Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rahu
#1
Zaćmienia Słońca mogą być powodowane, zarówno przez wolniej przesuwający się Księżyc jak i Rahu (niewidoczne trzecie ciało niebieskie)

W Astrologii Indyjskiej Rahu jest odwiecznym wrogiem Słońca i Księżyca i jest trzecim ciałem niebieskim, które je zaćmiewa. Łapie je z zaskoczenia i pojawia się tylko wtedy, gdy Księżyc jest pełny. Rahu jest zawsze przedstawiane jako ciemny okrąg lub zjadacz okręgu. Wikipedia mówi: "W tradycji Hinduistycznej Rahu jest odciętą głową asury, która połyka słońce powodujące zaćmienie, jest przedstawiane w sztuce jako wąż bez ciała jadący rydwanem ciągniętym przez osiem czarnych koni. Rahu jest jedną z navagrah (dziewięciu planet) w astrologii Wedyjskiej i jest łączone z Ketu. Pora dzienna uważana za będącą pod wpływem Rahu nazywa się Rahu Kala i jest uznawana za nieprzyjemną. W astronomii Wedyjskiej Rahu jest uważane za zbójeckie ciało niebieskie. Inna nazwa Rahu to Bhayanka. Astronomicznie, Rahu i Ketu oznaczają punkty przecięcia się ścieżek Słońca i Księżyca, gdy poruszają się po sferze niebieskiej, dlatego Rahu i Ketu są odpowiednio nazywane północnymi i południowymi węzłami księżycowymi. Fakt, że zaćmienia pojawiają się, gdy Słońce i Księżyc znajdują się w jednym z tych punktów, prowadzi do mitu o połykaniu Słońca i Księżyca przez węża demonicznego."

   

   

   

Możecie zobaczyć Rahu przechodzące przed Słońcem, zaczyna się od 1:40 tutaj:
Również jest dostępne w tym wideo:


Odpowiedz
#2
Co do Rahu to może pamiętacie "Czarnego Rycerza " ?Smile
   

Odpowiedz
#3
(12-16-2018, 11:39 PM)kocid napisał(a): Co do Rahu to może pamiętacie "Czarnego Rycerza " ?Smile
  

Link zostawiony przez Ciebie prowadzi do kanału promującego Heliocentryzm, Kosmiczne-kule, obcych i nie wiadomo co tam jeszcze. Szkoda czasu na takie nonsensy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości