Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawo Perspektywy i Widzenie na Płaszczyźnie
#11
(04-28-2018, 11:19 PM)Spadi napisał(a): Mnie jeszcze nurtuje historia z rownikiem i efektem Coriolisa, bo wszystko by pasowało, tylko co z tym Coriolisem.

Efekt Coriolisa to kłamstwo? Wszystko zależy od kształtu naczynia lub/i od sposobu wlewania cieczy do tego naczynia. Testowałem to u siebie, u znajomych, u rodziny, na stacjach benzynowch, w galeriach handlowych. Wyniki były różne, w zależności od sposobu wlewania (specyfikacja odpływów poszczególnych naczyń jest nieznana).Próba 43 naczyń - 78% przypadków zaprzeczyło Efekt Coriolisa.  Żeby eksperymet był ciekawszy, poprosiłem rodzinę mieszkającą w Australii (10 minut o Sydney), aby przeprowadzili doświadczenia takie jak ja (w Polsce). Ciotka z wójkiem chwycili temat i przeproadzili eksperymenty: u siebie, u sąsiadów, u znajomych, na stacjach benzynowych, w galeriach handlowych, jednym kościele (katolickim). Próba 73 naczynia - 82% przypadków zaprzeczyło Efektowi Coriolisa.
Jak na mój gust to Efekt Coriolisa jest zupełnie randomowy, aczkolwiek patrząc na liczbę prób, im więcej, tym Efekt Coriolisa zdaje się mniejszy. Zamierzam zrównać liczbę prób wykonaną przez siebie, do liczby prób rodzinki z Australii, żeby sprawdzić jaki będzie faktyczny stosunek procentowy na takiej samej ilości prób, na różnych szerokościach geograficznych.
Odpowiedz
#12


Odpowiedz
#13
Perspektywa (z Łaciny: percpicere "widzieć przez") to nasz umysł zakłócający nasze otoczenie tak jak je widzi przez oczy na płaskiej powierzchni.

Nie może być krzywizny na Horyzoncie z Perspektywą.

   

   

   
Odpowiedz
#14


Odpowiedz
#15
Perspektywa 3D, narysowane to co widzimy:
   

„Perspektywa jedno-punktowa”, jak rzeczy wydają się zmniejszać w miarę oddalania, skupiać w kierunku pojedynczego 'punktu znikania' na linii horyzontu. Jest to sposób rysowania obiektów na płaskim
kawałku papieru (lub innej powierzchni), aby wyglądały trójwymiarowo i realistycznie.
Przewodnik dla Studentów Sztuki

   

   

Księżyc wschodzi nad Seattle. Wielokrotna ekspozycja.
Zdjęcie i prawa autorskie: Shay Stephens
Odpowiedz
#16
(01-31-2019, 08:30 PM)Real World napisał(a):


Polecam wszystkim skrócony film pt. "Dlaczego na płaszczyźnie nie widzę w nieksończoność". Wersja z napisami PL do włączenia - w skondensowanej formie ale dokładnie, na temat jak działa oko, pod jakim kątem już nie widzimy oddalonych  rzeczy , no i wg mnie najbardziej przystępnie wyjaśniona sprawa 'znikających statków za horyzontem"
https://www.youtube.com/watch?v=P2tEGRMtwIw&t=768s
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości