Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierunki i Nawigacja na Płaskiej Ziemi
#1
Od czasu kiedy biegun północny i Antarktyka są strefami pokrytymi lodem, a jakiekolwiek loty samolotów, są tam zabronione, żaden okręt lub samolot nie zdołał kiedykolwiek przemierzyć Ziemię w kierunku z Północy na Południe. Jedynym niemożliwym sposobem opłynięcia lub przelotu nad płaską Ziemią jest właśnie kierunek z Północy na Południe i to dlatego ten kierunek jest powodem mocno zaostrzonych ograniczeń lotów. Fakt, że do tej pory nawet jedno pojedyncze opłynięcie Ziemi w kierunku z Północy na Południe nigdy nie zostało wykonane i zweryfikowane, służy jako stały dowód, że świat nie jest kulą. 

Wszystkie kultury na całym świecie, na przestrzeni dziejów opisują istnienie geocentrycznej, stacjonarnej płaskiej Ziemi. Egipcjanie, Indianie, Majowie, Chińczycy, rodowici Amerykanie i dosłownie każda starożytna cywilizacja miała kosmologię opartą na geocentrycznej, płaskiej Ziemi. Przed Pitagorasem idea wirującej kuli nie istniała a nawet po Pitagorasie był to niejasny, mniejszościowy pogląd do czasu, kiedy 2000 lat później Kopernik zaczął wdrażać teorię heliocentryczną.

Magellan oraz inni żeglarze opływający Ziemie ze Wschodu na Zachód, są często cytowani jako dowód na kulisty model Ziemi. W rzeczywistości jednak, żeglarstwo lub lotnictwo na płaszczyźnie odbywa się pod kątem do bieguna północnego aby ostatecznie powrócić do swojego pierwotnego położenia i nie jest ani trudniejsze ani bardziej tajemnicze niż to, przedstawione na modelu kuli. Tak jak architekt, można umieścić kompas na środku płaskiej kartki papieru i wyznaczyć koło w obu kierunkach wokół „bieguna” nakreślając trasę przelotu samolotu lub opłynięcie statkiem płaskiej Ziemi.

   

Na filmach oficjalnie prezentowanych z Bieguna Północnego pokazują nam tylko elektroniczne gps-y, które wskazują według nich biegun, ale nigdy nie wyciągną kompasu, zawsze używają elektroniki którą mogą sobie ustawić jak chcą i powiedzieć "tak, to właśnie tutaj jest biegun, widzicie, gps to pokazuje". Jak jest na prawdę na biegnie północnym (środku Ziemi) nie wiemy bo oczywiście nie wpuszczą nas tam. Strzegą środka Ziemi i jej krawędzi jak dwóch pierścieni, sami rezerwują sobie prawo na tworzenie informacji zgodnych z ideologią kręcącej się kuli. Ten ich przekaz powtarzany przez środki masowego przekazu staje się powszechnie akceptowalny i uznawany za jedyny właściwy, co oczywiście jest kłamstwem. 

Odpowiadając na pytania, jak wygląda nawigacja na płaskiej ziemi i co by się stało jakbyśmy cały czas przemieszczali się z południa na północ? W momencie przekroczenia bieguna północnego (środka płaskiej Ziemi), kompas powinien się przekręcić o 180 stopni. Jednak nie byłem tam osobiście, więc nie powiem jak jest dokładnie, ale takie zachowanie kompasu wydaje się być możliwe. Nie ma ustalonego punktu na „Wschód“ lub „Zachód“, tak jak nie ma ustalonego „Południa”. Centralny, Biegun Północny jest jedynym sprawdzonym , stałym punktem na naszej płaskiej Ziemi, a Południe rozciąga się w linii prostej na zewnątrz od Bieguna Północnego. Wschód i Zachód są koncentrycznymi okręgami, ze stałym kątem prostym 90 stopni od bieguna. Opłynięcie Ziemi w kierunku zachodnim odbywa się wokół gwiazdy Polarnej (Polaris), znajdującej się stale po prawej stronie. Natomiast opłynięcie Ziemi w kierunku wschodnim odbywa się wokół gwiazdy Piolarnej znajdującej się zawsze po lewej stronie. 

Nie ma kultury w historii, która miałaby kwadratową mapę płaskiej ziemi albo kwadratową kosmologię. Wszystkie płasko-ziemskie kosmologie są okręgami w pewien sposób. Fanatyczni wyznawcy Biblii mówią o czterech rogach, albo czterech kolumnach, tylko że zostało to przetłumaczone na tak wiele sposobów, że róg równie dobrze może być kierunkiem geograficznym i nie musi być fizycznym rogiem czy czymkolwiek takim.

Ludzie są zdezorientowani przez kierunki geograficzne i to jak one działają, alea płaskiej ziemi jedynym kierunkiem jaki znamy jest Północ. Północ jest centrum, które wskazuje kompas, a gwiazda Polarna jest dokładnie na nim tak, że inne gwiazdy obracają się dookoła niej. Więc jest środkowy punkt na ziemi, który koresponduje z środkowym punktem na niebie i to jest Północ. Każda prosta linia od środka jest południową linią. Okrąg dookoła z Gwiazdą Polarną 90 stopni do każdego ramienia jest Wschodnim albo Zachodnim kierunkiem. 

Ludzie często mają namącone w głowach, bo mówi się im, że jak będą podróżować na Wschód, w jednym kierunku prosto, to wrócą do miejsca z którego zaczęli. Po pierwsze nikt tego nigdy nie zrobił, kiedy płynęli, to i tak płynęli dookoła kontynentów, więc nikt nie popłyną ani nie może popłynąć w dosłownie prostej linii i wrócić do miejsca z którego zaczął.

   
Odpowiedz
#2
[LINK] Rejs dookoła Płasiej Ziemi z użyciem kompasu

[LINK] Kompas nie mógłby działać na globie
Odpowiedz
#3
Nawigacja dookoła i nad płaską Ziemią


Odpowiedz
#4
Jezuita Heinrich Scherer, mapuje i śledzi opłynięcie statkiem Victoria przez Ferdinanda Magellana. 7 września 1522

Uwaga: Kalifornia jako wyspa

   
Odpowiedz
#5
Wrocławski krasnal-żeglarz trzymający w ręku narzędzie znane jako Sekstant, które wykorzystuje trygonometrie, czyli trójkąty, które mają PŁASKIE powierzchnie do ustalania pozycji na otwartych wodach Mórz i Oceanów.

Przyrząd wykorzystywany przez wiele wieków w nawigacji.

   

   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości