Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scifun
#11
Scifun doręczył kolejne epizody oczerniające mnie i innych płasko-Ziemian, udowadniając po raz kolejny, jakim jest sprzedajnym-oszustem, scifun nawet przyznał się do tego, że nie robi tego za darmo, by sprowadzić tych z nas którzy go dekonspirują do poziomu żartu zamiast poważnej dyskusji. Jest on widocznie zmartwiony szybkim wzrostem ruchu płaskiej Ziemi i tego co to oznacza dla niego, jego Masońskich kolegów i ich lukratywnie wygodnych oszukańczych-prac. W tym materiale obalam każdy argumenty z 2 i 3 części jego mało poważnych "analiz".
Odpowiedz
#12
(03-26-2018, 08:25 AM)Real World napisał(a): Ja cały czas czekam aż ktokolwiek z kulo-głowych wyjaśni mi jak zachód słońca mógłby trwać ponad godzinę na równomiernie obracającej się kuli-ziemskiej? Przecież ponad 100 razy większe słońce powinno powodować przejście dnia w noc w moment a nie trwać nawet ponad godzinę. Jak do tej pory nikt z kulo-głowych nie wyjaśnił mi tego, także niech sami najpierw wytłumaczą zachód słońca na swoim fikcyjnym modelu a dopiero później próbują rozumieć faktyczny.

Co rozumiesz przez to, że zachód słońca trwa ponad godzinę? Od jakiej pozycji/wysokości słońca na niebie zaczynasz odliczanie? Z tego co wiem czas zachodu słońca liczy się od momentu "dotknięcia" horyzontu przez słońce do czasu jego całkowitego zniknięcia. Nie słyszałem żeby gdzieś trwało to ponad godzinę. Wg tego artykułu najwięcej to 15 minut
http://earthsky.org/astronomy-essentials...-solstices
Jeżeli podasz konkretny przykład, to zawsze możesz spróbować go zasymilować w takim programie astronomicznym jak choćby Stellarium, Celestia czy Space Engine. Nawet jeżeli nie zgadzasz się z nauką na bazie której te programy powstały. Jeżeli się nie da (a żeby nie było - sam jestem ciekaw) - wtedy będzie to dobry kontrprzykład.
http://stellarium.org/
https://celestia.space/
http://spaceengine.org/
Odpowiedz
#13
(08-18-2018, 06:54 PM)jan napisał(a): Co rozumiesz przez to, że zachód słońca trwa ponad godzinę? Od jakiej pozycji/wysokości słońca na niebie zaczynasz odliczanie? Z tego co wiem czas zachodu słońca liczy się od momentu "dotknięcia" horyzontu przez słońce do czasu jego całkowitego zniknięcia. Nie słyszałem żeby gdzieś trwało to ponad godzinę. Wg tego artykułu najwięcej to 15 minut
http://earthsky.org/astronomy-essentials...-solstices
Jeżeli podasz konkretny przykład, to zawsze możesz spróbować go zasymilować w takim programie astronomicznym jak choćby Stellarium, Celestia czy Space Engine. Nawet jeżeli nie zgadzasz się z nauką na bazie której te programy powstały. Jeżeli się nie da (a żeby nie było -  sam jestem ciekaw) - wtedy będzie to dobry kontrprzykład.
http://stellarium.org/
https://celestia.space/
http://spaceengine.org/

Wszystko zostało wyraźnie opisane w poście odnośnie "zachodu słońca". Jeżeli czegoś nie rozumiesz, to tylko świadczy to nie najlepiej o tobie, ponieważ opisałem tam jasno i przejrzyście co mam na myśli, więc nie widzę potrzeby się powtarzać, każdy logicznie myślący zrozumie co chciałem przekazać. Dobrze abyś miał świadomość, że twoje własne rozumienie jest subiektywne, a my nie zajmujemy się tutaj opiniami tylko nauką. więc odstawmy je na bok i przejdź do nauki..

Jeżeli nie słyszałeś żeby "zachód słońca" trwał dłużej niż godzinę, to znaczy, że powinieneś wyjść z jaskini i spojrzeć w końcu na niebo.  W programie to ty możesz sobie symulować nawet supermena lecącego nad nami, ale życie to nie program. Wystarczy spojrzeć na niebo i chyba od tego powinieneś zacząć.

Poza tym radzę Ci się zapoznać z regulaminem forum i nie spamować, bo dalsza taka twoja aktywność nie będzie akceptowana.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości