Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
200 Dowodów Na To że Ziemia Nie Jest Kulą
#11
"
20) Jeśli Ziemia naprawdę obraca się z prędkością 1000 mph (1600km) w kierunku wschodnim to pionowo wystrzelone kule armatnie i inne pociski powinny spaść znacząco oddalone w kierunku zachodnim. W rzeczywistości jednak, jakkolwiek by to nie było testowane pionowo wystrzelone w górę pociski armatnie spadały na Ziemię po około 14 sekundach nie więcej niż 2 stopy (60cm) od armaty, często prosto z powrotem do lufy armaty. "

Ten dowód wydaje się ciekawy. Np. jak leci się samolotem i podrzuci coś do góry, to ten przedmiot poleci do tyłu, czyli przeciwnie do kierunku lotu.
Odpowiedz
#12
(03-27-2019, 05:46 PM)poznac-prawde napisał(a): " Ten dowód wydaje się ciekawy. Np. jak leci się samolotem i podrzuci coś do góry, to ten przedmiot poleci do tyłu, czyli przeciwnie do kierunku lotu.

Ziemia nie jest lecącym samolotem.
Odpowiedz
#13
,, 32) Jeśli “grawitacja” uznawana jest za siłę wystarczająco mocną aby utrzymać oceany, budynki, ludzi i atmosferę przytwierdzoną do powierzchni szybko rotującej kuli, to niemożliwe jest aby jednocześnie ta sama siła grawitacji była na tyle słaba aby pozwalać ptakom i samolotom poderwać się i swobodnie latać we wszystkich kierunkach.,,

Gdyby nie było atmosfery to latanie nie byłoby możliwe w takim zakresie jak teraz. Ptaki i samoloty latają dzięki powietrzu w którym się unoszą, podobnie jak ryby w wodzie.
Odpowiedz
#14
(03-28-2019, 08:50 AM)poznac-prawde napisał(a): ,, 32) Jeśli “grawitacja” uznawana jest za siłę wystarczająco mocną aby utrzymać oceany, budynki, ludzi i atmosferę przytwierdzoną do powierzchni szybko rotującej kuli, to niemożliwe jest aby jednocześnie ta sama siła grawitacji była na tyle słaba aby pozwalać ptakom i samolotom poderwać się i swobodnie latać we wszystkich kierunkach.,,

Gdyby nie było atmosfery to latanie nie byłoby możliwe w takim zakresie jak teraz. Ptaki i samoloty latają dzięki powietrzu w którym się unoszą, podobnie jak ryby w wodzie.

To co trzyma ta cała atmosferę nad ziemią ,skoro grawitacja działa na wszystko...oraz (tutaj padasz jak mucha) gdzie jest bariera i jaka , z czego,która  utrzymuje dwie sprzeczne ze sobą  zjawiska fizyczne jak ciśnienie i próżnia.  To jest  nie wytłumaczalne w próżni być kulką powietrza...no chyba że zamkniętą w pojemniku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości