Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawo Perspektywy i Widzenie na Płaszczyźnie
(04-28-2018, 11:19 PM)Spadi napisał(a): Mnie jeszcze nurtuje historia z rownikiem i efektem Coriolisa, bo wszystko by pasowało, tylko co z tym Coriolisem.

Efekt Coriolisa to kłamstwo? Wszystko zależy od kształtu naczynia lub/i od sposobu wlewania cieczy do tego naczynia. Testowałem to u siebie, u znajomych, u rodziny, na stacjach benzynowch, w galeriach handlowych. Wyniki były różne, w zależności od sposobu wlewania (specyfikacja odpływów poszczególnych naczyń jest nieznana).Próba 43 naczyń - 78% przypadków zaprzeczyło Efekt Coriolisa.  Żeby eksperymet był ciekawszy, poprosiłem rodzinę mieszkającą w Australii (10 minut o Sydney), aby przeprowadzili doświadczenia takie jak ja (w Polsce). Ciotka z wójkiem chwycili temat i przeproadzili eksperymenty: u siebie, u sąsiadów, u znajomych, na stacjach benzynowych, w galeriach handlowych, jednym kościele (katolickim). Próba 73 naczynia - 82% przypadków zaprzeczyło Efektowi Coriolisa.
Jak na mój gust to Efekt Coriolisa jest zupełnie randomowy, aczkolwiek patrząc na liczbę prób, im więcej, tym Efekt Coriolisa zdaje się mniejszy. Zamierzam zrównać liczbę prób wykonaną przez siebie, do liczby prób rodzinki z Australii, żeby sprawdzić jaki będzie faktyczny stosunek procentowy na takiej samej ilości prób, na różnych szerokościach geograficznych.
Odpowiedz

Odpowiedz
Perspektywa (z Łaciny: percpicere "widzieć przez") to nasz umysł zakłócający nasze otoczenie tak jak je widzi przez oczy na płaskiej powierzchni.

Nie może być krzywizny na Horyzoncie z Perspektywą.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości