Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geometria: Bezpośrednie Widzenie/Reprezentacja/Zdrowy Rozsądek
#1
   

Współczesna nauka ma pewne podziały; mamy społeczną naukę, naturalną naukę i formalną naukę. Nauka społeczna bada ludzi i społeczeństwa. Naturalna nauka to obserwowanie świata w którym żyjemy. Jeśli chcesz aby była zrozumiała, to musisz obserwować, powtarzać i testować tak aby można było to odtworzyć, bo jeśli nie, to nie dowodzi to nauki.

   

Formalna nauka to matematyka, ponieważ jest to język, a język może być manipulowany. Np. ja używając polskiego mogę powiedzieć prawdę albo używając polskiego mogę powiedzieć kłamstwo.. Matematyka jest taka sama, Można zacząć od fałszywego aksjomatu (twierdzenia) i stworzyć matematyczną konstrukcje, która będzie działać jako matematyczna konstrukcja, ale kiedy spojrzymy na naturalną naukę i rzeczywistość, to musi się ona zgadzać, albo inaczej nie mieści się w pojęciu nauki. Nauka formalna często się wyklucza, ponieważ nie zależy od empirycznych obserwacjiDziedziny które używają nauki, takie jak inżynieria i medycyna, mogą być rozważane jako stosowana nauka.
 
Więc kiedy przyjrzymy się takim dwóm kwestiom jak geometria i dynamika płynów okazuje się że można zburzyć logikę kulo-głowych gdy odwołują się do "pomiarów" jako dowodów:
Rzeczywistość widzimy przed matematyką, ponieważ człowiek stworzył język aby opisać rzeczywistość nazwaną matematyką. Jeśli nie ma praktycznego przykładu potwierdzającego głos nauki, znaczy to że coś jest nie tak z matematyką.
 
- Mierzenie właściwych liczb (linii, powierzchni, objętości, czasu, numerów i współczynników) jest zależne od podstawowej geometrii.
- Sama geometria opiera się na aksjomatach i założeniach, zwłaszcza tych z prostymi i równoległymi liniami.
- Kulo-głowi utożsamiają 2-sferyczną (geometrie powierzchni 2D) z 3-kulistą (3D geometrią ciał stałych) 
- 2-sferyczna i 3-kulista geometria współdzieli pewne wzory i twierdzenia czyniąc rozeznanie trudnym i kłopotliwym (matematycznie).
- Powierzchnie i objętości w rzeczywistości są różnymi rzeczami, które nigdy nie powinny być utożsamiane w rozumowaniu matematycznym, i / lub w stosunku do siebie.
 
2-sferyczna kula nie może zawierać żadnej wody, bo jest tylko powierzchnią, a 3-sferyczna kula już najwidoczniej może mieć duże ciało wody obejmujące ją kształtem na zewnątrz (trzymane razem przez fikcyjną siłę). Jest to sprzeczne z powtarzalnymi, obserwowalnymi, stałymi i jednolitymi prawami natury. Woda przyjmuje kształt miejsca w którym się znajduje. To jest oczywisty fakt, który zależy od wszystkich aspektów wspólnego codziennego życia.
 
Jeżeli ziemia byłaby kręcącą się kulą, to mielibyśmy przykłady z naturalnej nauki które moglibyśmy zaobserwować, przetestować i powtórzyć, gdzie woda formowałaby się wokół zewnętrznych powierzchni ciał/przedmiotów i trzymała do nich jak przyklejona, a jednak nic takiego nie ma miejsca.
 
Patrząc na matematykę są tam dwie rzeczy które same w sobie już są sprzeczne, zaczynając od nieskończoności, istnienie nieskończoności aby móc to policzyć wymagałoby, nieskończonego czasu i nieskończonej energii a obie te rzeczy wydają się być absurdalne aby były możliwe. Jeśli ktokolwiek próbuje sobie to wyobrazić to chyba o wiele bardziej wyobraża sobie siebie samego a nie to. Tą samą koncepcją jest zero. Jeżeli tam jest zero to nie ma o czym rozmawiać o ile się orientuje. A jak spojrzymy na naturę to obydwie te rzeczy nie istnieją.
 
Ilości można mierzyć na wiele sposobów, w zależności od definicji i pewników. Powinniśmy unikać tych metod pomiaru w oparciu o wybrane aksjomaty, które są sprzeczne z oczywistymi prawdami. 
Odpowiedz
#2
   
Od NASA: https://pl.wikipedia.org/wiki/File:Einstein_gyro_gravity_probe_b.jpg

Na wprost twojej twarzy i płasko jak w dzień.

Szyderczo demonstrują prawdziwy wygląd i sferyczną geometrię widzenia.
Karmią nas planarnymi (płaskimi) reprezentacjami zwanymi zdjęciami. Projekcjami na płaskich ekranach, takimi jak cienie na ścianie.

Patrzenie przez pół-sferyczną siatkówkę, z okiem w środku kuli lub półkuli, jest geometrycznie równoważne z wizją na siatkówce (obrazy wpisane na siatkówkę światłem), w tym sensie, że kąty (obiektów) ustanowione w Oku, zachowają ten sam stosunek względem siebie, tak jak to widać na zakrzywionej powierzchni mieszczącej się przed twoim okiem.


   

Obrazy na powierzchni sfery są opisane przez geometrię sferyczną, koncepcje 2D zakrzywionej powierzchni (sfery) osadzonej w przestrzeni 3D (na kuli).


   

Płaszczyzną jest nasza rzeczywistość, a sferyczna geometria jest w oku.

Pseudosfera jest reprezentatywna przez wizualny stożek i ma tę samą krzywiznę Gaussa, tylko ujemną.
G Pseudosfery = -1 / R (do kwadratu) i G Kuli = 1 / R (do kwadratu)


Dobra wiadomość jest taka, że Geometria Płaskiej Ziemi i Matematyka działają poprawnie dla nawigacji, astronomii, krzywizny oraz perspektywy. 
Właściwie to zrobili już dla nas robotę, gdy przyjmiemy model jako geometrię widzenia z oczami w centrum sfery. 

   

Zignoruj kulę w środku rysunku i pomyśl tylko o twoim Oku umieszczonym na początku półkuli.

   
Odpowiedz
#3
Światło odbija się przy przekraczaniu granic różnych środowisk i może być wewnętrznie odbijane, tak aby być ograniczone w tym samym środowisku (medium), jednak światło zawsze przemieszcza się w linii prostej przed, podczas i po każdej zmianie kierunku.

Kij w wodzie będzie wyglądał na wygięty i będzie miał inne widoczne położenie w twoim polu widzenia, ale kij nie jest wygięty, a twoje zmysły optyczne nie robią sztuczek ani nie są niewiarygodne. One w rzeczywistości dokładnie informują cię o tym, że w tym konkretnym przypadku wizualnej percepcji zmysłowej występuje inne środowisko (medium) niż powietrze.

Miejsce/położenie/orientacja widzialnych figury oraz rozciągnięcie, ich odstępy i podziały, które są naszymi widzianymi obiektami, są opisywane precyzyjnie tylko przez kulistą geometrią z oczami znajdującymi się w centrum własnej sfery wizualnej. Nie oznacza to wcale, że światło jest zakrzywione. Podobnie jak wygięta woda, jest to niemożliwe i sprzeczne z wszystkimi faktami przeżywanego życia. Chyba, że ktoś może mi pokazać, jak rzucić zakrzywiony cień prostym kijem?

Jednak geometria sferyczna poprawnie oddaje wrażenie wizualne. Dla osoby w danej lokalizacji i zdolności do pół/pełnego obracania się, patrzenia w górę i w dół, zmieniania położenia głowy i kąta oczu, zmieniając tym samym położenie oczu, a następnie wszystkie dostrzegane widoczności, znajdzie ich kształt i pozycję dokładnie na wizualnej kuli, w sposób podobny do koncepcji nadziemskiej astronomii.

Jeśli chciałbyś zapytać, dlaczego ta wizualna kula nigdy nie jest widoczna, a kształty nie są zakrzywione, to jest tak dlatego, że z naszej bezpośredniej wizji patrzymy bezpośrednio i prosto na przedmiot, a więc dla oczu w centrum, krzywa na zewnątrz nie jest dostrzegalna a ponieważ każda część krawędzi na kuli składa się z segmentów łukowych jakiegoś wielkiego kręgu tej kuli, te segmenty łukowe i ich figury, które są zarysem, wydają się mniej lub bardziej dokładnie takie jak prosta linia Euklidesowa. Jest to podobne do płaskiej kartki papieru, która wygląda jak prosta linia, gdy jest trzymana prosto na wysokości oczu.

Nie widać tego na zdjęciach. Nie widzimy też w sekwencji obrazów zapakowanych w rolkach filmowych. Perspektywa obrazowa obejmuje tylko jedno występowanie wizualnej sceny dla oka w określonym położeniu, a geometria sferyczna opisuje prawdziwe występowanie i położenie WSZYSTKICH widoczności dla oczu w określonej lokalizacji.

   

Apropos Newtonowskiego pryzmatu. Rzekomo "dzielą białe światło" na promienie składowe, poprzez załamywanie różnych częstotliwości mniej lub bardziej. Jednakże, gdy dwa pryzmaty są przyłożone tył do tyłu, to białe światło przechodzi prosto. W takim razie zastanawiam się, jak to działa?

Światło się nie wygina, ono tylko zmienia kąt. Nie ma Zakrzywionego Światła, to jest magiczny nonsens stworzony przez Heliocentrycznych Kapłanów, aby mogli widzieć dalej wokół "Krzywizny" niż jest to matematycznie możliwe. 
Umożliwia to im życie na Sferze, która zawsze wygląda płasko.

Pryzmat
   

Optyka (wypukła soczewka)
   

Optyka światłowodowa używa "lustrzanego rdzenia" w celu odbicia sygnału światła na długości.
Patent US20100195678
   

Laser - Wewnętrzne odbicie przez płynne medium
Patent US3810041

"Promień lasera przechodzi wzdłuż przez ciecz laserową w kierunku poza-osiowym i ulega wielokrotnym całkowitym wewnętrznym odbiciom w swoim przechodzeniu przez to."
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości