Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rzekomi badacze płaskiej Ziemi
Cześć wszystkim. Jestem tutaj nowy i zauważyłem, że mamy dosyć mało praktycznych doświadczeń pokazujących płaskość Ziemii w porównaniu z propagandą NASA itp.
Interesuję się majsterowaniem i pomyślałem, że teoretycznie mógłbym wykonać jakieś doświadczenia, które pokazałyby ludziom jak bardzo są okłamywani.   
Zanim się za to wezmę chciałbym jednak zasięgnąć rady ludzi, którzy mają większą wiedzę w tym temacie, dlatego napisałem tutaj  :-D

Chciałbym usłyszeć Wasze pomysły na to jak można praktycznie udowodnić, że Ziemia jest płaska. 
Nie każdy z pomysłów musi być tani i prosty w wykonaniu, chciałbym tylko wzbudzić dyskusję - z takiego brainstormu często wynikają ciekawe wnioski i pomysły. 

Mam kilka pomysłów, powiedzcie co o nich sądzicie lub podawajcie własne (mogą być nawet niewykonalne jak np. lot rakietą):
  • lot samolotem w stronę krańca Ziemi i nagranie/sfotografowanie tego co znajduje się poniżej 
  • kupienie balonu meteorologicznego (w internecie można kupić za kilkaset złotych) + kamera gopro 
  • mierzenie długości cieni o wyznaczonej godzinie w różnych miejscach na świecie + dzielenie się wynikami pomiędzy badaczami PZ (np. mierzymy jak długi cień był w Polsce w danym dniu i godzinie oraz porównujemy to z badaczami PZ w innych krajach)
  • wykonanie zdjęć nieba nocą na różnych "półkulach" i porównanie konstelacji 

Pozdrawiam i wesołych Świąt! :-)
Odpowiedz
(12-22-2018, 01:03 AM)cool_guy napisał(a): Jestem tutaj nowy i zauważyłem, że mamy dosyć mało praktycznych doświadczeń pokazujących płaskość Ziemii w porównaniu z propagandą NASA itp.

Mam kilka pomysłów, powiedzcie co o nich sądzicie lub podawajcie własne (mogą być nawet niewykonalne jak np. lot rakietą):
  • lot samolotem w stronę krańca Ziemi i nagranie/sfotografowanie tego co znajduje się poniżej 
  • kupienie balonu meteorologicznego (w internecie można kupić za kilkaset złotych) + kamera gopro 
  • mierzenie długości cieni o wyznaczonej godzinie w różnych miejscach na świecie + dzielenie się wynikami pomiędzy badaczami PZ (np. mierzymy jak długi cień był w Polsce w danym dniu i godzinie oraz porównujemy to z badaczami PZ w innych krajach)
  • wykonanie zdjęć nieba nocą na różnych "półkulach" i porównanie konstelacji 

Jeżeli jesteś nowy, to dobrze abyś spędził więcej czasu na przeglądaniu treści forum i dopiero później zadawał pytania i tworzył nowe działy. Twierdzenie że mamy mało praktycznych doświadczeń jest bardzo ignoranckie z twojej strony.

Odnośnie tych twoich pomysłów:
- Znasz kogoś kto ma samolot? Ponadto od kiedy materiały wideo czy zdjęcia są dowodami same w sobie? Czy woda nad którą byś leciał przypadkiem nie jest dowodem na to że Ziemia nie może być kulą? Czy praktyczna demonstracja na substancji takiej jak woda nie jest doświadczeniem mówiącym że żyjemy na płaskiej i stacjonarnej Ziemi?
- Balonów już powysyłano tyle ile można i ZAWSZE pokazują płaski horyzont, jeśli tylko nie jest to kamera rybiego oka i obraz jest w miarę stabilny, bo wiadomo że przy bujaniu będzie wyginać raz w jedną, a raz w drugą stronę tworząc wrażenie kuli, albo nawet wklęsłej ziemi.
- Cienie chcesz mierzyć, chcesz się zabawić w tego Greka co rzekomo patykami zmierzył ziemię i próbował zrobić z niej kulę? Czy ty uważasz, że będziesz sobie tutaj kpinę robił z tego tematu? Cienie w żaden sposób nie dowodzą powierzchni na jakiej żyjemy.
- Zdjęcia konstelacji też już są do wglądu i cała kosmologia o wiele bardziej pasuje do płaskiego modelu Ziemi, a wcale nie pasują do kuli i tych rzekomych trzech różnych ruchów; wokół własnej osi, dookoła słońca i przemierzając drogę mleczną, gdzie nic z tego nie widzimy.

Zapoznaj się z regulaminem forum:
http://forumplaskaziemia.pl/showthread.php?tid=13
Odpowiedz
Cześć Real World.

Tak jak sam mówiłeś - zdjęcia i nagrania w internecie od nieznajomych nie są dowodem i chciałbym przeprowadzić praktyczne doświadczenia samodzielnie.
Badacze Płaskiej Ziemii uważają się za ludzi myślących samodzielnie i uważając się za jednego z nich chcę zrobić coś w kierunku odkrywania prawdy.

Znasz kogoś kto ma samolot? Ponadto od kiedy materiały wideo czy zdjęcia są dowodami same w sobie?

Bilet na samolot można kupić, a co do materiałów wideo i zdjęć to oczywiście, że są dowodami. Jeśli masz monitoring i kamera zarejestruje wandala malującego po ścianie to nie uznasz tego za dowód?
Tym bardziej, że to ja bym sam dla siebie nagrał wideo/zrobił zdjęcie. 

- Balonów już powysyłano tyle ile można i ZAWSZE pokazują płaski horyzont, jeśli tylko nie jest to kamera rybiego oka i obraz jest w miarę stabilny, bo wiadomo że przy bujaniu będzie wyginać raz w jedną, a raz w drugą stronę tworząc wrażenie kuli, albo nawet wklęsłej ziemi.

Problem w tym, że ja nie mogę ze stu procentową pewnością odpowiedzieć, czy dany film został zarejestrowany z obiektywem fisheye czy nie. Wiadomo, że NASA wyśle balon z obiektywem o rybim oku i powie, że wcale nie... Zobacz np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=95NDkABAsSk
Niby widać krzywiznę na wysokości 30 km, a jak kamera jest już na ziemii to nie widać.

Twierdzenie że mamy mało praktycznych doświadczeń jest bardzo ignoranckie z twojej strony.

Przykro mi, że zadawanie pytań i wymiana spostrzeżeń sprawiła, że wyglądam dla Ciebie na ingoranta - tak jak już mówiłem, jestem osobą, która chętnie się uczy i odkrywa prawdę.
Według mnie niektóre rzeczy trzeba przetestować samemu, bo nawet osoby, które wierzą w PZ popełniają błędy lub inaczej interpretują wyniki.
Czy mógłbyś mi podać jakieś linki do tych praktycznych doświadczeń?

Pozdrawiam
Odpowiedz
"Bilet na samolot można kupić...
Tym bardziej, że to ja bym sam dla siebie nagrał wideo/zrobił zdjęcie."

To wsiadaj i leć, na co jeszcze czekasz? Nie potrzebujesz przecież naszego pozwolenia na kupno biletu. Rezerwuj, nie zwlekaj, zbierz materiał i koniecznie nie zapomnij go na koniec zaprezentować. Nikt ci tutaj tego nie broni, także nie rób z siebie kaleki umysłowego i weź się do roboty.

"Problem w tym, że ja nie mogę ze stu procentową pewnością odpowiedzieć, czy dany film został zarejestrowany z obiektywem fisheye czy nie."
To znaczy, że masz problem z podstawami, więc wróć do podstaw, a dopiero później planuj zaawansowane wyprawy.

"Jestem osobą, która chętnie się uczy i odkrywa prawdę."
Wyglądasz na osobę, która zdecydowanie więcej pisze, niż się faktycznie uczy, dlatego chwytasz się źdźbła i powtarzasz nic nie wnoszące pomysły.

"Osoby, które wierzą w PZ popełniają błędy lub inaczej interpretują wyniki."
Ziemia na której żyjemy i po której chodzimy, to nie kwestia wiary, tylko obiektywnego zbadania tematu, tego czego najwidoczniej nie zrobiłeś. Dlatego jeśli siedzisz na Płocie Kulasów, to pozwól, że zasugeruje ci abyś poświęcił więcej czasu na przeczytanie tego forum, dokształcił się na temat bzdurnych opowieści, które oglądasz i wierzysz, że są prawdą. Jeżeli masz dalsze pytania, upewnij się, że są one na temat płaskiej Ziemi, a nie opierają się o fikcyjną sferę Scjentyzmu.

"Czy mógłbyś mi podać jakieś linki do tych praktycznych doświadczeń?"
Są na tym forum liczne takie materiały, tylko ty zamiast je przejrzeć wylewasz teraz tutaj swoje iluzje. Można dostrzec po co tu przyszedłeś i jaki jest twój cel. Dopóki będziesz robił z siebie klauna, to musisz się liczyć z tym że będziesz nazywany klaunem. Jeśli pojawiając się tutaj z propagandą od Kontrolowanej Opozycji liczyłeś, że nie zostanie to zauważone, to znaczy że wciąż miernie wychodzi ci manipulowanie, za to bardzo dobrze wychodzi ci robienie z siebie błazna, co wyraźnie ukazuje twoja dwulicową naturę i ignorancję. 

To forum z założenia jest "społecznością badawczą", aby ludzie mogli porównywać i prezentować badania bardziej niż forum pytań i odpowiedzi, a ty sobie quiz tutaj urządzasz, do tego sam nic nie zbadałeś, a w zamian proponujesz same nonsensy, zajmując czas fanaberiami zamiast prawdziwą nauką. 

To nie jest miejsce dla nieudolnych i fałszywych trolli jak ty.  Czas się pożegnać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości