Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Operacja: Rozprzestrzenianie Prawdy – Płaska Ziemia
Jaki kształt ma Ziemia? Większość osób już słyszała o ludziach kwestionujących kształt Ziemi, czy kula czy płaska. Dla mnie nie ma tutaj podziału, ponieważ rzeczywistość jest tylko jedna. Obiektywna prawda nie jest własnością moją czy kogoś innego, tylko jest ona do odkrycia dla ludzi. Fakty są takie że uczymy się i rozumiemy rzeczywistość poprzez praktyczność, a nie język. Język służy tylko do jej opisania, ale to praktyczność jest na pierwszym miejscu, dlatego prawdziwi ludzie na świecie powinni reprezentować namacalną rzeczywistość w której żyją, bo to jest to do czego mają dostęp. To Ty jesteś naukowcem, żyjesz teraz. Grą nie jest znajdowanie przez ciebie jakiś informacji od jakiegoś kolesia na internecie co przeczytał jakąś książkę, czy zobaczył coś na ekranie telewizora. Prawdziwa gra dzięki której wygrasz, jest dzięki Tobie, indywidualności eksplorującej rzeczywistość w której żyjesz.  

Grafika video dzięki: 
NeoHumanEve
https://www.youtube.com/user/neohumaneve
Odpowiedz
Bardzo dobry dokument od Hibbeler Productions (j.ang).
Fajnie było by pewnego dnia zobaczyć coś podobnego w Polskiej wersji językowej.

Odpowiedz

Jeśli ktoś stwierdza, że wie coś o rzeczywistości, ale nie ma nic solidnego aby to wesprzeć, nie ma mierzalnego dowodu na twierdzenia które wyznaje, to tylko dlatego że możemy zanegować jego twierdzenie, nie znaczy że musimy mieć coś innego do zastąpienia przedstawianego twierdzenia które jest utrzymywane. Masz prawo stać z otwartym umysłem i powiedzieć że nie wiesz. To jest jedyna szczera postawa, którą ktokolwiek zaangażowany w to może i powinien przyjąć. Deklaracje o naszej kulturze, o naszym społeczeństwie są takie że mamy grupy mężczyzn, kobiet i instytucji wyznające że mają Boskie spojrzenie na Ziemie i uważają ją za sferyczny obiekt. Urodziliśmy się w tym kulcie globu, ale nie jesteśmy pod żadnym obowiązkiem aby zamieniać to ewidentnie fałszywe stwierdzenie na jakiś inny przypadkowy model albo koncepcje pełnej rzeczywistości. To wymaga eksploracji, wymaga to większości ludzkich istot adresujących tą kwestię i przewracających każdy kamień założeń, który słyszeli że jest prawdą, w związku z tym jak myślą, czym rzeczywistość właściwie jest. 

Więc ja nie oferuje zastępstwa dla rysunkowego świata jakim jest kula. Mogę coś stwierdzić na podstawie moich własnych doświadczeń rzeczywistości, zrozumienia fizycznej natury substancji. Rozumiem to poprzez praktyczne aplikacje i geometrię którą zakładamy, że Ziemia jest demonstrowalną płaszczyzną. Oczywiście są doliny i góry, ale są one określane i kalibrowane z poziomu Morza. Poziom nie oznacza pracowania nad matematyczną definicją, poziom to poziom, oznacza że od jednego punktu do drugiego, nie ma odchylenia, to jest to co oznacza pozioma linia. To jest to co używamy w inżynierii, konstrukcji we wszystkich praktycznych zastosowaniach. Jedyne miejsce gdzie inna definicja istnieje, to jest koncepcja wyobrażalnej abstrakcji kulistej Ziemi, gdzie muszą re-definiować naturalne aksjomaty i prawdy jak poziom. 

Mogę stwierdzić że Ziemia jest demonstrowalnie pozioma, a jeśli ktokolwiek chce abym usunął mój zdrowy rozsądek, moje bezpośrednie doświadczenia mojego codziennego życia i zignorował to na rzecz absurdalnego wyobrażenia fantastycznej rzeczy, lepiej żeby miał coś konkretnego do zaoferowania. Kula istnieje tylko na papierze, jako abstrakcyjna teoria i nie jest to namacalna 3-wymiarowa rzecz, niezależnie od tego co rysunek pokazuje. Nie daje wiary obrazkom na ekranie, a szczególnie jeśli ten obrazek jest w sprzeczności z moją rzeczywistością i tym co doświadczam każdego dnia. Nie będę ignorował moich zmysłów, mojej konstytucji, ponieważ grupa kobiet i mężczyzn może pokazać mi artystyczny obraz poprzez ekran TV. Stworzono dział metafizyki który z wykorzystaniem języka wspiera totalne absurdy. Doszło do tego poprzez pokolenia i stopniowe kroki. Nie potrzebuje sałatki słownej ani obrazu na ekranie, jako istota ludzka nie wymagam języka by zrozumieć pewne fizyczne aspekty obiektywnej rzeczywistości. Wszystko czego chce, to zademonstrowanie rzeczy w praktycznym stylu. Jeśli ktoś nie może zademonstrować tego co próbuje mi powiedzieć, to muszę go uznać za pogubionego albo celowo próbującego mnie zwodzić.   
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości