Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak dotrzeć do ludzi?
Witam. Czy wy też macie taki sam problem jak dotrzeć do "pustych łbów"? Staram się znajomym powoli to wszystko tłumaczyć, od malutkich szczegółów, ale oni i tak mają wszystko w dupie, bo najczęściej otrzymuję odpowiedzi takie jak:

-To niemożliwe, że szkoła, religia, lekarze tak ludzi okłamują, albo jak ziemia może być płaska jak jest dzień i noc.
-Teorie spiskowe to same bzdury, bo jakby były prawdą to by w mediach powiedzieli.

Mimo wszelakich prób, nawet doświadczeń wzrokowych, umysłowych jest beton nie do przebicia. Nie wiem może to kwestia regionu w jakim mieszkam, bo podkarpackie jest z tego znane, że sam otępiały katol, ale zaczynają mi już ręce opadać. Cały czas próbuje znajomych zainteresować tematem, pokazuje im te bzdury, techniki manipulacji krok po kroku, ale większość woli i tak chlać, ćpać i oglądać TV. Najlepsze jest, że nie próbuje im "coś" wcisnąć na wiarę jak to religie robią, pokazuje fakty i próbuje im dać do zrozumienia, żeby zaczęli własnymi zmysłami odczuwać, a nie jak im wtłoczono od dziecko coś do głowy. Nie wie co mam robić...

Przecież każdy z nas kiedyś był takim ignorantem jak większość. Sam się naśmiewałem z tych teorii, z płaskiej ziemi, ale coś mnie tchnęło by to samemu zbadać, zagłębić arkany itd itp. Jak to się dzieje, że nieliczni dochodzą do takich wniosków, a większość woli żyć tak jak im system zagra?

Zaczynam dochodzić do wniosków, że tak ma już być. Jest era otępienia i wykorzystywania ludzkości, a po niej kiedyś nastąpi coś lepszego...
Oby.
Odpowiedz
(02-13-2019, 07:47 PM)freemind1 napisał(a): Witam. Czy wy też macie taki sam problem jak dotrzeć do "pustych łbów"? Staram się znajomym powoli to wszystko tłumaczyć, od malutkich szczegółów, ale oni i tak mają wszystko w dupie, bo najczęściej otrzymuję odpowiedzi takie jak:

-To niemożliwe, że szkoła, religia, lekarze tak ludzi okłamują, albo jak ziemia może być płaska jak jest dzień i noc.
-Teorie spiskowe to same bzdury, bo jakby były prawdą to by w mediach powiedzieli.

Mimo wszelakich prób, nawet doświadczeń wzrokowych, umysłowych jest beton nie do przebicia. Nie wiem może to kwestia regionu w jakim mieszkam, bo podkarpackie jest z tego znane, że sam otępiały katol, ale zaczynają mi już ręce opadać. Cały czas próbuje znajomych zainteresować tematem, pokazuje im te bzdury, techniki manipulacji krok po kroku, ale większość woli i tak chlać, ćpać i oglądać TV. Najlepsze jest, że nie próbuje im "coś" wcisnąć na wiarę jak to religie robią, pokazuje fakty i próbuje im dać do zrozumienia, żeby zaczęli własnymi zmysłami odczuwać, a nie jak im wtłoczono od dziecko coś do głowy. Nie wie co mam robić...

Przecież każdy z nas kiedyś był takim ignorantem jak większość. Sam się naśmiewałem z tych teorii, z płaskiej ziemi, ale coś mnie tchnęło by to samemu zbadać, zagłębić arkany itd itp. Jak to się dzieje, że nieliczni dochodzą do takich wniosków, a większość woli żyć tak jak im system zagra?

Zaczynam dochodzić do wniosków, że tak ma już być. Jest era otępienia i wykorzystywania ludzkości, a po niej kiedyś nastąpi coś lepszego...
Oby.
Czesc,
rozumiem cie

jesli czujesz sile, jestes niezalezny od tego, co inni o tobie pomysla i masz znajomych na FB itp socjalnych mediach

po prostu publikuj od czasu do czasu jakis fakt i stawiaj dobrze sformulowane pytanie (komunikat musie byc przejrzysty i krotki)

co ludzie z tym zrobia
to nie twoja sprawa
zrobiles co mogles
wiec poczujesz sie lepiej

przyklad

'skoro 70% Ziemi zajmuja morza i oceany
a woda w nich zawsze jest plaska
jak to mozliwe ze Ziemia ma ksztalt kuli?'

albo

'skad sie biora pecherzyki powietrza w kosmosie?'
i tu link do video ktore pokazuje ten fakt

Wydaje mi sie