Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Totalne Zaćmienie Umysłu
#1
Wiele osób uważa, że zdolności współczesnej astronomii do dokładnego przewidywania księżycowych i słonecznych zaćmień są wynikiem i dowodem na heliocentryczną teorię wszechświata. Fakt jest jednak taki, że zaćmienia były poprawnie przewidywane przez kultury z całego świata przez tysiące lat zanim "heliocentryczna kulista Ziemia" była w ogóle promykiem w wyobraźni Kopernika. Ptolemeusz w I wieku naszej ery dokładnie przewidział zaćmienia na sześćset lat na podstawie płaskiej, nieruchomej Ziemi z dokładną precyzją jak robią to dzisiaj. Cofając się do 600 roku p.n.e. Thales dokładnie przewidział zaćmienia, które zakończyły wojnę między Medes i Lydians. Zaćmienia zdarzają się regularnie z precyzją w cyklach 18 letnich. Więc niezależnie od Geocentrycznych albo Heliocentrycznych, płasko ziemskich czy kulistych kosmologii, zaćmienia mogą być precyzyjnie wyliczone niezależnie od tych czynników.

   

"Ci, którzy nie są zaznajomieni z metodami obliczania zaćmień i innych zjawisk, są zazwyczaj skłonni zaufać prawidłowości takich obliczeń, jako potężnemu argumentowi na korzyść doktryny o kulistości Ziemi oraz filozofii Newtonowskiej. Jedną z najbardziej żałosnych manifestacji ignorancji na temat prawdziwej natury teoretycznej astronomii jest gorliwe pytanie tak często składane: 'Jak to możliwe, że ten system jest fałszywy, skoro pozwala on profesorom na obliczenie co do sekundy zarówno słonecznych, jak i księżycowych zaćmień na setki lat do przodu?' Przypuszczenia, że takie obliczenia są istotną częścią teorii Newtona czy jakiejkolwiek innej teorii są całkowicie pozbawione znaczenia , niezwykle bezpodstawne oraz mylące. Można dokonać takich samych obliczeń niezależnie od tego czy jakaś teoria zostanie przyjęta, czy wszystkie teorie zostaną odrzucone." -Dr. Samuel Rowbotham, "Zetetic Astronomy, Earth is Not a Globe!" (151)

"Chaldejczycy przewidzieli zaćmienia trzy tysiące lat temu; z dokładnością co do stopnia, co w dzisiejszych czasach oznacza przekroczenie zaledwie o kilka sekund, ponieważ mamy wspaniałe zegary, których oni nie mieli. Mieli jednak zupełnie inną teorię wszechświata niż my. Faktem jest, że zaćmienia zdarzają się z pewną dokładnością, podobnie jak Święta i urodziny, tak że od tak wielu lat, dni i minut, każdy kto ma zapisy zaćmień z tysięcy lat, może je przewidzieć jak najlepsi astronomowie, bez jakiejkolwiek znajomości skąd się biorą."- Gerrard Hickson," Kings Dethroned "(40)


   

"Najprostszą metodą ustalenia jakichkolwiek przyszłych zaćmień jest wzięcie tabel, które powstawały przez setki lat starannych obserwacji; tak że każdy obserwator może ułożyć własne tabele, poprzez zebranie starych almanachów z ostatnich 40 lat; oddzielenie czasów zaćmień w każdym roku i ułożenie ich w formie tabelarycznej. Patrząc na różne rzeczy, można wkrótce odkryć równoległe przypadki lub "cykle" zaćmień; to jest, sprawdzając zaćmienia z pierwszego roku, a następnie badając każde z następnych lat, zauważymy szczególne cechy tego zjawiska każdego roku; dochodząc do początku dziewiętnastego i dwudziestego roku zauważymy, że niektóre zaćmienia z poprzedniej części tabel się powtarzają - to znaczy że, czasy i cechy były takie same ... Tabele położenia Słońca i Księżyca, zaćmień i pokrewnych zjawisk istniały od tysiącleci i zostały utworzone niezależnie od siebie przez Chaldejczyków, Babilończyków, Egipcjan, Hindusów, Chińczyków i innych starożytnych astronomów. Współczesna nauka nie ma z tym nic wspólnego." -Dr. Samuel Rowbotham, "Zetetic Astronomy, Ziemia Nie Jest Globem!" (153-154)

   

Kolejne założenie i rzekomy dowód kształtu Ziemi, heliocentrycy twierdzą, że zaćmienia księżyca są spowodowane cieniem Ziemi-kuli zasłaniającej Księżyc. Pomysł ten polega na tym, że Słońce, Ziemia i okrąg Księżyca idealnie wyrównują się w linii pod rząd jak trzy kule bilardowe, tak że światło Słońca rzuca cień Ziemi na Księżyc. Niestety dla heliocentryków wyjaśnienie to jest całkowicie niewłaściwe z takiego powodu, że zaćmienia księżyca zdarzały się i nadal regularnie występują, gdy zarówno Słońce, jak i Księżyc są nadal widoczne nad horyzontem! Aby światło słoneczne rzucało cień Ziemi na Księżyc, trzy ciała muszą być ustawione w prostym kącie 180 stopni syzygium.

"W
 przypadku zaćmienia księżyca, leżącego po przeciwnej stronie ziemi-kuli, hipoteza Newtona wymusza konieczność aby Słońce rzucało cień na Księżyc: ale, ponieważ zaćmienia Księżyca miały miejsce zarówno kiedy Słońce i Księżyc były nad horyzontem, wynika z tego, że cień Ziemi nie może powodować zaćmień Księżyca i że ta teoria jest błędna." -William Carpenter," 100 dowodów, że Ziemia nie jest Globem "(57)


   

"Jest to tylko założeniem, że zaćmienia księżyca powoduje cień - nie ma na to dowodów, co jest oferowane. To, że księżyc otrzymuje światło od słońca, a zatem jego powierzchnia jest zaciemniona przez ziemię blokującą światło słońca, nie zostało udowodnione. Nie udowodniono, że ziemia porusza się orbitując wokół Słońca, a przez to, że jest w różnych pozycjach, łącząc Słońce, Ziemię i Księżyc, 'występując czasami w ciągu dnia'. Udowodnione zostało przeciwne - że Księżyc nie jest schowany przez cień; że jest on samo-świecący, a nie tylko odbija światło słoneczne, a zatem nie może być zasłonięty ani schowany przez cień jakiegokolwiek obiektu; i że ziemia jest pozbawiona ruchu, czy to osiowego czy to na orbicie kosmicznej. Z tego powodu nazywanie tego argumentem o kulistości Ziemi, w którym każda niezbędna pozycja jest tylko zakładana, oraz w odniesieniu do której jest wiele bezpośrednich i praktycznych dowodów obfitych w sprzeczności, jest ośmieszaniem osądu oraz każdego innego umiejętnego rozumowania." -Samuel Rowbotham, "Zetetic Astonomy, Earth is Not a Globe!" (301)

"Zgodnie z kulistą teorią, zaćmienia księżyca występują gdy słońce, ziemia i księżyc są w linii prostej; ale w zasadzie od około piętnastego wieku miało miejsce ponad pięćdziesiąt zaćmień, podczas gdy zarówno słońce, jak i księżyc były widoczne nad horyzontem."-F.H. Cook "The Terrestial Plane"


   

Już w czasach Pliniusza, istnieją zapisy zaćmień Księżyca zachodzących podczas kiedy zarówno słońce i księżyc były widoczne na niebie. Obserwatorium Królewskie odnotowało, że "podczas zaćmień księżyca z dnia 17 lipca 1590 roku, 3 listopada 1648 roku, 16 czerwca 1666 roku i 26 maja 1668, księżyc wschodził w zaćmieniu, podczas gdy słońce było jeszcze nad horyzontem." Geografia McCullucha odnotowała, że "w dniu 20 września 1717 roku i 20 kwietnia 1837 zaćmienie księżyca zaczęło rosnąć i było widoczne zanim zaszło słońce." Sir Henry Holland również zauważył w jego "Recollections of Past Life" 20 kwietnia 1837 zjawisko gdzie "księżyc wschodził przysłonięty zanim zaszło słońce."  The Daily Telegraph odnotował to ponownie w dniu 17 stycznia 1870 roku, a następnie ponownie w lipcu tego samego roku i kontynuuje to nadal aż do dziś.

   

"Uczeni zakładają, że przy zaćmieniu księżyca ziemia rzuca cień na księżyc, blokując światło słoneczne. Jak się twierdzi, domniemany cień jest okrągły, a jako że tylko kula może rzucać okrągły cień, to dlatego jest uważane, że ten cień jest rzucany przez ziemię, więc oczywiście ziemia musi być kulą. W rzeczywistości jakiego lepszego dowodu mogłaby wymagać rozsądna osoba? "Potężne rozumowanie" - powie naiwniak. No to zobaczmy. Już wspominałem przypadki, w których słońce i księżyc widziane były razem z przysłoniętym księżycem, tak że Ziemia nie była pomiędzy nimi, bo inaczej oba nie mogłyby być widoczne, więc cień o którym mówi się, że jest na Księżycu, nie może być rzucany przez Ziemię. Ale jak refrakcja rośnie wraz z wznoszącym się księżycem nad horyzontem, gdy jest powiedziane, że tak naprawdę jest pod spodem, to ilość refrakcji wytworzonej do wyrównania wymagałaby podniesienia do kwadratu, więc zobaczmy jak działa załamanie w odniesieniu do cienia. Refrakcja może istnieć tylko wtedy, gdy obiekt i obserwator znajdują się w różnych gęstościach. Jeśli na dnie szklanki umieścimy szylinga to zaobserwujemy, że nie ma załamania. Odbicie rzuca obraz DO GÓRY, a cień zawsze w dół. Jeśli założylibyśmy basen oraz umieścili go w pobliżu światła, to cień będzie skręcał do wewnątrz i W DÓŁ; ale jeśli umożliwimy prętowi spoczywanie w basenie i wlejemy wodę, to pręt będzie wydawał się wyginać DO GÓRY. To stawia sprawę poza dyskusją i dowodzi, że jest to poza zasięgiem możliwości aby cień o którym mówi się, że jest na Księżycu, mógł pochodzić z ziemi." - Thomas Winship." Zetetic Cosmogeny "(78)

W celu wyjaśnienia niespójności w swojej teorii, heliocentrycy twierdzą, że refrakcja światła musi zachodzić w wystarczająco dużej skali aby uwzględnić to zjawisko. George G. Carey w jego "Astronomy and Astronomical Instruments" twierdzi, że to jest powód dlaczego, księżyc w pełni jest czasami widziany przysłonięty nad horyzontem przed zachodem słońca z powodu "poziomej refrakcji trwającej 36 lub 37 minut, zazwyczaj około 33 minuty, która jest równa średnicy Słońca lub Księżyca." Nawet jeśli to wysoce-nieprawdopodobne odwrotnie-skonstruowane kontrolowanie-szkodliwe wyjaśnienie zostanie zaakceptowane, to nie może ono wyjaśnić, jak obserwatorzy z Ziemi mogą mieć rzekomą zdolność obserwowania 20 000 km 180 stopni wokół "globu".


   

"Nawet jeśli przyjmiemy refrakcję oraz zakres pozornie wymagany do udowodnienia tego, to kiedy widzimy zasłonięty księżyc nad horyzontem, to wciąż mamy do czynienia z faktem, który całkowicie unicestwia wszystkie teorie, które zostały zaproponowane w celu uwzględnienia tego zjawiska. Biorąc własne wyliczenia astronomów, czyli 8 cali zmieniające się proporcjonalnie do kwadratu odległości, na krzywiznę Ziemi, kiedy obydwa słońce i księżyc są widoczne w zaćmieniu księżyca, mówi się, że środek słońca jest w linii prostej z centrum Ziemi i Księżyca, a każdy z obiektów niebieskich znajduje się w odległości 90 stopni od obserwatora. Dawało by to około 6000 mil jako odległość każdego ciała od obserwatora. A jaka będzie krzywizna z 6.000 mil? Nie mniej niż 24.000.000 stóp lub 4545 mil. Dlatego też zgodnie z tym co pokazują astronomowie, obserwator musiałby wskoczyć do kosmosu 4545 mil, zanim mógłby zobaczyć księżyc i słońce nad jego horyzontem w zaćmieniu księżyca!!! Tak jak zaćmienia księżyca były widywane z powierzchni Ziemi wraz ze słońcem i księżycem równocześnie ponad horyzontem, to jest to ostatecznie udowodnione, że NIE MA 'KRZYWIZNY ZIEMI', a zatem świat jest płaszczyzną i nie może być  w żaden sposób kulisty. Ten jeden dowód demoluje na zawsze fabrykacje astronomicznej wyobraźni i popularną łatwowierność." - Thomas Winship," Zetetic Cosmogeny "(78-9)
Odpowiedz
#2
   

Jutro, czyli 21 Sierpnia będzie miało miejsce całkowite zaćmienie Słońca, które będzie widoczne na obszarze USA. Pas zaćmienia będzie przechodził przez stany Oregon, Idaho, Wyoming, Nebraska, Kansas, Missouri, Illinois, Kentucky, Tennessee, North Carolina, Georgia, South Carolina. Całkowite zaćmienie Słońca sprawi, że w ciągu dnia zapanuje ciemność.

   

Według kulo-wierców NASA ma odpowiedzi na wszystko, a wiec sprawdźmy co powiedzą na temat zbliżającego się zaćmienia:
https://eclipse2017.nasa.gov/how-eclipses-work

Gdzie znajdujemy dwie poniższe animacje.
Ciekawe czy przetrwają konfrontację z rzeczywistością.


ANALIZA:
https://www.youtube.com/watch?v=nKoSf4PA_ws
Ta animacja jest nieprawidłowa ponieważ cień porusza się ze Wschodu na Zachód, kiedy w rzeczywistości jest na odwrót, zaćmienia przechodzą z Zachodu na Wschód. Ponadto wszystkie naturalne obserwacje pokazują, że cień rzucany przez obiekt jest albo równy albo większy a nigdy mniejszy, więc jak to możliwe że cień z księżyca formuje lejkowaty kształt, powodując, że średnica Księżyca 2160 mil rzuca cień szeroki tylko na 70 mil?
https://www.youtube.com/watch?v=14BOImWF9SM
Na tej animacji można zaobserwować, że Ziemia kręci się w niewłaściwą stronę a ponadto Księżyc orbituje Ziemię szybciej niż Ziemia się kręci.
Jest to niezgodne z tym co mówi oficjalna nauka, według której Księżyc okrąża Ziemię raz na 27.3 dni, a Ziemia kręci się ze Zachodu na Wschód, gdzie na tej animacji widzimy, że kręci się odwrotnie, czyli ze Wschodu na Zachód. Nawet gdyby pominąć te niezgodności, to jest kolejny problem, gdyby zakładany model był prawdziwy, to fazy księżyca zmieniałyby się parę razy dziennie, a nie z dnia na dzień.


WNIOSKI:
- NASA NIE MA ANI JEDNEGO poprawnego modelu/symulacji zgadzającego się z wersją "nauki". 
- Ziemia NIE jest Kosmiczną-Kulą przemierzającą wszechświat, tylko jest stacjonarną płaszczyzną, tak jak potwierdza się to w obserwowalnej oraz doświadczalnej rzeczywistości.
Odpowiedz
#3
Piękny tekst obnażający błędy heliocentryzmu, ale czy istnieje jakieś wyjaśnienie zaćmień i faz Księżyca na płaskiej Ziemi?
Odpowiedz
#4
Zaćmienia Słońca mogą być powodowane, zarówno przez wolniej przesuwający się Księżyc jak i Rahu (niewidoczne trzecie ciało niebieskie)

Zaćmienia Księżyca jak i jego fazy, mogą być efektem większego mechanizmu stworzonego przez Boga, który może wymagać głębszego poznania aby stał się bardziej zrozumiały, jednak na pewno nie są efektem tego co prezentuje nauczanie heliocentryczne.

W Astrologii Indyjskiej Rahu jest odwiecznym wrogiem Słońca i Księżyca i jest trzecim ciałem niebieskim, które je zaćmiewa. Łapie je z zaskoczenia i pojawia się tylko wtedy, gdy Księżyc jest pełny. Rahu jest zawsze przedstawiane jako ciemny okrąg lub zjadacz okręgu. Wikipedia mówi: "W tradycji Hinduistycznej Rahu jest odciętą głową asury, która połyka słońce powodujące zaćmienie, jest przedstawiane w sztuce jako wąż bez ciała jadący rydwanem ciągniętym przez osiem czarnych koni. Rahu jest jedną z navagrah (dziewięciu planet) w astrologii Wedyjskiej i jest łączone z Ketu. Pora dzienna uważana za będącą pod wpływem Rahu nazywa się Rahu Kala i jest uznawana za nieprzyjemną. W astronomii Wedyjskiej Rahu jest uważane za zbójeckie ciało niebieskie. Inna nazwa Rahu to Bhayanka. Astronomicznie, Rahu i Ketu oznaczają punkty przecięcia się ścieżek Słońca i Księżyca, gdy poruszają się po sferze niebieskiej, dlatego Rahu i Ketu są odpowiednio nazywane północnymi i południowymi węzłami księżycowymi. Fakt, że zaćmienia pojawiają się, gdy Słońce i Księżyc znajdują się w jednym z tych punktów, prowadzi do mitu o połykaniu Słońca i Księżyca przez węża demonicznego."

   

   

   

   

To ciemne ciało niebieskie jest również nazwane i przedstawiane jako "Czarne Słońce":

   

   

   

   

   
Odpowiedz
#5
Space.com
8 października 2014
Rzadkie Selenelion Całkowite Zaćmienie Księżyca

Zaćmienie Księżyca - selenelion lub selenehelion występuje, gdy zarówno Słońce, jak i zaćmiony Księżyc mogą być obserwowane w tym samym czasie na niebie.

"Rzeczywiście, podczas zaćmienia księżyca, słońce i księżyc są dokładnie o 180 stopni na boki od siebie na niebie. W takim doskonałym ułożeniu, taka obserwacja wydawałaby się niemożliwa, ale - dzięki refrakcji atmosferycznej, można rzeczywiście zobaczyć obraz słońca i całkowicie zaćmionego księżyca, oba jednocześnie nad horyzontem."


Zauważcie, że musicie być na Sferze, aby mieć refrakcję atmosferyczną, ta magiczna sztuczka jest używana do wyjaśnienia wszystkich heliocentrycznych problemów z widzeniem odległych obiektów, albo Słońca, które ma ten sam rozmiar i kształt co Księżyc; ta magia pozwala teraz przenieść Słońce na drugą stronę Kulistej Ziemi podczas Zaćmienia Księżyca, zachowując jego geometrię. Po prostu uwielbiam Teoretyczną Naukę.

   

To zdjęcie pokazuje równocześnie zachód słońca i (prawie) pełny wschód księżyca, jak uchwycił to Andy Somers w Noumea, Nowa Kaledonia, Wrzesień 2013.
   
Odpowiedz
#6
Odnośnie mema widocznego poniżej, chyba muszę coś wyjaśnić tym, którzy mnie spamują, pisząc że popełniłem tam błąd.
   

Pod filmem Poważna Analiza Scifuna Mr Hnadrix25 napisał:
"24:16 obrazek po prawej to nie zaćmienie księżyca. Po prostu Słońce oświetla Księżyc z prawej strony, a lewej strony księżyca nie widać bo niema co go z tamtej strony oświetlać, to po prostu jedna z faz księżyca."

Real World
"Rozumiem co starasz się przekazać, ale zacznijmy od początku. Oczywiście wrzuciłem mema z napisem "jeżeli ziemia rzuca cień na księżyc.. to co powoduje to". Ty twierdzisz że na drugi zdjęciu to są fazy księżyca i jestem w stanie się tutaj z Tobą zgodzić, ale ja pytam CO TO POWODUJE? Czy nie położenie słońca i księżyca względem ziemi? A co powoduje zaćmienia księżyca? Czyżby nie to samo? A zatem, czy możliwe jest aby zobaczyć praktyczną demonstracje ruchu orbitalnego ziemi z okrążającym ją księżycem w ciągu 28 dni (sami tak podają) i wszystkimi tymi fazami? Jak poszukasz prezentacji, to zdasz sobie sprawę, że księżyc porusza się tam za wolno albo za szybko, nigdzie nie ma idealnej prezentacji, a dlaczego? Bo to nie jest prawdziwy powód skąd to się bierze, dlatego nie mogą tego w pełni zademonstrować i dlatego fazy księżyca, czy też zaćmienie są tym samym, tylko wynikają z innego położenia. Zwróć uwagę że zadałem pytanie w memie, co to powoduje, jeżeli słyszę od kulasów, że fazy księżyca, to zawsze proszę ich o kompletną demonstracje tego i nigdy nie mogą mi jej dostarczyć."
Odpowiedz
#7
Heliocentrycy twierdzą, że cień który jest na księżycu podczas zaćmienia księżyca, jest właściwie cieniem ziemi kuli, i to jest dowód że ziemia jest kulą, ponieważ możesz zobaczyć kulisty cień, co jest dziwne, bo w ostatnich 2000 lat zostało to odnotowane ponad 50 krotnie, że było tam zaćmienie księżyca, kiedy słońce, jednocześnie było dalej widoczne na niebie z tego samego punktu obserwacji, z którego można zobaczyć zaćmienie. To sprawia że ich teoria jest niemożliwa, ponieważ ta teoria zakłada że słońce jest z tyłu kulistej ziemi, a księżyc jest w 180 stopniach syzygium, tak że byłyby w prostej linii, to jest jedyny sposób jak mógłbyś otrzymać cień ziemi na księżycu od słońca, jeśli słońce oświecało by ją z tyłu. Ale tak jak napisałem, słońce było wielokrotnie widoczne na niebie, kiedy te zaćmienia się zdarzały, i ewidentnie, można było zobaczyć je oba, więc nie ma tam tego kąta o którym oni mówią, jest to absolutnie nie możliwe, że to co widzimy to cień ziemi. A kiedy spojrzysz na starożytną astronomie, starożytną astrologie, to dowiesz się, że to co powoduje zaćmienie księżyca, to Rahu, czyli tzw. Czarne Słońce, trzecie ciało niebieskie o którym nam nie mówią, które ma ten sam rozmiar to słońce i księżyc i powoduje ich zaćmienia, to jest ciemne ciało, więc to jest to co powoduje zaćmienia, a nie cień ziemi. 
Odpowiedz
#8
Oto przykład, w którym Słońce i Księżyc są widoczne podczas zaćmienia, co dowodzi, że nie jest to cień Ziemi. Ten człowiek jest zdezorientowany tym, jak „cień” wyraźnie idzie w złą stronę przez Księżyc i tłumaczy to sobie, twierdząc, że „musi to być złudzenie optyczne”. On także oszukuje się w przekonaniu, że Słońce / Księżyc są o 180 stopni od siebie, kiedy w rzeczywistości są tak blisko, że widzi je oba. Gdyby były o 180 stopni od siebie, to nie byłby świt, ale środek nocy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości