców: muszę zwrócić uwagę na hipokryzję? Jeśli na codzień zabijasz niewinne, bezbronne zwierzęta tylko dlatego, że lubisz ich smak, a następnie chodzisz udając, że jesteś "anty-wojenny", to tylko oszukujesz siebie samego.
 
   

"Tak długo jak istnieją rzeźnie, tak długo będą bitwy." -Leo Tołstoj
 
"Rozpoznaj mięso, czym tak naprawdę jest: antybiotykowym i pestycydowym ładunkiem zwłok torturowanego zwierzęcia." -Ingrid Newkirk
 
"Człowiek o intensywnym życiu duchowym nie żywi się trupami." -George Bernard Shaw
 
   

"Człowiek może być zdrowy bez zabijania zwierząt dla pożywienia. Dlatego jeśli zjada mięso, to bierze udział w zabieraniu życia zwierzętom jedynie ze względu na jego apetyt. Takie działanie jest niemoralne." -Leo Tołstoja
 
"Brak-przemocy prowadzi do najwyższych etyk, które są celem całej ewolucji. Dopóki nie przestaniemy krzywdzić wszystkie inne żywe istoty, to nadal jesteśmy dzikusami."  -Thomas Edison
Odpowiedz
#2
Śmiertelność jest głównie spowodowana złym odżywianiem. Skupiając się na badaniach opublikowanych w ostatnich latach Dr. Michael Greger oferuje praktyczne porady jak najlepiej odżywiać siebie oraz nasze rodziny aby zapobiec zagrożeniu, a nawet cofnąć wiele z 15 najczęstszych powodów śmierci.

Link do strony Dr Michaela Gregera gdzie można znaleźć dużo więcej informacji związanych ze zdrowym odżywianiem:

http://nutritionfacts.org/
Link do oryginału:
https://www.youtube.com/watch?v=30gEiweaAVQ&t=159s
Odpowiedz
#3
Ja , wyśliłem to tak - jesli 95% jestesmy jak małpy , to znaczy, ze mozemy jesc jak maply.. wiec od ponad dwoch lat nie jem miesa, zywie sie glownie bananami i jablkami.

Przed wyjściem do pracy jem banana i dwa jablka. W czasie pracy na dwoch przerwach jem po dwa banany i jablka.

W sumie chudlem 30kg , ale czuje sie super Smile.

Tylko czasami mi żona wciska, kawalek ryby na parze, bo mowi ze brakuje czegos tam w diecie. Jem dla spokoju Smile.
Odpowiedz
#4
(04-19-2018, 12:30 PM)Barsum napisał(a): Ja , wyśliłem to tak - jesli 95% jestesmy jak małpy , to znaczy, ze mozemy jesc jak maply.. wiec od ponad dwoch lat nie jem miesa, zywie sie glownie bananami i jablkami.

Przed wyjściem do pracy jem banana i dwa jablka. W czasie pracy na dwoch przerwach jem po dwa banany i jablka.

W sumie chudlem 30kg , ale czuje sie super Smile.

Tylko czasami mi żona wciska, kawalek ryby na parze, bo mowi ze brakuje czegos tam w diecie. Jem dla spokoju Smile.

I bardzo dobrze, że jesz dużo owoców, nadwaga tylko powoduje choroby, ale muszę zwrócić uwagę, że my od małp nie jesteśmy, to wersja mainstreamowa tak nam próbują wmówić ale rzeczywistość jest zupełnie inna.

Tutaj więcej o Teorii Ewolucji:
http://forumplaskaziemia.pl/showthread.php?tid=26

Peace.
Odpowiedz
#5
(04-19-2018, 12:30 PM)Barsum napisał(a): Ja , wyśliłem to tak - jesli 95% jestesmy jak małpy , to znaczy, ze mozemy jesc jak maply.. wiec od ponad dwoch lat nie jem miesa, zywie sie glownie bananami i jablkami.

Przed wyjściem do pracy jem banana i dwa jablka. W czasie pracy na dwoch przerwach jem po dwa banany i jablka.

W sumie chudlem 30kg , ale czuje sie super Smile.

Tylko czasami mi żona wciska, kawalek ryby na parze, bo mowi ze brakuje czegos tam w diecie. Jem dla spokoju Smile.

Z małpy nie jesteśmy, teoria ewolucji to jedna wielka ściema ale to na inną dyskusję.
Ja nie jem mięsa od 1,5 roku. Jestem w 95% weganinem, z ciągotami na RAW ale na razie tylko okresowo np. 2 tygodnie na jakieś czas. I oczywiście przynajmniej 1 w roku ale generalnie w planach nie mniej niż 2 razy do roku, głodówka minimum 10 dni. W tym roku pierwsza już była. Waga? Ostatnia jaka pamiętam przed rzuceniem mięsa 107kg. Po Pierwszej głodówce gdy już rzuciłem mięso spadła do 85-88. Dzisiaj waha się pomiędzy 75-80 kg. Jedyny skutek uboczny to wymiana w zasadzie całej garderoby. Żona też przeszła  na wege i o "dziwo" dla medycyny akademickiej ustały wszystkie objawy alergii. W przedtem w sadzie 10 miesięcy w roku na lekach antyalergicznych. Plus jest masa, minusów nie zauważyłem.

Dodam jeszcze że od 9 miesięcy nie miałem w ustach innej trucizny, alkoholu Smile

https://wolna-polska.pl/wp-content/uploa...tomia4.jpg
Odpowiedz
#6
https://www.youtube.com/watch?list=PLtc3...ZuiRCyuA0s

https://www.youtube.com/watch?v=CYxhiPZO...o3&index=2
Odpowiedz
#7
Nowy Porządek Świata zindoktrynował Zombie, by zjadały Ciało i Piły Krew; są słabi i schorowani, wypełniają szpitale i podnoszą koszty Opieki Zdrowotnej; te Zombie są łatwe do zidentyfikowania; są Łyse, Niewidome, Głuche i Bezzębne, teraz z 75% otyłością.

Od urodzenia ludzie uczą się spożywania diety opartej na zwierzętach i uczestniczenia w „departamencie chorób” pod pozorem branży usługowej zwanej Służbą-Zdrowia.


Zwierzę o długim-jelicie, zwane człowiekiem, nie ma wymagań co do DNA innego zwierzęcia, a dokładniej, odpowiednia dla gatunku człowieka dieta NIE zawiera Mięsa, Nabiału ani Oleju.

Olej nie występuje naturalnie w naszym środowisku, jest towarem wytwarzanym przez człowieka i jest w 100% TŁUSZCZEM. Olej łączy się z Cholesterolem, działając jako dwuczęściowy epoksyd do powlekania i ostatecznie blokowania Tętnic; powoduje to efekt domina dolegliwości i chorób.

Mięso surowe, przetworzone lub ugotowane zostało sklasyfikowane przez W.H.O. (Światową Organizację Zdrowia) jako rakotwórcze.

Mleko (nabiał) jest główną przyczyną Osteoporozy, ponieważ ciało nie wchłania wapnia od innych zwierząt, w rzeczywistości wykorzystuje własne zapasy wapnia, aby dopasować i usunąć najeźdźcę.

Nabiał jest przyczyną numer jeden Raka Prostaty u mężczyzn, oraz najważniejszą przyczyną Raka Piersi u kobiet.

Twoje Wymagania Żywieniowe do tej pory były kontrolowane przez dogmaty i reklamy korporacyjne:

Dogmat
  Ateiści - są nauczani, że wyewoluowali ze stworzeń małpich, które straciły futro i zeszły z drzew, by zjadać mięso.
  Teiści - są nauczani, że otrzymali ziemię Mleka i Miodu, a Bóg dał im także Czyste i Nieczyste zwierzęta do jedzenia.

Reklama korporacyjna
  Pochodzi z przemysłu Mięsnego i Mleczarskiego, którego przedstawiciele karmią opisywanym Dogmatem podczas renderowania reklamy o nazwie Piramida Żywieniowa.

Ref:
The Starch Solution - John McDougall, MD
tutaj jest pdf


PRZYCZYNY ROSNĄCEJ EPIDEMII CHORÓB SERCOWO-NACZYNIOWYCH W NAJWIĘKSZYCH JAK DO TEJ PORY BADANIACH RYZYKA

„Indie mają wątpliwe wyróżnienie bycia znanymi jako stolica świata chorób wieńcowych i cukrzycy.”

51% mężczyzn i 48% kobiet miało dietę wysoko-tłuszczową. [Mięso, Nabiał, Olej]

60% mężczyzn i 57% kobiet miało niskie spożycie owoców i warzyw

41% mężczyzn i 45% kobiet zostało odnotowanych jako osoby z Nadwagą i Otyłością

33% mężczyzn i 30% kobiet zostało odnotowanych jako osoby z Wysokim Ciśnieniem krwi

25% mężczyzn i kobiet biorących udział w badaniu wykazywało Wysoki Poziom Cholesterolu

34% mężczyzn i 37% kobiet zostało odnotowanych z Cukrzycą (i zespołem metabolicznym)

Co jest jeszcze bardziej przerażające, to fakt, że wielu płasko-Ziemskich dostawców treści na YouTube trzyma się Dogmatu, że ludzie potrzebują Mięsa, Nabiału i oczywiście Oleju w swojej diecie. Wielu rozpoczęło kampanię przeciwko Weganizmowi po prostu z powodu ich indoktrynacji i dlatego, że „płasko-Ziemska Kontrolowana Opozycja” twierdzi, że jest Wegańska. Nadal będziemy widzieć zderzanie się klatkami płasko-Ziemskich Braciszków, którzy będą próbowali budować sojusze poprzez ich indoktrynację i dogmatyczną mentalność.

To, co powinno być jeszcze bardziej niepokojące dla wszystkich, to to, jak wszyscy zostali przeszkoleni poprzez reklamę, aby znajdować Białko jako główne źródło pożywienia.
Odpowiedz
#8
"Co przemysł mleczarski nie chce abyś wiedział" - MD Neal Barnard - PEŁEN WYKŁAD (j.ang)

Dr Neal Barnard opowiada przez pełną godzinę na temat sera, mleka i wielu powodów, dla których zechcesz przełamać uzależnienie od nabiału.
   
Odpowiedz
#9
Najlepszy tenisista w historii

   

Patrząc wstecz, był to moment, w którym Djokovic odkrył, dlaczego doznawał tak wielu upadków w połowie meczu i był punktem wyjścia do zmiany stylu życia, która doprowadziła do tego, że stał się światowym nr 1 zaledwie 12 miesięcy później.

Niedawno tenisistka Novak Djokovic i jego żona Jelena Djokovic otworzyli restauracje wegańską w Monte Carlo.

Kiedy na stałe przeszedł na dietę wegańską, korzyści szybko się zmieniły. W ciągu 12 miesięcy Djokovic stał się lżejszy o 5 kilogramów i czuł się silniejszy i zdrowszy. Odkąd podążał za dietą, czuł się świeższy, bardziej czujny, bardziej energiczny i psychicznie ostrzejszy.

Wczesne lata profesjonalnej kariery Djokovica były bardzo różne. W 2005 roku wygrał pierwszy set przeciwko Guillermo Corii w French Open, ale zrezygnował w trzecim secie, ponieważ „moje nogi zmieniły się w kamienie i nie mogłem oddychać”. Podczas zwycięstwa nad Gaël Monfils w US Open trzy miesiące później wziął cztery przerwy medyczne z powodu problemów z oddychaniem.
Odpowiedz
#10
Temat weganizmu w bardzo fajny sposób podjął Gary Yourofsky.
Wiele ludzi przyznaje, że ten wykład sfilmowany w 2010 roku na Uniwersytecie Georgia Tech w Atlancie miał duże znaczenie w ich decyzji o odstawieniu mięsa.

Jeśli ktoś nie ma czasu oglądać całego wykładu z sesją pytań (1h40min) to poniżej jest jego streszczenie:

Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

Wykład:


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości