Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księżyc - Fazy/Położenie/Obserwację
#1
Obserwacje i opinie członków IFERS (Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Płaskiej Ziemi):
http://ifers.123.st/t16p75-the-flat-moon...flat-earth

Większość osób zakłada, że Księżyc i Słońce są gęstymi fizycznymi obiektami tak jak "nauka" nam mówi. One równie dobrze mogą być tylko światłami, ciałami niebieskim i dlatego nie unoszą się i są poza chwytem gęstości.

Fizyczny mechanizm kontrolujący obserwowalne fazy Księżyca z Ziemi jest z pewnością najbardziej mistycznym nad-ziemskim fenomenem na który żaden model geologiczny nie odpowiedział jeszcze jednoznacznie.

Po uważnych obserwacjach i analizie dostępnych danych, następujące fakty wydają się oczywiste:
1. Słońce krąży dookoła Gwiazdy Polarnej na wyższej wysokości w stosunku do powierzchni Ziemi niż Księżyc.
2. Słońce generuje swoje własne światło.
3. Księżyc generuje swoje własne światło.
4. Pełnia Księżyca występuje tylko w nocy.
5. Nów Księżyca występuje tylko za dnia.

Opierając się na powyższych faktach, następujące hipotezy wydają się wyjaśniać fazy księżyca:

a.Fazy Księżyca nie są spowodowane przez światło słoneczne / cień uderzający w powierzchnię Księżyca, ale przez Księżyc produkujący swoje własne światło, które w jakiś sposób neguje regularne wzorce czasu i kształtu dla obserwatora na Ziemia.
b. Światło Księżyca jest widocznie niwelowane przez Światło Słoneczne.
c. Kształt i ułożenie Księżyca względem położenia Słońca powoduje że samo-świecąca część powierzchni Księżyca jest niwelowana przez światło słoneczne, które tworzy zjawisko znane jako Fazy Księżyca.

Zaćmienia zależą całkowicie od kosmologii systemu Płaskiej Ziemi, w szczególności od wysokości Słońca, Księżyca i Gwiazd w stosunku do siebie i płaskiej Ziemi.

Opierając się na obserwacjach nieba, Księżyc znajduje się na niższym poziomie niż Słońce, powodując, że zaćmienia Słońca są tym czym po prostu są i tym na co wyglądają: Księżyc blokuje światło emitowane przez Słońce, a obserwatorzy w cieniu na Ziemi widzą częściowe lub całkowite Zaćmienie Słońca.

Bez zrobienia wielu szczegółowych badań nad zjawiskiem, dla mnie wydaje się prawdopodobne że "Gwiazdy" które są czasami postrzegane przez Księżyc są rzeczywiście planetami. Podczas obserwacji Księżyca, rzadko widzimy, nawet w najlepszych warunkach, jakieś gwiazdy w regionie około trzech promieni od Księżyca. Jego jasność zawsze zasłania gwiazdy w odległości obszaru wokół niego. Znajomy jednak miał szczęście i udało mu się zaobserwować jedną lub więcej planet w pobliżu Księżyca. Innymi słowy, o ile się orientuję, to tylko Planeta jest w stanie wyprodukować wystarczająco dużo światła, aby być postrzegana w okolicach Księżyca (lub za / przed nim). Ponadto, prędkość, z jaką Księżyc obraca się wokół Gwiazdy Polarnej jest prawie taka sama, jak Gwiazd Stałych krążących wokół Gwiazdy Polarnej. Sam ten obserwowalny fakt sprawia, że prawie niemożliwe jest dla księżyca, aby przejść z przodu (lub tyłu) gwiazdy. 

Mówi się, że prawdziwe pytanie brzmi, czy to Księżyc czy może Planety są właśnie bliżej powierzchni Ziemi?
 
Na podstawie własnych obserwacji, jestem przekonany o następującej kolejności bliskości ciał niebieskich w stosunku do powierzchni Ziemi, z których pierwsze jest najdalej, a ostatnie jest najbliżej:
 
1. Gwiazdy
2. Słońce
3. Planety
4. Księżyc


Obserwacja Księżyca z Pensylwanii z 3 różnych dni i na każdej z sekwencji wygląda jakby Księżyc się obkręcał względem obserwatora.
   

   
Odpowiedz
#2
Zdjęcia zrobione z Englewood, Colorado.
Pierwsze zrobione 10 kwietnia o 7:49pm, wieczorny księżyc na południowo-wschodnim niebie, kiedy słońce już zaszło za górami za zachodzie.
   
Drugie zdjęcie zrobione 11 kwietnia o 1:47am 
Księżyc na południowym niebie, niewiele ponad poziomem oczu. Zauważcie całkiem drastyczną rotację w ciągu 6 godzin.
   
Odpowiedz
#3
O tym że księżyc nie jest gęsta masa fizyczną świadczą takie dowody jak choćby nawet prosta obserwacja tego fenomenu bliżej nie zbadanego i trudnego do wytłumaczenia dla zniewolonego i zmaterializowanego świata. Może właśnie należało go nazwać i ucieleśnić by nie wzbudzać lub wybudzał z uśpienia naszego JA, nie pozwolić na zanegowanie grawitacji, która twardo trzyma nas w wirującej się w bezmiarze wszechświata kuli zbłąkanej w trudnych do przyjęcia przez ludzki umysł liczbami, latami świetlnymi i wszystkim tym co może ogarnąć tylko umysł wielkiego naukowca nie nas zwykłych obywateli tej planety będącym pyłem kosmicznym w całym wszechświecie.
Do rzeczy.. Czy jesteśmy jeszcze na tyle świadomi samych siebie i jesteśmy w stanie zaufać własnemu instynktowi oraz temu co sami widzimy?
Jeśli tak jest a wierzę że ta świadomość ekspanduje z prędkością światła warto popatrzeć na księżyc i zadać sobie proste pytanie dlaczego jeśli księżyc jest kulą, masą to widoczna jest tylko jego  część oświetlana a nigdy nie widać tej części zaciemnionej? wystarczy popatrzeć na księżyc w dzień na tle niebieskiego nieba widoczna jest jasna strona, ale przecież gdyby księżyc miał tą drugą dark side of the moon stronę bez problemu moglibyśmy ją zauważyć. Kontrast między niebem a nieoświetloną częścią księżyca nie istnieje, a powinien. Księżyc nie jest czymś materialnym lecz czymś o czym nikt nie powinien się dowiedzieć bo zniszczyło by to koncepcje materializmu. 


Odpowiedz
#4
Z kanału Astro-Ara:


Odpowiedz
#5
Niebo widziane przez księżyc:Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości