Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księżyc - Fazy/Położenie/Obserwację
Dlaczego uważasz, że jedynymi poprawnymi narzędziami służącymi do poznawania świata są zmysły człowieka? Już od dawna ludzie badają takie obszary, w których niemożliwe jest poleganie tylko na np. wzroku. Spektroskop, mikroskop optyczny, elektronowy, radar, sonar, teleskop optyczny, radiowy, detektory różnego rodzaju promieniowania, sejsmograf itd... To są wszystko wynalazki, które od dawna pozwalają "sięgać, gdzie wzrok nie sięga".
Żeby przekonać się, co znajduje sie głęboko pod naszzymi stopami, nie trzeba wcale wiercić wielokilometrowej dziury i własnym paluchem grzebać w tym, co się tam znajdzie. Wystarczy w ziemię wyemitować odpowiednie fale dźwiękowe (coś na kształt sonaru) i na podstawie ich odbić i przekształceń można stwierdzić co i gdzie się pod ziemią znajduje.
To samo ze Słońcem. Używając spektroskopu można stwierdzić, że składa się ono z wodoru. Bo emituje promieniowanie w takim samym zakresie, jak wodór. Nie trzeba lecieć na Słońce i zbierać stamtąd próbek, żeby się o tym przekonać.  
Dlaczego Twoim zdaniem tego typu badania są bezwartościowe? Przecież te pomiary są precyzyjne, a wyniki spójne i nadające się do zastosowania w praktyce.
Odpowiedz
(07-22-2018, 06:43 PM)Tigerbo napisał(a): To są wszystko wynalazki, które od dawna pozwalają "sięgać, gdzie wzrok nie sięga".

To samo ze Słońcem. Używając spektroskopu można stwierdzić, że składa się ono z wodoru. Bo emituje promieniowanie w takim samym zakresie, jak wodór. Nie trzeba lecieć na Słońce i zbierać stamtąd próbek, żeby się o tym przekonać.  
Dlaczego Twoim zdaniem tego typu badania są bezwartościowe? Przecież te pomiary są precyzyjne, a wyniki spójne i nadające się do zastosowania w praktyce.

Fizyka rozróżnia dlaczego rzeczy zachowują się tak jak się zachowują, więc jeśli fizyk albo ktokolwiek twierdzi, że wie coś o rzeczywistości, to powinien móc to zademonstrować albo odtworzyć, a żadne z tych rzeczy nie są demonstrowalne, żadne z tych rzeczy nie mogą być odtworzone i pokazane jako faktyczne. Tutaj trzeba wrócić do początku. Oni bawią się chemią tutaj na ziemi, to jest rzeczywista substancja tutaj na ziemi, a nie na słońcu, oni bawią się chemikaliami tutaj, na podstawie tego jak rzeczy się tutaj zachowują z powietrzem i systemem ciśnieniowym. To jest chemia i wykorzystuje substancje by opracować technologie, więc nie jest to teoretyczne, nie jest to rzecz, która nie może być zademonstrowana. 

Ludzie mogą wierzyć w co chcą, ale ja jestem inny, trudniej jest mnie przekonać do rzeczy, ponieważ wymagam właściwych autentycznych dowodów, pomiarów i nie akceptuje tego co mi wmawiano przez lata indoktrynacji.

To co może zostać zademonstrowane i odtworzone to prawdziwa nauka.

P.S. Radzę ci się zapoznać z regulaminem forum, piszesz jakbyś pomylił miejsca.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości