Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geocentryzm jest Naukowy a Heliocentryzm jest Kłamstwem
#1
Geocentryzm jest Naukowy, a Heliocentryzm jest Kłamstwem

   

1492
Przypadkowo, stworzony został kulisty Erdapfel bez Ameryk, promujący kulistą Ziemię.

1582
Heliocentryzm wymyślony przez Kopernika, został wykorzystany przez Papieża Grzegorza XIII do zreformowania kalendarza.

1601
Wynaleziono Teleskop.

1609
Johannes Kepler opublikował swoje heliocentryczne prawa ruchu planet, oparte na pismach Tycho Brahe.
  Tycho Brahe (1546-1601) zmarł przed wynalezieniem Teleskopu.

1610
Galileo Galilei, stwierdził, że zobaczył Kosmiczne-kule krążące wokół siebie.
  Galileo był beneficjentem Jezuickich list płac.

1611
Christopher Clavius, Jezuita w Collegio Romano, potwierdza obserwacje Galileusza dotyczące ruchu planet.
  Jezuici twierdzą, że Światła obserwowane przez ich Teleskopy są w rzeczywistości Kosmicznymi-kulami, które krążą wokół siebie.

1687
Sir Isaac Newton, wymyślił teorię Grawitacji ustanawiającą środowisko bez-tarcia, potrzebne Kosmicznym-kulom do orbitowania wokół siebie.

1798
Sir Henry Cavendish wynajduje MASĘ Ziemi oraz Masę dla wszystkich pozostałych Kosmicznych-kul. Był pierwszym, który obliczył stałą grawitacyjną [G], pokazując jak Kosmiczne-kule krążą wokół siebie w próżni kosmosu.

To, co widzimy przed nami, to bajka, stworzona dla środowiska akademickiego, która jest sprzedawana jako religia dla płacącej społeczności.

   

Pod koniec XIX wieku, najlepsi naukowcy tamtych czasów przeprowadzili 4 decydujące eksperymenty, które dowiodły, że Słońce, Księżyc i gwiazdy krążą wokół nas, a Ziemia jest stacjonarnym, nieruchomym centrum wszechświata. Eksperymenty Michelsona-Morley'a, Michelsona-Gale'a, Airy's Failure i Sagnac naukowo udowodniły Geocentryzm i niemal zmiażdżyły umierającą Heliocentryczną teorię, gdy agent Einstein pojawił się ze swoją Szczególną Względnością zaprzeczając udowodnionemu eterowi i filozoficznie (nie naukowo) wyrzucił eter z badań na zawsze. Błędna interpretacja wyników eksperymentu Michelsona-Morleya jest obecnie powszechnie nauczana, a pozostałe 3 eksperymenty nigdy nie są uwzględniane w żadnych nauczaniach uniwersyteckich. Te rozstrzygające, wzajemnie-zweryfikowane i powtarzane wyniki naukowe nigdzie nie są dyskutowane lub zaprzeczane, a jedynie tłumione i ignorowane. Faktem jednak jest, że Geocentryzm został potwierdzony już ponad sto lat temu! 

W materiale Malcolma Bowdena można znaleźć bardziej szczegółowe wyjaśnienia dotyczące niepowodzenia eksperymentu Airy's Failure oraz wyjaśnienie eksperymentu Sagnaca:
https://www.youtube.com/watch?v=87M2i61N1cU
https://www.youtube.com/watch?v=SWmlimH7laY
Odpowiedz
#2
Od płaskiej ziemi do wirującej kuli

Wydaje mi się, że to są następujące kroki od starożytnej płaskiej ziemi płaszczyzny, na jakimś fundamencie (z obrotowym baldachimem i świecącymi ciałami niebieskimi), do obecnego modelu kuli.

Nie jestem pewien, czy historia (his-story) i ludzie są poprawni, ale chciałem podsumować te kroki.

1. Usunięcie fundamentu na którym stoi. Płaska ziemia swobodnie pływa w kosmosie.

en.wikipedia.org/wiki/Anaximander


"Anaksymander twierdził, że kosmiczny porządek nie jest monarchiczny, ale geometryczny, a to powoduje równowagę ziemi, która leży w centrum wszechświata. To jest projekcja na temat natury nowego ładu politycznego (tak, to prawda, nadchodzi już od dawna) i nowej przestrzeni zorganizowanej wokół ośrodka, który jest statycznym punktem systemu w społeczeństwie, jak w naturze."

"Twierdził, że Apeiron był źródłem (rodzajem Eteru). Anaksymander rozumiał początek lub pierwszą zasadę jako nieskończoną, nieograniczoną masę pierwotną (apeiron), nie podlegającą ani starości, ani zepsuciu, która wiecznie dawała świeże materiały, z których czerpie się wszystko, co postrzegamy. Postulował że apeiron jako substancja, która choć nie jest bezpośrednio namacalna, mogłaby wyjaśnić przeciwieństwa, które widział wokół siebie."


"Uważany jest za ojca kosmologii i założyciela astronomii. Anaksymander jako pierwszy wymyślił mechaniczny model świata. W jego modelu Ziemia unosi się bardzo nieruchomo w centrum nieskończenia, nie wspierana przez nic. Jej ciekawy kształt przypomina cylinder o wysokości jednej trzeciej jego średnicy. Płaski wierzchołek tworzy zamieszkały świat, otoczony okrągłą oceaniczną masą."

"Taki model dopuszczał koncepcję, że ciała niebieskie mogą przechodzić pod Ziemią, otwierając drogę do Greckiej astronomii."

Wprowadził pojęcie "sfery niebieskiej" aby wyjaśnić mechanikę ciał niebieskich, jak również Gnomon, Kartografie, Geografie i Kosmologie.

Współcześniej nazywany Anaksymenes wydawał się być bliżej śladu...

(https://en.wikipedia.org/wiki/Anaximenes_of_Miletus)

"Uważał, że księżyc i słońce są płaskie i unoszą się w strumieniach powietrza. W jego teorii, gdy zachodzi słońce, nie przechodzi pod ziemią, ale jest jedynie zasłaniane przez wyższe części ziemi gdy krąży wokół i staje się bardziej odległe. Anaksymenes porównywał ruch Słońca i innych ciał niebieskich wokół Ziemi, do tego jak czapeczka może się obracać wokół głowy."

"Podsumowując, Thales utrzymywał, że Ziemia unosi się w wodzie. Anaksymander umieścił Ziemię w centrum wszechświata złożonego z wydrążonych, koncentrycznych kół wypełnionych ogniem i poprzebijanych otworami w różnych odstępach czasu, które pojawiały się jako słońce, księżyc i inne gwiazdy. Dla Anaksymenesa słońce i księżyc to płaskie dyski podróżujące wokół niebiańskiego baldachimu, na którym zostały umocowane gwiazdy."

W sumie to otworzyło drzwi dla rzeczy by się obracały lub otaczały płaską ziemię oraz koncepcje "niebiańskich sfer".
[url=https://en.wikipedia.org/wiki/Celestial_spheres]en.wikipedia.org/wiki/Celestial_spheres[/u]

"Po Anaksymenesie, Pitagorasie, Ksenofanesie i Parmenidesie wszyscy utrzymywali, że wszechświat jest sferyczny. Znacznie później, w IV wieku pne, 'Timajos' Platona proponował, że ciało kosmosu zostało wykonane w najdoskonalszym i jednolitym kształcie, czyli w kuli zawierającej ustalone gwiazdy. Uznał jednak, że planety były kulistymi ciałami osadzonymi w obrotowych pasach lub pierścieniach, a nie obręczach kół, jak w kosmologii Anaksymandra."

"Zamiast pasów, uczeń Platona, Eudoksos, opracował model planetarny wykorzystujący koncentryczne sfery dla wszystkich planet, z trzema sferami dla swoich modeli Księżyca i Słońca i czterema dla modeli pozostałych pięciu planet, tworząc w ten sposób 26 sfer razem. Callippus zmodyfikował ten system, używając pięciu sfer do swoich modeli Słońca, Księżyca, Merkurego, Wenus i Marsa i zachowując cztery sfery dla modeli Jowisza i Saturna, tworząc w ten sposób 33 sfery."

→ Teraz mamy Geometrię załatwioną ;-)


2. Sprawmy aby Ziemia również była kulą (wciąż nieruchomą) z "niebiańskimi sferami" uporządkowanymi koncentrycznie i obracającymi się wokół niej.
Jest to konwencjonalny widok geocentryczny z Ziemią wciąż w centrum wszechświata.

- Arystoteles
- Ptolemeusz
- Bacon, Grossteste
- Tacho Brahe
- itp

→ Teraz mamy Krzywiznę

3. Zakręćmy Ziemią, usuńmy ją ze środka (Heliocentryczną - zastąpioną Słońcem - już kulą oczywiście)
- Kopernik
- Gallileo
- Kepler
- Newton

→ Teraz Wirujemy i Krążymy (z chwianiem się)

4. Przenieś cały interes ze środka wszechświata, zrób wielki wybuch i spraw aby to wszystko wirowało...

- Einstein
- Sagan
- NASA

→ Teraz mamy Kosmos, Wszechświat, Wielki-Wybuch, Ewolucje, Obcych, Bla, bla ..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości