Forum Płaska Ziemia
Mapy Płaskiej Ziemi - Wersja do druku

+- Forum Płaska Ziemia (http://forumplaskaziemia.pl)
+-- Dział: TEMATY DYSKUSJI (http://forumplaskaziemia.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Materiały, Artykuły, Wideo, Mapy (http://forumplaskaziemia.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Mapy Płaskiej Ziemi (/showthread.php?tid=9)

Strony: 1 2 3

RE: Mapy Płaskiej Ziemi - kronel - 12-18-2017

[attachment=1172]
Zaznaczyłem na czerwono odległość między Sydney, a Perth. Obróciłem ten odcinek i zachowując skalę nałożyłem na niebieski odcinek biegun-równik. Według informacji ze stron linii lotniczych, dystans między Sydney, a Perth wynosi 3300 km. Wychodzi więc, że na mapie odcinek reprezentujący 3300 km jest prawie tak samo długi jak odcinek reprezentujący 10000 km.

RE: Mapy Płaskiej Ziemi - Real World - 12-18-2017

Nie mamy idealnej mapy płaskiej ziemi. 
Mapy i rysy kontynentów przedstawione na tej grafice są tylko wizualizacjami a nie rzeczywistymi reprezentacjami, nikt nie zna dokładnych rozmiarów Australii, może być ona węższa, a GPS-y jak najbardziej mogą przekłamywać dane i właśnie pewnie to robią.

RE: Mapy Płaskiej Ziemi - Real World - 03-10-2019

J. B. Harley, Dekonstrukcja mapy
Mapa mówi do ciebie: "Przeczytaj mnie uważnie, podążaj za mną, nie wątp we mnie". Mówi: "Jestem ziemią w twojej dłoni, beze mnie jesteś samotny i zagubiony".
Mapy są autorytarnymi obrazami. Bez naszej wiedzy o tym mapy mogą wzmacniać i uzasadniać status quo.

"Societas Iesu Per universum mundum diffusa Praedicat Christi Evangelium, mapa przedstawiająca Jezuicką obecność w świecie i Jezuicką dyfuzję Chrześcijańskiego przekazu, po lewej widzimy nauczającego Ignatiusa de Loyole, a po prawej modlącego Francisa Xaviera w Azji, podczas gdy w górnym prawym rogu ukazuje się Andrés de Oviedo, Łaciński patriarcha Etiopii, deklarujący wiarę".

Towarzystwo Jezusowe na świecie, mapa przedstawiająca sceny podbojów z lat 1520-tych autorstwa Heinricha Scherera, około 1703 r.
Zauważ: mapa koncentruje się wokół Bieguna Północnego

Ta mapa pokazuje, co Jezuici postrzegają jako geograficzne centrum Ziemi.

[attachment=1559]

RE: Mapy Płaskiej Ziemi - damianprz - 03-18-2019

Cytat:Nie mamy idealnej mapy płaskiej ziemi.
Mapy i rysy kontynentów przedstawione na tej grafice są tylko wizualizacjami a nie rzeczywistymi reprezentacjami, nikt nie zna dokładnych rozmiarów Australii, może być ona węższa, a GPS-y jak najbardziej mogą przekłamywać dane i właśnie pewnie to robią.

Tzn jeśli lot samolotem z Perth do Sydney trwa ok 4-5h to chyba odpowiada to odległości ok 3000-3500km.
Przeważnie mapy próbujące przedstawić ten prawdziwy kształt Ziemi są za bardzo rozciągnięte patrząc od równika do "kręgu południowego"
Jeśli google mapa pokazuje że pomiędzy miastami w linii prostej jest te 3300km to chyba tak musi być.

RE: Mapy Płaskiej Ziemi - Real World - 03-18-2019

(03-18-2019, 10:18 AM)damianprz napisał(a): Jeśli google mapa pokazuje że pomiędzy miastami w linii prostej jest te 3300km to chyba tak musi być.

Google Maps jest narzędziem dostarczonym przez elity i prezentuje nieprawdziwy kulisty model Ziemi, dlatego powinniśmy zachować pewną dozę ostrożności co do odległości tam podawanych, ponieważ nie za bardzo mam jak zweryfikować pewne kwestie, zwłaszcza jak tyczą się odległych od nas kontynentów.

RE: Mapy Płaskiej Ziemi - damianprz - 10-08-2019

Mapa z wikipedii - hasło "Zimna Wojna"

[Obrazek: Gu%C3%A8rra_Freja_-_Monde_%281980%29.png]

RE: Mapy Płaskiej Ziemi - wojmental1 - 01-22-2021

Mapa płaskiej ziemi, która zawiera ukryte lądy, mityczne stworzenia takie jak gryf. Dodatkowo na mapie zostały umieszczone wizerunki, popiersia królów, którzy rządzili w minionym już starym porządku świata.
https://www.davidrumsey.com/blog/2017/11/26/largest-early-world-map-monte-s-10-ft-planisphere-of-1587?fbclid=IwAR2cnjH_gzYbV9z4Dn8C3jxNsBk20Km3kBJ3rUf-UqmK-XO3TKCsnWuv5II

RE: Mapy Płaskiej Ziemi - Lewysti - 02-21-2021

(11-27-2017, 12:36 AM)kronel napisał(a): Nie jest to dziwne, że na tych mapach Australia jest prawie tak duża jak Afryka? Przecież Australia jest najmniejszym kontynentem, a Afryka drugim największym.

Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego szerokość Australii jest taka sama jak długość Afryki ?

RE: Mapy Płaskiej Ziemi - Real World - 02-22-2021

(02-21-2021, 11:30 PM)Lewysti napisał(a):
(11-27-2017, 12:36 AM)kronel napisał(a): Nie jest to dziwne, że na tych mapach Australia jest prawie tak duża jak Afryka? Przecież Australia jest najmniejszym kontynentem, a Afryka drugim największym.

Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego szerokość Australii jest taka sama jak długość Afryki ?

Im dalej od równika tym odległości są większe, dlatego Australia, która jest dosyć daleko wysunięta na południe, wygląda na szerszą niż zwykle.
Mapy są tylko orientacyjne, aby dokładnie je interpretować, potrzebujemy pełnej i niezależnej eksploracji Ziemi, abyśmy ustalili czy dokładnie jest to miejsce w którym żyjemy.

RE: Mapy Płaskiej Ziemi - damianprz - 02-22-2021

Cytat:Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego szerokość Australii jest taka sama jak długość Afryki ?

A czy mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z mitem o Australii?
Słyszałem o tym już dawno, ale nie zagłębiałem się w temat.