Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gwiazda Północna widziana z Południowej "półkuli"
#1
   

"Jeśli ziemia jest kulą (globem), a gwiazda Polarna jest zawieszona nad północą osią Ziemi, byłoby niemożliwe ją (gwiazdę Polarną) widzieć nawet jeden stopień poniżej równika, czy 90 stopni od bieguna Północnego. Linia zasięgu (widoczności) stałaby się styczną do globu, w konsekwencji czego byłaby odchylona o parę tysięcy mil od osi Ziemi, na której jest Gwiazda Polarna. Jest jednak wiele zapisków, że widziano Gwiazdę Polarną daleko poniżej równika, nawet na Zwrotniku Koziorożca."
-Dr Samuel Rowbotham, "Ziemia Nie Jest Kulą, 2-ie wydanie" 


„Teoria kulistej Ziemi propagowana przez astronomów wymaga wniosku, że Gwiazda Polarna absolutnie nie może być widoczna poniżej równika. Jednakże jest doskonale wiadomo, że gwiazda ta była widoczna przez żeglarzy, nawet poniżej 20 równoleżnika południowego. Ten fakt, tak jak i setki innych faktów, przynosi kompletną kompromitację teorii heliocentrycznej i jest dowodem na to, że Ziemia nie jest globem."
-William Carpenter, "100 Dowodów, że Ziemia Nie Jest Kulą" 


Aby poradzić sobie z tym problemem, od końca19-ego wieku, zdesperowani heliocentrycy zaczęli twierdzić, że kula ziemska jest dogodnie odchylona o 23.5 stopnia do tyłu od swojej osi pionowej. Jednak nawet ta genialna korekta ich teorii nie tłumaczy widoczności wielu innych konstelacji. Na przykład, Wielką Niedźwiedzicę, będącą bardzo blisko Gwiazdy Polarnej, można widzieć od 90 stopnia szerokości północnej do 30 stopnia szerokości południowej. 

Gwiazdozbiór Lisek jest widoczny od 90 stopnia szerokości północnej przez cały czas, aż do 65 stopnia szerokości południowej. Wodnik i Waga są widoczne od 65 stopnia szerokości północnej do 90 stopnia szerokości południowej. Konstelacja Panny jest widoczna od 80 stopnia szerokości północnej do 80 stopnia szerokości południowej, a Oriona można oglądać od 85 stopnia szerokości północnej do 75 stopnia szerokości południowej! Obserwator na Ziemi kuli, bez względu na jakiekolwiek odchylenie czy nachylenie, logicznie nie powinien być w stanie widzieć te konstelacje tak daleko na południe.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości