Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Góra Meru oraz Przypływy/Odpływy
#14
Tu nie chodzi o to że ludzi nie obchodzi kształt Ziemi, być może oni nie wiedzą że to jest prawdą, a nawet jak wiedzą, to nie mogą dostrzec jak głęboko to sięga, więc dlatego nie rozumieją, dlaczego to jest w ogóle istotne albo znaczące. Kształt Ziemi nie wydaje się taki istotny, dopóki naprawdę nie zbadasz głębi tego spisku i tego jak daleko on sięga. To znacznie więcej niż tylko kształt Ziemi. Oni kłamią nie tylko o kształcie Ziemi, ale również ile tej Ziemi jest. Niektóre starożytne kultury, które były na tej Ziemi, opisywały struktury, których teraz nigdzie nie ma w żadnych bibliotekach, z trudem można znaleźć jakiekolwiek informacje o takich rzeczach jak Góra Meru i rzekomy wir wodny który ją otacza i powoduje przypływy i odpływy. To są interesujące koncepcje, o których pisano 500 lat temu, ale w obecnych czasach nawet nie można znaleźć istniejących kopii niektórych z tych książek. Inventio Fortunata jest na przykład jedną z tych zaginionych książek. Wszystkie te zaginione książki o których wiedziano i pisano o nich, ale oryginalne źródła są teraz zagubione w starożytnej historii, jak np. spalona biblioteka w Aleksandrii. Próbujemy odnaleźć zaginioną historię, 500 lat temu cały świat wiedział że Ziemia jest płaska i nieruchoma, ale w ostatnich 500 latach informacje o tym były systematycznie ukrywane, tak że obecnie jest naprawdę ciężko na nie trafić.

   

Rupes Nigra, fantomowa wyspa, uważana była za czarną skałę o szerokości 33 mil, znajdującą się na Magnetycznym Biegunie Północnym lub na samym Biegunie Północnym. Wyjaśnia to też dlaczego wszystkie kompasy wskazują tę lokalizację. Pomysł zrodził się z zaginionej pracy Inventio Fortunata, i wyspy znajdującej się na mapach z XVI i XVII wieku, w tym tych od Gerardusa Mercatora i jego następców. Mercator opisuje wyspę w liście z 1577 do Johna Dee:

„Pośrodku czterech lądów znajduje się basen-wirowy, który opróżnia te cztery żyjące Morza, które dzielą Północ. A woda pływa dookoła i opada w Ziemię, tak jakby ktoś przelewał ją przez lejek filtracyjny. Ma szerokość czterech stopni z każdej strony Bieguna, to znaczy łącznie razem osiem stopni. Z tym wyjątkiem, że pod Biegunem leży naga skała pośrodku Morza. Jej obwód wynosi prawie 33 mile Francuskie, i cała jest kamieniem magnetycznym (...) To wszystko jest słowo w słowo skopiowane od autora Jacobus Cnoyen."
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Góra Meru oraz Przypływy/Odpływy - przez Real World - 08-12-2017, 09:26 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 12:20 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 10:05 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 10:42 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 10:50 AM
RE: Góra Meru oraz Przypływy/Odpływy - przez pionek - 09-11-2017, 10:08 PM
RE: Góra Meru oraz Przypływy/Odpływy - przez Real World - 02-02-2020, 10:44 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości