Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosyjski naukowiec ujawnia że żyjemy na płaskiej ziemi
Witajcie Tongue

Niektórzy pewnie mnie kojarzą z YT.

Nie wiedziałem gdzie dokładnie to podać, ale chyba tu będzie najlepiej.

Ostatnio przeglądając internet znalazłem taką oto sensacje:

https://www.youtube.com/watch?v=5nvucdKADzw

Rosja współpracowała i pewnie dalej współpracuje z Ruskimi o kształcie ziemi, oni dobrze wiedzą jaka jest ziemia ( jest płaska ) a Rosjanie są zajęci badaniem firmamentu.
Jak dla mnie to wyjaśnia wiele rzeczy, co sądzicie o tych dokumentach?

Bezpośredni link do nich:

https://www.cia.gov/library/readingroom/...0008-3.pdf
Odpowiedz
Rozłóżmy płaską Ziemię na nasze podstawowe zrozumienie:

Płaska Ziemia jest stała i stacjonarna
Nie ma Grawitacji, nic cię nie ciągnie, jest tylko opadanie i unoszenie
Nie ma Kosmosu (to co widzisz nad głową to są samodzielne-iluminujące obiekty w oddali)
Nie ma Kosmicznych-kul (Planety i Księżyce są sprzedawane przez NASA za pośrednictwem CGI)
Nie ma Bieguna Południowego
Nie ma Gwiazdy Bieguna Południowego
Nie będzie precesji równonocy (religia mówi, że zdarzyło się to w przeszłości i że to się powtórzy w przyszłości, ale tego nie zobaczysz)
Wiara w Firmament - Religijny Nonsens
Woda zawsze przyjmuje kształt naczynia, a jej powierzchnia zawsze jest płaska
Odpowiedz
Podpowiedzcie mi jak poradzić sobie w takiej sytuacji. Mam syna 8 lat któremu staram się wyjaśnić jak najlepiej potrafię dlaczego Ziemia nie jest kulą. Natomiast w szkole mówią mu ze nasza planeta jest okrągła i mówi że nie wie komu ma wierzyć. Ciężko jest mu to tłumaczyć na jakiś wyliczeniach, wykresach bo jest za młody żeby to pojąć. Przydały by się jakieś prostsze przykłady z życia. Dodatkowo chce żeby mu kupić teleskop aby sam się przekonał kto ma rację.

Mówie mu ze nie mam na to pieniędzy i to są drogie rzeczy. Szkoła mocno indoktrynuje i ciężko z tym walczyć. Co robić?
Odpowiedz
(03-18-2019, 10:36 AM)poznac-prawde napisał(a): Mam syna 8 lat któremu staram się wyjaśnić jak najlepiej potrafię dlaczego Ziemia nie jest kulą.
mówi że nie wie komu ma wierzyć. 
Co robić?

Odwoływać się do jego własnych zmysłów i doświadczeń i tego co one mu mówią. 
Obiektywna rzeczywistość jest tylko jedna a każdy z nas jest naukowcem i to jest klucz, a nie szukanie wytłumaczeń w oparciu o wiarę.

Peace
Odpowiedz
Pokaż mu przykład z wodą i zadaj pytanie czy woda może się zakrzywiać lub obejmować jakieś ciało.
Odpowiedz
[Obrazek: tenor.gif?itemid=7295301]Zadałem mu takie pytanie i powiedział, że Ziemia przyciąga wodę. Mam pytanie odnośnie ruchu słońca. Czy taka grafika dobrze to przedstawia?
Odpowiedz
(03-18-2019, 02:35 PM)poznac-prawde napisał(a): Zadałem mu takie pytanie i powiedział, że Ziemia przyciąga wodę. 

Nieprawda, Ziemia niczego nie przyciąga.
Gdyby faktycznie tak było jak mówi, to przyciągałaby również np chmury, które składają się z wody, a nie mamy z czymś takim do czynienia.
Mit obalony.

Co do grafiki Słońca, to najbliższa jest wizualizacja przypominająca yin-yang, ale zaznaczam że nie mamy pełnego modelu mapy, więc wszystko to są tylko interpretacje, a nie faktyczne reprezentacje.
Odpowiedz
Aha no ale skoro pada deszcz to jak to się dzieje skoro nie przyciąga?
Czemu nie stworzy nikt takiego modelu jak się słońce porusza.

Synowi powiedziałem że jak dorosnie to pewnie zmądrzeje bo nie chce się go wstydzić że wierzy w jakąś głupią ziemię-kule. Chciałbym go zabrać do miejsca żeby naocznie widział że Ziemia jest płaska. Ale gdzie to jest?
Gdzie znaleźć jakąś krawędź lub coś w tym stylu?
Odpowiedz
(03-18-2019, 06:20 PM)poznac-prawde napisał(a): Aha no ale skoro pada deszcz to jak to się dzieje skoro nie przyciąga?

Synowi powiedziałem że jak dorosnie to pewnie zmądrzeje bo nie chce się go wstydzić że wierzy w jakąś głupią ziemię-kule. Chciałbym go zabrać do miejsca żeby naocznie widział że Ziemia jest płaska. Ale gdzie to jest?

Ponieważ ciekła woda jest gęstsza niż medium(powietrze) w którym się znajduje. Jesteś na tym forum i jeszcze tego nie rozumiesz? Gdzie jest krawędź? A czytałeś o traktacie arktycznym? A czy może istnieć ciśnienie bez zbiornika (na gaz lub na wodę)? Podejrzane pytania zadajesz. Tyle jest tutaj informacji i jakoś ci się nie chce czytać tak?
Odpowiedz
(03-18-2019, 06:20 PM)poznac-prawde napisał(a): Aha no ale skoro pada deszcz to jak to się dzieje skoro nie przyciąga?

Proszę przejrzyj zawartość forum, a dopiero potem zadawaj pytania, na które w znacznym stopniu już są tutaj odpowiedzi, jak w przypadku spadającego deszczu (relatywna gęstość kropli do powietrza sprawia że opada naturalnie na dół, a bąbelek powietrza wypuszczony pod wodą idzie do góry). Jeśli tylko wejdziesz do odpowiedniego działu albo skorzystasz z wyszukiwarki, to znajdziesz sporo materiału do analizy. To nie jest forum debaty ani quizu z pytaniami i odpowiedziami, tylko forum badawcze, więc prosiłbym o przestrzeganie regulaminu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości