Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruchy Gwiazd Wyjaśnione (Płaska Ziemia)
NASA i współczesna astronomia twierdzą, że ścieżki gwiazd na półkuli południowej obracają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, podczas gdy na północy obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i stanowi to pozytywny dowód dla ich pędzącej kuli - Ziemi. W rzeczywistości jednak Ziemia jest rozbudowaną płaską płaszczyzną, a wszystkie gwiazdy i inne ciała niebieskie obracają ze Wschodu na Zachód wokół Gwiazdy Polarnej, jedynej nie ruszającej się gwiazdy na niebie, położonej idealnie w linii bezpośrednio nad Biegunem Północnym. Tak zwany "Biegun Południowy" i Gwiazda Południa "Sigma Octantis", to mity - kompletne fabrykacje, które tylko mają pomagać w promowaniu modelu kuli. 

Następujący film ujawnia całe oszustwo i wyjaśnia szczegółowo, jak szlaki gwiazdy działają na płaskim modelu Ziemi. 
Specjalne podziękowania dla Erica Dubay-a, Phuket Word, Aarona Dover-a i wszystkich innych płasko-ziemian, którzy pomagają odkrywać prawdę w tej kluczowej kwestii.

Odpowiedz

Nie ma żadnej gwiazdy południa wokół której kręciły by się gwiazdy. Jak w tym samym momencie ludzie z tzw. południowej półkuli spojrzą na południe z różnych miejsc (np A.Południowa, Afryka, Australia) to zobaczą zupełnie różne niebo i konstelacje. Natomiast na tzw. północnej półkuli zawsze będziemy widzieć gwiazdę północną i te same konstelacje patrząc z każdego kontynentu w tym samym momencie. Wszystkie gwiazdy krążące wokół jednej gwiazdy Polarnej znajdującej się idealnie w środku ziemi. Wszystkie robiące te same ruchy, dzień po dniu, rok po roku, tysiąclecie po tysiącleciu.

To co widać na południu to perspektywa, te gwiazdy nie kręcą się w drugą stronę, tylko tak je postrzegamy przez perspektywę pola widzenia nieba z danej lokalizacji.

Odpowiedz

Odpowiedz
Witajcie to mój pierwszy post na tym forum.
Tak próbuję zrozumieć płaską ziemię i wyrwać się ze spisku który sugeruje kolkowatość ziemi, ale nie rozumiem co niby nie pozwala nam zobaczyć całej kopuły?
Perspektywa po wieloletniej pracy w fotografii jakoś do mnie nie przemawia, sam na własne oczy zauważyłem że nieco inaczej działa.
Odpowiedz
(07-23-2018, 08:58 PM)Servas napisał(a): Witajcie to mój pierwszy post na tym forum.
Tak próbuję zrozumieć płaską ziemię i wyrwać się ze spisku który sugeruje kolkowatość ziemi, ale nie rozumiem co niby nie pozwala nam zobaczyć całej kopuły?
Perspektywa po wieloletniej pracy w fotografii jakoś do mnie nie przemawia, sam na własne oczy zauważyłem że nieco inaczej działa.

Tego czy jest kopuła nie wiemy, nikogo z nas tam fizycznie nie było w kosmosie by to sprawdzić, zbadać i potwierdzić.
Sama kopuła jest często kojarzona z religijnym nonsensem, uwiarygadniającym Żydowsko napisaną wersje stworzenia świata, w której to oni sami nazywają się wybranym ludem. To co nazywamy ciśnieniem może być ograniczone nie tylko poprzez kopułę jako fizyczną i dosłowną reprezentację, ale również poprzez substancję/materiał posiadający dane cechy.
Spójrz chociażby tutaj na przykład, kopuły brak, a łódź podwodna się odbijała:
https://www.youtube.com/watch?v=NEVW_9EVjFE
Mike deGruy wkrótce po nakręceniu tego materiału zmarł w wypadku helikoptera, dziwny zbieg okoliczności...
https://www.smh.com.au/national/nsw/film...2ix87.html

Poza tym, to nie jest forum, które do kogoś ma trafić. Nie zajmujemy się praniem mózgów, to akurat specjalność elit, które nami rządzą i nam próbują wmówić coś co nie jest prawdą. Na forum są setki stron materiałów zawierających wiele różnych argumentów, analiz i wniosków prowadzących do tego, że kula nie trzyma się kupy, sama się topi w gnoju własnych kłamstw, więc jeśli chcesz nam tutaj powiedzieć, że trafiają do ciebie kłamstwa innych, to albo pomyliłeś fora, albo przynajmniej przejrzyj treść forum (wraz z regulaminem), a dopiero później zadawaj sugerujące pytania bez poparcia ich niczym, poza twoją opinią.
Odpowiedz

Plik tekstowy do pobrania:

.pdf   Jak działają gwiazdy nieba południowego na płaskiej i stacjonarnej ziemi.- Artur Sikora.pdf (Rozmiar: 1.14 MB / Pobrań: 1)
Odpowiedz
Witam.

Pragnę dowiedzieć się w związku z przedstawionym wyjaśnieniem, kiedy i gdzie mogę zaobserwować układy gwiazd ulegające zmianom na skutek działania efektu perspektywy? O ile dobrze zrozumiałem zasadę perspektywy, to czy mogę gdzieś na świecie zobaczyć np Małą Niedźwiedzicę większą od Wielkiej albo równie dużą, albo chociaż o podobnej wielkości?  

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(Wczoraj, 03:05 PM)Szklana napisał(a): Witam.

Pragnę dowiedzieć się w związku z przedstawionym wyjaśnieniem, kiedy i gdzie mogę zaobserwować układy gwiazd ulegające zmianom na skutek działania efektu perspektywy? O ile dobrze zrozumiałem zasadę perspektywy, to czy mogę gdzieś na świecie zobaczyć np Małą Niedźwiedzicę większą od Wielkiej albo równie dużą, albo chociaż o podobnej wielkości?  

Pozdrawiam.

"Jeśli ziemia jest kulą (globem), a gwiazda Polarna jest zawieszona nad północą osią Ziemi, byłoby niemożliwe ją (gwiazdę Polarną) widzieć nawet jeden stopień poniżej równika, czy 90 stopni od bieguna Północnego. Linia zasięgu (widoczności) stałaby się styczną do globu, w konsekwencji czego byłaby odchylona o parę tysięcy mil od osi Ziemi, na której jest Gwiazda Polarna. Jest jednak wiele zapisków, że widziano Gwiazdę Polarną daleko poniżej równika, nawet na Zwrotniku Koziorożca." Dr Samuel Rowbotham, "Ziemia nie jest globem, 2-ie wydanie" 
Teoria kulistej Ziemi propagowana przez astronomów wymaga wniosku, że Gwiazda Polarna absolutnie nie może być widoczna poniżej równika. Jednakże jest doskonale wiadomo, że gwiazda ta była widoczna przez żeglarzy, nawet poniżej 20 równoleżnika południowego. Ten fakt, tak jak i setki innych faktów, przynosi kompletną kompromitację teorii heliocentrycznej i jest dowodem na to, że Ziemia nie jest globem". -William Carpenter, "100 dowodów, że Ziemia nie jest globem" 
Aby poradzić sobie z tym problemem, od końca19-ego wieku, zdesperowani heliocentrycy zaczęli twierdzić, że kula ziemska jest dogodnie odchylona o 23.5 stopnia do tyłu od swojej osi pionowej. Jednak nawet ta genialna korekta ich teorii nie tłumaczy widoczności wielu innych konstelacji. Na przykład, Wielką Niedźwiedzicę, będącą bardzo blisko Gwiazdy Polarnej, można widzieć od 90 stopnia szerokości północnej do 30 stopnia szerokości południowej. 

Gwiazdozbiór Lisek jest widoczny od 90 stopnia szerokości północnej przez cały czas, aż do 65 stopnia szerokości południowej. Wodnik i Waga są widoczne od 65 stopnia szerokości północnej do 90 stopnia szerokości południowej. Konstelacja Panny jest widoczna od 80 stopnia szerokości północnej do 80 stopnia szerokości południowej, a Oriona można oglądać od 85 stopnia szerokości północnej do 75 stopnia szerokości południowej! Obserwator na Ziemi kuli, bez względu na jakiekolwiek odchylenie czy nachylenie, logicznie nie powinien być w stanie widzieć te konstelacje tak daleko na południe.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości