Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Góra Meru oraz Przypływy/Odpływy
#1
Starożytne Buddyjskie, Wedyjskie i Dżajnistyczne (Indyjskie) tradycyjne kosmologie stwierdzały, że na Biegunie Północnym magnetycznego centrum Ziemi znajduje się magnetyczna góra o nazwie Meru. Tradycje Purany i Sumeryjskie mówiły także o "Górze Sumeru". W Starożytnym Iranie mówili o Górze Hara Berezaiti z niebiańskim źródłem na najwyższym szczycie w sferze gwiazd. W starożytnych Chińskich pismach na szczycie, gdzie mieszkają nieśmiertelni, jest Góra Khun-Lun z Brązowym Słupem Nieba na szczycie gdzie zamieszkują nieśmiertelni. Turkmeńskie plemiona południowego Turkestanu mówią o miedzianym filarze, który oznacza "morską Ziemię". Mongołowie napisali o Górze Sumber lub Sumer z drzewem Zambu na swoim szczycie. Buriaci Syberii (naród Mongolski) mówi o Górze Sumur z gwiazdą Bieguna Północnego przymocowaną do jej szczytu. Egipcjanie napisali "Kopiec Pierwszego Czasu", który był pierwszą ziemią, która pojawiła się z Wód i jest to siedziba Wysokiego Boga, źródła światła. Muzułmanie piszą Qaf i Zoroastrianie z Sogdiany pisali o Girnagar, o świecie otoczonym przez góry. Indianin Nawaho mówił o "okrążonej górze" otoczonej czterema kierunkowymi górami. Plemię Dogonów z Nigerii mówiło o kosmicznym filarze obejmującym 14 światów, które są "dachem-domu wysokiego boga Ammy". Starożytna mitologia Grecka mówi nam o Górze Olimp, Domu bogów. Starożytni Niemcy mówili o "Irminsul" uniwersalnej kolumnie, która podtrzymuje wszystko. Nordycka Edda mówiła o Asgardzie, o grodzie bogów wschodzących w środku Midgard, okrężnej ziemi. Książka z XIV wieku "Inventio Fortunata" autorstwa Nicholasa de Linny oraz "Itinerium of Jacobus Cnoyen" wspomniały, że magnetyczna góra jest tak potężna, że wyciągała gwoździe z łodzi badawczych! Mówiło się, że okrążający wir i cztery rzeki otaczające górę, zmieniają się co 6 godzin powodując pływy, porównując je do "oddechu Bożego" w "morskiej Ziemi", wdychając i wydychając wielkie morza. Nawet Gerhard Mercator, ten od mapy Mercator nadal używanej dzisiaj, już w 1569 roku wykonał szczegółową mapę Bieguna Północnego przedstawiającą na środku żelazną górę zwaną "Rupes Nigra" znajdującą się na Biegunie Północnym, z czterema rzekami rozciągającymi się na zewnątrz pod kątem prostym. Czy okłamują nas na temat tego, co naprawdę istnieje na magnetycznym Biegunie Północnym?

Nie moja teoria, ale wierzę, że na płaskiej ziemi przypływy i odpływy są powodowane przez efekt wiru wodnego na środku ziemi, Arktyczny Biegun Północny wsysa wody do wód poniżej i cofa ten proces. Największa aktywność przypływów występuje właśnie najbliżej tego regionu. Dlaczego mamy przypływy to może być już inna kwestia, jednak wygląda to na część projektu Twórcy.

   
Jak spojrzymy na starożytne ludy to oni mówili że na Biegunie Północnym było Niebo, mówili że to był Eden, mówili że to tam jest Raj. 

   

Najbardziej starożytnym opisem Bieguna Północnego jest opis Claudius-a Ptolemy (mapa z 1482 r.), mówił że kiedy dochodził do Bieguna Północnego, ląd, woda i powietrze stały się jedną substancją, tak jakby żelem, żelowatą substancją przez którą nie mógł przejść, gdzie wszystkie elementy stawały się jednym. Innym opis z około 500 set lat temu, był taki że wyprawa badaczy którzy udali się tam swoimi statkami, w pewnym momencie została zaskoczona, bo wyrwało gwoździe z ich statku w kierunku tej góry magnetycznej do której je ciągnęło. Nie możemy latać nad biegunem północnym, co znowu jest ciekawe, czemu akurat tam nie można latać. Nie chcą abyśmy się tam udali i sami się dowiedzieli więc dlatego dają nam te filmy "dokumentalne", abyśmy uwierzyli że to już zostało odkryte, że nie musisz zobaczyć centrum ziemi którym jest Biegu Północny.

   

Częste pytanie, co się stanie jakby stanąć na szczycie Bieguna Północnego, czy kompas by się obkręcił? Dobre pytanie, nie wiem. Jeśli tam jest magnetyczna góra (zwana Meru) na Biegunie Północnym to wyobrażam sobie że kompas mógłby zostać wyssany z twojej ręki i uderzony o ziemię. Nie wiem czy to jest prawdziwe, ale nawet facet który dał nam współczesne projekcje, projekcje kulistej ziemi Mercator (mapa 1569r) wskazywał że Biegun Północny jest górą (mapa 1595r) która ma sekcje rzek odpływających od nich, dokładnie tak jak jest to opisane w Biblii, Wedach czy historycznych tekstach.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Góra Meru oraz Przypływy/Odpływy - przez Real World - 08-12-2017, 09:26 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 12:20 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 10:05 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 10:42 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 10:50 AM
RE: Góra Meru oraz Przypływy/Odpływy - przez pionek - 09-11-2017, 10:08 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości