Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opłyniecie antarktydy
#1
Własnie ostanio polacy opłynęli w około 3 miesiace Atarktyde . Przy płaskiej ziemi nie ma takiej szansy .
jak to tłumaczycie?
Odpowiedz
#2
(03-26-2018, 11:39 PM)Koloso napisał(a): Własnie ostanio polacy opłynęli w około 3 miesiace Atarktyde . Przy płaskiej ziemi nie ma takiej szansy .
jak to tłumaczycie?

To już koniec wyprawy i nie było żadnej transmisji na żywo? Czy mamy jakieś dane i zapewnienia o zamknięciu pętli na 62 stopniu południowej szerokości geograficznej. Zajęło im to 72 dni, 5 godz. i 33 minuty..., akurat 33 minuty po 72 dniach... Czy opłynęli Antarktydę dookoła będąc głową w dół i do góry nogami? Nie wydaje mi się by to była prawda. Przeczytajcie uważnie tę historię. Twierdzą, że występują tam białe noce a słońce praktycznie nie zachodzi, a gdzie jest jakiś materiał filmowy?

Oczywiste jest, ze Masoneria Żydowska (Banksterzy) musiała to wszystko finansować. Pomyślcie logicznie, kogo stać na taką kosztowną wyprawę? Logistyka, zaopatrzenie, itd Wyczuli ze ludzie na świecie przebudzają się z ich 500 letniego kłamstwa i panikują jak jeszcze przedłużyć to kłamstwo.
Odpowiedz
#3
Podobno załoga Katharsis II opłynęła Antarktydę, sprawdźmy czy aby na pewno:

Rejs ruszył z Kapsztadu i płynęli w kierunku Wschodnim, lecz jak się przyjrzymy opisom załogi i zdjęciom to są one w sprzeczności z obiektywnymi faktami. Jeżeli faktycznie płynęliby w kierunku wschodnim próbując okrążyć Antarktydę, to wschody słońca mieliby bo lewej stronie przodu statku, a zachody słońca występowałyby po prawej stronie patrząc w kierunku tyłu statku. 

   

   

   

   

   

   

   

Po raz kolejny potwierdza się powiedzenie, że kłamstwo ma zawsze krótkie nogi.
Link do materiału źródłowego:
https://katharsis2.com/
Odpowiedz
#4
Myślę że jeszcze lepiej to widać na stronie pokazującej wschody i zachody słońca w zależności od szerokości geograficznej i daty
http://astro.unl.edu/classaction/animati...tions.html
Zawsze łatwo można to sprawdzić.
Odpowiedz
#5
(04-01-2018, 08:51 PM)Daragma napisał(a): Myślę że jeszcze lepiej to widać na stronie pokazującej wschody i zachody słońca w zależności od szerokości geograficznej i daty
http://astro.unl.edu/classaction/animati...tions.html
Zawsze łatwo można to sprawdzić.

Witamy na Forum Daragma  Smile

Świetny link, niewątpliwie będzie on demonstracyjnie pomocny, dzięki za podzielenie się nim.
Odpowiedz
#6
Ależ proszę bardzo. Tylko teraz mam takie pytanie. Jaki model ziemi wyjaśnia te kierunki wschodu i zachodu słońca?
Odpowiedz
#7
Płaski model ziemi je wyjaśnia, czego przykładem w prawdziwym życiu jest magnes w głośniku, gdzie jest jedno centrum a wszystkie kierunki odchodzące od niego są południem, natomiast wschód i zachód są okręgami dookoła tego centrum.

Ludzie są zdezorientowani przez kierunki geograficzne i to jak one działają. Na płaskiej ziemi jedynym kierunkiem jaki znamy jest Północ. Północ jest centrum, które wskazuje kompas, a gwiazda Polarna jest dokładnie na nim tak że inne gwiazdy obracają się dookoła niej. Więc jest środkowy punkt na ziemi, który koresponduje z środkowym punktem na niebie i to jest Północ. Każdy prosta linie od środka jest południową linią. Okrąg dookoła z Gwiazdą Polarną 90 stopni do każdego ramienia jest Wschodnim albo Zachodnim kierunkiem. 

Ludzie często mają namącone w głowach, bo mówi się im, że jak będą podróżować na Wschód, w jednym kierunku prosto, to wrócą do miejsca z którego zaczęli. Po pierwsze nikt tego nigdy nie zrobił, kiedy płynęli, to i tak płynęli dookoła kontynentów, więc nikt nie popłyną ani nie może popłynąć w dosłownie prostej linii i wrócić do miejsca z którego zaczął.
Odpowiedz
#8
W tej sytuacji jak możemy wyjaśnic ruch słońca W równonoc, gdzie w każdym miejscu wschodzi dokładnie na wschodzie i zachodzi na zachodzie i to tak samo w Australii czy Europie?
Odpowiedz
#9
(04-03-2018, 05:07 PM)Daragma napisał(a): W tej sytuacji jak możemy wyjaśnić ruch słońca w równonoc, gdzie w każdym miejscu wschodzi dokładnie na wschodzie i zachodzi na zachodzie i to tak samo w Australii czy Europie?

Przejrzyj dział ze słońcem. W tym dziale poruszamy temat Antarktydy.
Poza tym ja nie wiem co wschody słońca mają do powierzchni po której chodzimy.
Nie można patrząc na niebo próbować ustalić powierzchni po której się chodzi więc wszelkie dywagacje na temat świateł na niebie nie ustalą powierzchni która jest pod naszymi stopami. Ponadto najpierw trzeba, udowodnić że dokładnie tak jest jak twierdzisz, a później dopytywać o to, nie wspominając już o tym że tereny mają różne ukształtowanie, charakterystykę temperatur i wilgotności, a więc pojęcie wschód słońca jest poniekąd względne, ponieważ każde miejsce się różni i nie ma dwóch takich samym miejsc z wszystkimi wspólnymi cechami.

"Wszyscy się zgadzają, że kiedy mamy dwa razy rocznie na ziemi równy dzień i równą noc, to słońce jest pionowo do Ziemi na równiku, ale nie jest generalnie wiadomo, że kiedy słońce jest w tej pozycji - nazywanej równonoc - obserwatorzy na 45 stopni szerokości geograficznej północnej i 45 stopni szerokości geograficznej południowej muszą rejestrować 45 stopni jako kąt wzniesienia od horyzontu do centrum Słońca w południe, oraz że punkt na północ lub południe od Równika skąd słońce jest obserwowane pod tym kątem w południe jest miejscem, które wyznacza DOKŁADNĄ ODLEGŁOŚĆ DO RÓWNIKA TAK JAK SŁOŃCE JEST POWYŻEJ RÓWNIKA." (podkreślenie moje) -John Edward Quinlan, The Earth a Plane
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości