Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy Płaskiej Ziemi

Zaznaczyłem na czerwono odległość między Sydney, a Perth. Obróciłem ten odcinek i zachowując skalę nałożyłem na niebieski odcinek biegun-równik. Według informacji ze stron linii lotniczych, dystans między Sydney, a Perth wynosi 3300 km. Wychodzi więc, że na mapie odcinek reprezentujący 3300 km jest prawie tak samo długi jak odcinek reprezentujący 10000 km.
Odpowiedz
Nie mamy idealnej mapy płaskiej ziemi. 
Mapy i rysy kontynentów przedstawione na tej grafice są tylko wizualizacjami a nie rzeczywistymi reprezentacjami, nikt nie zna dokładnych rozmiarów Australii, może być ona węższa, a GPS-y jak najbardziej mogą przekłamywać dane i właśnie pewnie to robią.
Odpowiedz
J. B. Harley, Dekonstrukcja mapy
Mapa mówi do ciebie: "Przeczytaj mnie uważnie, podążaj za mną, nie wątp we mnie". Mówi: "Jestem ziemią w twojej dłoni, beze mnie jesteś samotny i zagubiony".
Mapy są autorytarnymi obrazami. Bez naszej wiedzy o tym mapy mogą wzmacniać i uzasadniać status quo.

"Societas Iesu Per universum mundum diffusa Praedicat Christi Evangelium, mapa przedstawiająca Jezuicką obecność w świecie i Jezuicką dyfuzję Chrześcijańskiego przekazu, po lewej widzimy nauczającego Ignatiusa de Loyole, a po prawej modlącego Francisa Xaviera w Azji, podczas gdy w górnym prawym rogu ukazuje się Andrés de Oviedo, Łaciński patriarcha Etiopii, deklarujący wiarę".

Towarzystwo Jezusowe na świecie, mapa przedstawiająca sceny podbojów z lat 1520-tych autorstwa Heinricha Scherera, około 1703 r.
Zauważ: mapa koncentruje się wokół Bieguna Północnego

Ta mapa pokazuje, co Jezuici postrzegają jako geograficzne centrum Ziemi.

Odpowiedz
Cytat:Nie mamy idealnej mapy płaskiej ziemi.
Mapy i rysy kontynentów przedstawione na tej grafice są tylko wizualizacjami a nie rzeczywistymi reprezentacjami, nikt nie zna dokładnych rozmiarów Australii, może być ona węższa, a GPS-y jak najbardziej mogą przekłamywać dane i właśnie pewnie to robią.

Tzn jeśli lot samolotem z Perth do Sydney trwa ok 4-5h to chyba odpowiada to odległości ok 3000-3500km.
Przeważnie mapy próbujące przedstawić ten prawdziwy kształt Ziemi są za bardzo rozciągnięte patrząc od równika do "kręgu południowego"
Jeśli google mapa pokazuje że pomiędzy miastami w linii prostej jest te 3300km to chyba tak musi być.
Odpowiedz
(03-18-2019, 10:18 AM)damianprz napisał(a): Jeśli google mapa pokazuje że pomiędzy miastami w linii prostej jest te 3300km to chyba tak musi być.

Google Maps jest narzędziem dostarczonym przez elity i prezentuje nieprawdziwy kulisty model Ziemi, dlatego powinniśmy zachować pewną dozę ostrożności co do odległości tam podawanych, ponieważ nie za bardzo mam jak zweryfikować pewne kwestie, zwłaszcza jak tyczą się odległych od nas kontynentów.
Odpowiedz
Mapa z wikipedii - hasło "Zimna Wojna"

[Obrazek: Gu%C3%A8rra_Freja_-_Monde_%281980%29.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości