Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telepatia i Czytanie Umysłu
#1
   

Pojęcie “telepatia” zostało utworzone w 1882 r. przez Frederica Myersa, założyciela Society for Psychical Research (Stowarzyszenia Psychologicznych Badań), podczas swoich prac nad tym co formalnie było znane jako „przenoszenie myśli.” Raporty i udokumentowane przypadki przenoszenia myśli obfitują w prawie każdej kulturze sprzed tysiącleci, ale w XX wieku zastosowano metodę naukową i przeprowadzono powtarzalne eksperymenty, które wykazały z prawdopodobieństwem bilionów do jednego, że telepatia jest rzeczywiście autentycznym fenomenem.
Najpowszechniejszą metodą testowania percepcyjnej-psi (ESP / telepatii) jest odizolowanie badanego obiektu od ukrytego obiektu docelowego lub osoby umieszczonej na odległość i sprawdzenie czy osoba badana może dokładnie opisać cel lub psychicznie wpłynąć na drugą osobę. Zostały przeprowadzone setki odmian eksperymentów w następujących podstawowych wersjach:

   

„Klasyczny eksperyment w telepatii został odnotowany w 1923 r. Przez dr. H. I. F. W. Brugmansa i jego kolegów z Wydziału Psychologii na Uniwersytecie w Groningen w Holandii. W tym eksperymencie 23-letni student fizyki o nazwisku Van Dam był badany pod kątem swoich rzekomych umiejętności telepatycznych. Został umieszczony w zasłoniętej kabinie z zawiązanymi oczami i poproszony o umieszczenie ramienia pod zasłoną, aby wybrać jeden kwadrat na szachownicy o wymiarach 6 x 8, umieszczonej na stole obok zasłony. Docelowy kwadrat który Van Dam próbował wybrać, był losowo ustalany przez eksperymentatora podczas każdej próby. Asystent eksperymentu znał kwadrat docelowy i próbował mentalnie wpłynąć na ruchy rąk Van Dama, by poprowadzić go do wybrania właściwego kwadratu ... Wyniki eksperymentu były niezwykle znaczące, z 60 sukcesami spośród 187 prób, a nie 4 oczekiwanymi przez przypadek. Wiąże się to z szansą jak 121 bilionów do 1." -Dean Radin, "Entangled Minds" (82-3)

   

„Drugim klasycznym eksperymentem, który wytrzymał próbę czasu jest test karty ESP, popularyzowany przez Laboratorium Parapsychologiczne J. Dena na Uniwersytecie Duke'a. Ten test obejmował karty z nadrukowanym jednym z pięciu symboli: kółkiem, kwadratem, falistymi liniami, gwiazdą i trójkątem ... W typowym teście eksperymentalnym, talia została dokładnie przemieszana, a następnie jedna osoba wybierała kolejno każdą kartę i próbowała mentalnie wysłać symbol na tej karcie do odległej osoby. Technika ta pozwoliła szybko zebrać setki prób, w wielu różnych środowiskach oraz w kontrolowanych warunkach ... Książka Rhina z 1940 roku Extrasensory Perception After Sixty Years łączyła jego 60 lat badań ESP, 188 różnych eksperymentów z tysiącami prób, które w nawet najbardziej kontrolowanych warunkach miały szanse jak 375 bilionów do 1." -Dean Radin, "Entangled Minds "(84-5)

   

W 1933 r. Hubert E. Pearce Jr., student J.B. Rhine'a na Duke University, przedstawił się, mówiąc, że odziedziczył zdolności jasnowidzące matki i byłby skłonny naukowo sprawdzić i zweryfikować swoje umiejętności. Przez następne siedem miesięcy Rhine pracował z Pearce'em, wykonując i dokumentując słynne testy telepatii na odległość Pearce'a-Pratt'a w jego laboratorium Duke Parapsychology. Eksperyment składał ‘się z 700 przebiegów przez 25-kartowe pokłady ESP z Pearce działającym jako odbiornik telepatyczny, podczas gdy inny uczeń, Gaither Pratt, był nadawcą. Pratt po prostu kładł jedną kartę na minutę i koncentrował się na niej, podczas gdy Pearce z innego budynku na kampusie próbował telepatycznie czytać i / lub jasnowidzieć każdą kartę. Po 1850 próbach Pearce odgadł prawidłową kartę 558 razy (32%), co jest 188 razy więcej od oczekiwanych (20%). Chociaż ta różnica w wysokości 12% może nie brzmieć zbyt dobrze, to wiąże się ona z szansami jak 10 000 000 000 000 000 000 000 000 do 1.

   

Inny popularny i często replikowany eksperyment psi znany jest jako test telepatyczny "Ganzfield". W teście ganzfield, uczestnik A siedzi na wygodnym, rozkładanym krześle, nosi słuchawki grające różowym szumem (spokojny dźwięk wodospadu), ma połówki piłek pingpongowych umieszczonych nad swoimi oczami i świeci na niego miękkie czerwone światło. Ten rodzaj deprywacji zmysłów powoduje senny stan świadomości, w którym podmiot staje się bardziej otwarty na sugestie / wrażenia mentalne. Kiedy uczestnik 1 jest całkowicie zanurzony w tym "stanie ganzfield", uczestnik 2 siedzi w innym pokoju oglądając obraz z klatek na ekranie telewizora i próbuje telepatycznie wysłać ten obraz uczestnikowi 1. Później uczestnik 1 wychodzi z stanu ganzfield , omawia swoje wrażenia, pokazuje mu się 4 obrazy i musi wybrać, który z nich, według niego, był wysyłany przez Uczestnika 2.

   

„W latach 1974-2004 przeprowadzono łącznie 88 eksperymentów ganzfieldem, w których odnotowano 1,008 trafień w 3145 próbach. Łączny wskaźnik trafień wyniósł 32% w porównaniu do szansy oczekiwanej 25%. Ten efekt 7% powyżej szansy jest związany z szansą na szanse wynoszącą 29 000 000 000 000 000 (lub 29 kwintillionów) do 1.” -Dean Radin, "Entangled Minds" (120)

"Współczesny eksperyment ganzfield jest tak bliski doskonałemu eksperymentowi psi, o ile każdy wie jak postępować. Do niedawna eksperymenty ganzfield były w dużej mierze nieznane poza dyscypliną parapsychologii. Następnie, w 1994 roku, psycholodzy Daryl Bem z Cornell University i Charles Honorton z University of Edinburgh opublikowali metaanalizę badań ganzfield w Biuletynie Psychologicznym, uznanym czasopiśmie psychologii akademickiej. Ten dokument dostarczył mocnych dowodów na prawdziwy efekt psi. Przegląd wcześniejszych badań ganzfield Bema i Honortona oszacował wpływ na ogólne szanse jak 48 miliardów do 1." -Dean Radin, "Entangled Minds" (117-8)
W książce „Mental Radio” Uptona Sinclaira z 1930 roku skatalogował on serię telepatycznych eksperymentów rysunkowych wykonanych we współpracy z jego utalentowaną-ESP żoną Mary Craig Sinclair. Podczas tych testów Upton lub przyjaciele / rodzina nakreślili mały obiekt, a następnie Mary, w innym pokoju, innym domu, lub nawet w odległości kilku kilometrów, psychicznie odbierała obraz i reprodukowała szkic. Mental Radio zawiera dziesiątki tych szkiców, które pokazują niesamowite podobieństwa znacznie wykraczające poza to, co każdy mógłby uznać za przypadek. Podsumowując te eksperymenty, Upton Sinclair napisał: "nie ma rzeczy na świecie, która prowadzi mnie do [napisania tej książki] z wyjątkiem przekonania, które zostało narzucone mi, że telepatia jest prawdziwa, i że lojalność wobec natury wszechświat sprawia, że muszę to powiedzieć ... Głupotą jest być przekonanym bez dowodów, ale równie niemądrym jest odmawianie uznania prawdziwych dowodów.”

   

“Drugi przykład eksperymentów z rysowaniem-obrazów jest opisany w książce Mind to Mind, opublikowanej w 1948 r. przez Francuskiego badacza Rene Warcolliera ... Warcollier był już przekonany, że telepatia istniała dzięki pracom Rhine i innych, więc jego książki przede wszystkim badały, jak to działało ... Zauważył, że obrazy nie były transmitowane jak fotografie, ale były ‘pomieszane, podzielone na elementy składowe, które często zmieniają się w nowy wzór. To, co pokazał Warcollier, jest zgodne z tym, co współczesna neuronauka kognitywna dowiedziała się o tym jak wizualne obrazy są konstruowane przez mózg. Oznacza to, że percepcja telepatyczna wpływa na świadomość z podświadomości i jest prawdopodobnie przetwarzana w mózgu w taki sam sposób, w jaki generujemy obrazy w snach. A zatem telepatyczne ‘obrazy’ są znacznie mniej pewne niż obrazy sterowane sensorycznie i podlegają zniekształceniom." - Dean Radin, "Entagled Minds" (92-93).

   

Trzeci eksperyment rysowania-obrazu został przeprowadzony w 1941 roku na Uniwersytecie w Cambridge przez psychologa Whatleya Caringtona. Zrekrutował on 250 studentów, aby spróbowali z replikować szkice w serii 5 eksperymentów, z 10 rysunkami każdy, w sumie 50 celów. Pod koniec badania Carington zebrał 2200 szkiców uczniowskich, które następnie dopasował do pierwotnych 50 możliwych celów. Niesamowicie stwierdził, że 1,209 rysunków (55%) było podobnych do celów! A to jest od 250 różnych studentów bez szczególnych talentów ESP lub wcześniejszych doświadczeń.

Kolejnym testem telepatii, który był badany naukowo przez prawie cały wiek było poczucie bycia gapiącym się. W typowym badaniu tego rodzaju Uczestnik 1 stoi odwrócony plecami do Uczestnika 2, który stoi kilka metrów za nim. Następnie Uczestnik 2 rzuca monetą, aby zdecydować, czy będzie patrzył na tył głowy uczestnika 1 przez 10 sekund, czy odwróci wzrok na 10 sekund. Po upływie 10 sekund Uczestnik 1 rejestruje swoje wrażenie, tak lub nie, a moneta zostaje ponownie rzucona na następną próbę.

"Brytyjski biolog Rupert Sheldrake spopularyzował eksperymenty oparte na tym prostym projekcie ... oraz w bardziej kontrolowanych warunkach, takich jak stosowanie opasek na oczy, brak próbnych informacji zwrotnych i jeszcze bezpieczniejsze warunki, takie jak ulokowanie [uczestników] gapiących się przez okno z odległości. Znalazłem 60 takich eksperymentów obejmujących łącznie 33 357 prób z publikacji cytowanych przez Sheldrake'a i innych. Ogólny wskaźnik sukcesu w tych eksperymentach wyniósł 54,5%, a przypadkowe oczekiwanie wynosiło 50%. Ogólne szanse na to, że to był przypadek wynoszą oszałamiającą liczbę 202 octylionodecylionów  (to jest 20,200,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000) do 1.” - Dean Radin, "Entangled Minds"(127)


   

W ciągu kilkunastu eksperymentów naukowych w czasie ostatnich 45 lat, wykorzystując technologię skanowania mózgu EEG i MRI, pary bliźniąt jednojajowych zostały rozdzielone do różnych pomieszczeń, jeden z nich został  poddany bodźcom wizualnym lub emocjonalnym, które następnie rejestrowały się w obu ich mózgach jednocześnie. Wykazano również, że ma to miejsce (przy niższym współczynniku korelacji) między rodziną, przyjaciółmi i zupełnie innymi nieznajomymi.

"Projekt zastosowany w tych eksperymentach elektroencefalografu lub ‘korelacji EEG’ pyta w efekcie, czy szturchanie jednej osoby wywoła odpowiedź auć u odległego partnera. Nie zaleca się szturchania ludzi w mózg, więc zamiast tego użyjemy bodźca, takiego jak migające światło, aby spowodować, by któryś z mózgów skoczył elektrycznie w przewidywalny sposób, a następnie patrzymy na inny, odległy mózg, aby zobaczyć, czy przeskakuje w tym samym czasie."  -Dean Radin, "Entangled Minds" (136)

   

"Psychofizjolog Jacobo Grinberg-Zylberbaum i jego koledzy z Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu w Meksyku ogłosili serię badań, w których twierdzili, że wykryli równoczesne reakcje mózgu w EEG u oddzielnych par ludzi. Jedno z ich badań opublikowano w czasopiśmie Physics Essays, stymulując kolejną rundę prób replikacji. W 2003 r. odnotowano powodzenie replikacji w Neuroscience Letters przez specjalistę EEG Jiri Wackermann i jego współpracowników ... Zespół Wackermanna stwierdził, że ‘stoimy przed zjawiskiem, które nie jest ani łatwe do odrzucenia jako niepowodzenie metodologiczne lub artefakt techniczny, ani zrozumiałe w związku ze swoją naturą. Obecnie nie jest znany żaden mechanizm biofizyczny, który mógłby być odpowiedzialny za zaobserwowane korelacje między EEG dwóch oddzielnych osobników.’ Kolejna udana replikacja, tym razem zgłoszona przez Leanne Standish z Bastyr University i jej współpracowników, została niedawno opublikowana w czasopiśmie medycznym Alternative Therapies in Health and Medicine. Przeprowadzili eksperyment korelacji EEG z uczestnikiem odbierającym znajdującym się w funkcjonalnym skanerze rezonansu magnetycznego (fMRI) ... Stwierdzili bardzo znaczący wzrost aktywności mózgu (prawdopodobieństwo wystąpienia 14 000 do 1) u osoby odbiorcy w korze wzrokowej (z tyłu mózgu), podczas gdy odległy partner oglądał migoczące światło. Ta sama grupa później skutecznie powtórzyła to odkrycie." -Dean Radin, "Entangled Minds"(137-8)

Człowiek, który wynalazł EEG, Hans Berger, faktycznie zainteresował się mózgiem i mocami ludzkiej psychiki po doświadczeniu telepatycznym jakie miał we wczesnej dorosłości. Zaczęło się, gdy pewnego dnia, jako żołnierz podczas ćwiczeń wojskowych, został zrzucony z konia i prawie zdeptany przez konną armatę:

   

"Cudem, kierowca baterii-artyleryjskiej zdołał zatrzymać konie w samą porę. Wypadek pozostawił Hansa całkowicie wstrząśnięty, ale bez poważnych obrażeń. W tym samym czasie, wiele mil dalej w jego rodzinnym domu, starszą siostrę Hansa nagle ogarnęła złowieszcza pewność, że Hansowi stało się coś złego. Z niepokojem nalegała, by skontaktował się z nim jego ojciec i zrobił to przez telegram. Tego wieczoru, kiedy Hans otrzymał telegram, początkowo był zaniepokojony, ponieważ nigdy wcześniej nie otrzymał telegramu od swojego ojca. Potem, po lekturze czytając o troskach siostry o jego dobre-samopoczucie, wiedział, że jego uczucie intensywnego strachu wcześniej tego dnia dotarło jakoś do jego siostry. Wiele lat później Hans napisał: ‘Jest to przypadek spontanicznej telepatii, gdzie w czasie śmiertelnego niebezpieczeństwa, oraz kontemplując pewną śmierć, przekazałem swoje myśli, podczas gdy moja siostra, która była mi szczególnie bliska, działała jak odbiornik.’" -Dean Radin, "Entangled Minds" (22)

"Jeśli telepatia jest faktem, to bardzo możliwe, że działa ona w każdej chwili i wszędzie, ale ze zbyt małą intensywnością, aby ją zauważyć, lub działa w obecności przeszkód, które neutralizują efekt w tym samym momencie przejawiający się. Produkujemy energię elektryczną w każdej chwili, atmosfera jest stale naelektryzowana, poruszamy się wśród prądów magnetycznych, ale miliony ludzi żyły przez tysiące lat, nie podejrzewając istnienia elektryczności. Podobnie może być z telepatią. " -Francuski filozof i laureat Nagrody Nobla Henri Bergson w wystąpieniu prezydenckim w Society for Psychical Research w Londynie, Maj 1913 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości