Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giganci
#1
Witam! Smile
Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat Biblijnych gigantów a mianowicie jak wyginęli, czy nawet jak powstali. W księdze Henocha np. można dowiedzieć się, że dusze zmarłych gigantów to są złe dusze(demony) ma to jakiś sens?
Odpowiedz
#2
   

Od Pisma Świętego po Grecką mitologię, od legend Rdzennych Indiańskich po pamiętniki konkwistadorów, od wierszyków dziecięcych po czasopisma, od Józefa Flawiusza i Homera po współczesnych historyków i archeologów, jest mnóstwo relacji o olbrzymich ludziach żyjących na Ziemi.

   

Kiedy większość ludzi myśli o Tytanach, Herkulesie, Conanie, Cyklopach, Goliacie, Paulu Bunyanie, Pecos Bili, Jolly Green Giant, czy Jack's Beanstock Giant, wszystkie te postacie przywodzą na myśl fikcyjne lub tak zwane "mitologiczne" wyobrażenia. Ale co z rzeczywistą dosłowną historią Ziemi? Wielu przyjmuje, że te tak zwane "legendy" i "niewiarygodne opowieści" nie mają żadnej podstawy, ale czy to prawda?

   

Grecki poeta Homer napisał w 400 roku pne: "Na ziemi kiedyś były olbrzymy." Maximinus Thrax był Rzymskim Cesarzem, który miał 8 stóp na 6 cali wzrostu (259 cm)! O słynnym Czyngis-Chanie mówiono, że ma gigantyczne proporcje. W apokryficznych pismach świętych "Księdze Enocha" i "Księdze Gigantów" również wymienia się olbrzymie istoty ludzkie. Dla wierzących w Biblię Chrześcijan fakt, że olbrzymy istniały w ludzkiej historii, jest już rozstrzygnięty "słowem Bożym", ponieważ te teksty pełne są opowieści o starożytnych olbrzymach. Oto mała próbka wielu odniesień do gigantów w Biblii:

Księga Rodzaju 6:4  "A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach."

"I jedna jeszcze odbyła się walka w Gat. Pokazał się tam człowiek wielkiego wzrostu, który miał u każdej ręki po sześć palców i po sześć palców u każdej nogi - razem dwadzieścia cztery palce. Pochodził on również od Rafy. Kiedy urągał Izraelitom, zabił go Jonatan, syn Szimei, brata Dawida."  Księga Samuela 20-21

„Wybuchła też jeszcze wojna z Filistyńczykami i wtedy Elchanan, syn Jaira, zabił Lachmiego, brata Goliata z Gat, którego drzewce włóczni było jak wał tkacki.I ponownie jeszcze wybuchła wojna w Gat; był tam człowiek ogromnego wzrostu, który mając po sześć palców u rąk i nóg, miał ich razem dwadzieścia cztery; również on wywodził się z olbrzymów."  Księga Kronik 20: 5-7

"Widzieliśmy tam nawet olbrzymów - Anakici pochodzą od olbrzymów - a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach."  Księga Liczb 13-33

"Zaliczano ich do Gigantów, jak i Anakitów. Lecz Moabici nazywają ich Emitami" Księga Powtórzonego Prawa 2:11

   

"Gdyż Og, król Baszanu, był ostatnim z Gigantów. Jego grobowiec żelazny jest w Rabbat synów Ammona: dziewięć łokci długi, cztery łokcie szeroki, [mierzony] według łokcia zwyczajnego. Posiedliśmy w tym czasie całą tę ziemię, od Aroeru nad potokiem Arnon. Połowę gór Gileadu z jego miastami oddałem ludziom z pokolenia Rubena i Gada. Resztę Gileadu i cały Baszan - królestwo Oga, dałem połowie pokolenia Manassesa: cały obszar Argob i cały ten obszar Baszanu nosił nazwę ziemia Gigantów."  Księga Powtórzonego Prawa 3:11-13


   

 "A w Baszanie całe królestwo Oga, który panował w Asztarot i w Edrei, który był ostatnim potomkiem Gigantów; Zostało zwyciężone przez Mojżesza i wypędzone." Księga Jozuego 13:12

"Zabił również pewnego Egipcjanina mającego pięć łokci wzrostu (220cm). Egipcjanin ten miał w ręku włócznię, grubą jak wał tkacki, on zaś podszedł do niego z kijem tylko, wyrwał Egipcjaninowi z ręki włócznię i zabił go tą jego włócznią." 1 Księga Kronik 11:23

   

Ahiman, Amoryci, giganty z Anab's zniszczone przez legiony Joshuy, Anakim, 60 miast gigantów Argoba, arcykotny gigant Arioda, "miasto gigantów Ashdod", Awim, giganty z Bashana, Król Birsha, Elhanan, Emim, Gibborim, Gibeonici, Goliat, Ishbi-Benob, giganci Jerycha, Lahmi, Og, olbrzymi król Baszanu, Peryzyci, Rapha, Refaim, Szeszaj, gigant Sichona, król Amorytów, Sippai, giganty z Sodomy i Gomory, Talmai i Zamzummin wszystkie są różnymi rasami, miejscami i postaciami związanymi z gigantami w Biblii.

   

Wiele z nich zostało potwierdzonych również poza Biblią. Na przykład miasto gigantów Anab nadal istnieje dzisiaj, zwane jest Khirbet Anab, 13 mil na południowy zachód od Hebronu. Egipskie Teksty Egzekucyjne z dwunastej dynastii (1900r. pne) są obecnie eksponowane w Muzeum Berlińskim, wymieniają po imieniu gigantów Anakim i Aszdod, "miasto gigantów". Historyk Józef Flawiusz (37-95 r.), Który mieszkał w Hebronie (dom biblijnych gigantów), napisał, że wielokrotnie wykopał ludzkie kości o ogromnych rozmiarach. Józef pisał także o mieszkańcach Judy spotykających giganty z Hebronu, mówiąc: "Do tej pory pozostała rasa olbrzymów, która ma ciała tak wielkie, a oblicze tak zupełnie różniące się od innych ludzi, że byli tym oni zaskakiwani widokiem i okropni do słuchania. Kości tych ludzi wciąż są pokazywane do dziś, w przeciwieństwie do jakichkolwiek wiarygodnych relacji innych mężczyzn." Pisał także o Eleazarze, Żydowskim olbrzymie, który miał ponad 10 stóp wzrostu i był jednym z zakładników, których król Persji wysłał do Rzymu aby zapewnić pokój.

   

Cesarz Rzymski Aulus Witeliusz także wspomniał o tym piśmie: "Dariusz, syn Artabanesa, został wysłany jako zakładnik do Rzymu, zabrał ze sobą, z różnymi prezentami, mężczyznę o wysokości 7 łokci (320 cm), Żyda o imieniu Eleazar, który był nazywany olbrzymem z powodu jego wielkości." Rzymski pisarz Pliniusz Starszy pisał, że za panowania Klaudiusza (41-54 n.e.) prawie 3 metrowy gigant (9 stóp i 9 cali) imieniem Gabbaras został przywieziony z Arabii do Rzymu i stanął na czele legionów Adiutrix. Obszar dziś zwany "Baqa" w pobliżu doliny Hinnom znany był już jako "Dolina Raphaim" lub "Dolina Giantów". Teksty Rasa Shamry, odkryte w 1928 roku w Syrii, są dokumentami historycznymi, wspominającymi o gospodarce, historii i religię Ras Shamra (starożytnego Ugarit), jak również gigantyczny Rephaim, który wtedy zamieszkiwał ten teren.

   

Pierwszymi Europejczykami, którzy popłynęli wzdłuż patagońskiego wybrzeża byli Ferdinand Magellan i jego załoga w 1520 roku. Ich pierwsze spotkanie z Tehuelche zostało nagrane przez Antonio Pigafettę: "Pewnego dnia, kiedy nikt się tego nie spodziewał, widzieliśmy giganta, zupełnie nagiego obok morza. Tańczył, skakał i śpiewał, rozprowadzał piasek i pył nad głową. Był naprawdę dobrze zbudowany ... Kapitan nazwał taki rodzaj ludzi Pataghoni. Nie mają domów, ale chaty, jak Egipcjanie. Żyją na surowym mięsie i jedzą rodzaj słodkiego korzenia, który nazywają capac. Dwóch gigantów, których mieliśmy na pokładzie, przedarły się przez duży kosz biszkoptów i zjadły szczury bez obdzierania ich ze skóry. Wypili jednocześnie połowę wiadra wody."

   

Kiedy Hernando De Soto dotarł na terytorium Apalachee wokół Tallahassee, nagrał spotkanie z wielkim Indiańskim wodzem, którego opisał jako "człowieka o potwornych proporcjach". W tym samym czasie, co De Soto na kontynencie w pobliżu dzisiejszej Kalifornii / Arizony, Francisco Coronado prowadził zespół, który szukał legendarnie pięknych "Siedmiu Miast Ciboli" natknął się na kilka plemion gigantów. Pedro de Castaneda, jeden z członków zespołu Coronado, napisał później pełną historię wyprawy, wspominając o swoich spotkaniach z gigantycznymi Indianami. W jednym z takich fragmentów napisał o spotkaniu z Indiańskim plemieniem Seri: "Don Rodrigo Maldonado, który był kapitanem tych, którzy szukali statków, nie znalazł ich, ale przywiózł ze sobą Indianina tak dużego i wysokiego że najlepszy człowiek w wojsku dosięgał tylko do jego klatki piersiowej Mówiono, że na wybrzeżu byli jeszcze inni Indianie którzy byli jeszcze wyżsi."

   

Około 1542 roku, w ciągu kilku miesięcy wypraw De Soto i Coronado, 5-letni Fray Diego Duran przeprowadził się z jego rodziną misjonarską do centralnego Meksyku i spędził tam większość swojego życia. Podczas swoich podróży wielokrotnie odnotował kontakt z gigantycznymi Indianami: "Nie można zaprzeczyć, że w tym kraju istniały olbrzymy, mogę to potwierdzić jako naocznego świadek, gdyż spotkałem tu ludzi o potwornej posturze. Jestem pewien że wielu Meksykańczyków, będzie pamiętać, podobnie jak ja, olbrzymiego Indianina, który pojawił się w procesji Bożego Ciała. Pojawił się ubrany w żółty jedwab, halabardę na ramieniu i hełm na głowie. I było on całe trzy stopy wyższy od pozostałych.

   

W swojej książce "Historia Indian" Joseph de Acosta również opowiada historię podobną do opowieści Durana: "Kiedy byłem w Meksyku, w roku naszego Pana tysiąc pięćset osiemdziesiątym szóstym, znaleźli jednego z tych gigantów pochowanych w jednym z naszych gospodarstw, które nazywamy Jezusem del Monte, z których przywieziono ząb, który (bez powiększania) był tak duży jak pięść człowieka; i zgodnie z tym, cała reszta była proporcjonalna, tak jak widziałem i podziwiałem jego zdeformowaną wielkość."

   

W połowie 1575 roku, kiedy Tatarzy najechali Polskę, Jacobus Niezabilo-vius pokonał ogromnego żołnierza, który walczył w ich szeregach. Po bitwie Polski żołnierz zauważył, że "jego ciało było tak ogromne, że ... jego zwłoki sięgały pępka jakiejkolwiek zwykłej innej osoby stojącej obok niego."

Co ludzie myślą? Czy są to po prostu "niewiarygodne opowieści" opowiedziane przez naszych wyobrażonych przodków? Czy w historii Ziemi rzeczywiście istniały rasy olbrzymich istot ludzkich? Od dłuższego czasu gorliwie badam ten temat i jestem osobiście przekonany, że giganci istnieli, i tak naprawdę nadal istnieją. 
Odpowiedz
#3
Także przekonuje mnie istnienie gigantów. W Księdze Henocha jest podany wzrost gigantów na aż 3tyś. łokci jak to odbierać? Według tej księgi powstanie ich zapoczątkowali upadli aniołowie kopulując z ludzkimi kobietami bo jeśli nie tak, to powstaliśmy równolegle do nich? Jak sądzisz według Ciebie?
Odpowiedz
#4
(02-05-2018, 04:47 PM)musiak93 napisał(a): Także przekonuje mnie istnienie gigantów. W Księdze Henocha jest podany wzrost gigantów na aż 3tyś. łokci jak to odbierać? Według tej księgi powstanie ich zapoczątkowali upadli aniołowie kopulując z ludzkimi kobietami bo jeśli nie tak, to powstaliśmy równolegle do nich? Jak sądzisz według Ciebie?

Czytałem Księgę Henocha i nie wierzę w żadnych upadłych aniołów, a tym bardziej w jakieś dziwne orgie seksualne aniołko-gigantów. 
Tak jak pisałem, opisy gigantów były i są znajdywane w wielu księgach i nie doszukiwałbym się tu dosłownych interpretacji ponieważ wiele z tych książek zostało zmanipulowanych, tak że zawierają wymyślone żydowskie bajeczki dotyczące stworzenia świata, nabierające nas na to, że rodzimy się z grzechem, całe życie go mamy żałować i prosić kapłanów by nas przed nim ochronili - takie rzeczy to tylko żydzi mogą wymyślać, ale jak widać zdecydowana większość tego świata lubi opowieści scjentyzmu czyli innymi słowy religijnej fantastyki-naukowej. Potwierdzeń na istnienie gigantów najlepiej szukać poza tymi rzekomo "świętymi" księgami, sporo zostało ukryte ale w j. angielskim są jeszcze ciekawe materiały.

Peace.
Odpowiedz
#5
Natknąłem się na mega zdjecie podczas programu. Warto tylko zobaczyc jak olbrzymi to był olbrzym. Dokładny czas zdjęcia to: 11:08 Big Grin   

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości