Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Góra Meru oraz Przypływy/Odpływy
#11
(05-13-2019, 10:31 PM)Arthur Qlynkhy napisał(a): Po co ci forum? 

To jest forum badawcze, a ty NIE wyglądasz na zainteresowanego badaniem tylko powtarzaniem.
Każdy przychodząc tutaj został poinformowany aby zapoznać się z regulaminem forum, jeżeli ci się on nie podoba, to idź w swoją stronę, a nie spamuj forum swoją religijnością i ignorancją.

Wyciąganie ludzi z jednej religii i wrzucanie ich do następnej, nie jest czymś najlepszym co można robić. Ludzie są głęboko zakorzenieni w iluzjach, których potrzebują by czuć się bezpiecznie. Na nieszczęście dla tych którzy stoją za tym kłamstwem, nie ma to wpływu na obiektywny świat. Jest on tym czym jest niezależnie od tworzonej przez nich agendy i poczucia zagubienia ludzi. Fizyczna rzeczywistość pokazuje bez cienia wątpliwości że to co widzimy na ekranach TV jest nieprawdziwe. Ludzie nie potrafią myśleć krytycznie, bo nigdy ich tego nie nauczono. Nauczono ich bierności w powszechnych obozach indoktrynacji zwanych szkołami, a poprzez media dokończono dzieła prania mózgu tak że obecnie społeczności adoptują pomysły i koncepcje, bo potrzebują jakiejś formy zabezpieczenia, czy czegoś wokół czego będą krążyć ze swoimi przekonaniami, ale na koniec dnia są one nieistotne, ponieważ to jest pytanie o obiektywizm, a czyjeś subiektywne opinie, pragnienia, marzenia, czy wierzenia są zupełnie nieznaczące w tej kwestii.

To co jest istotne to fakt, że jedną z największych rzeczy jaka jest ukryta, jest to że wszystko opiera się o świadomość, wszechświat, cała materiałowa rzeczywistość jest w zasadzie oparta o świadomość, gdzie większość nowoczesnej nauki próbuje powiedzieć coś zupełnie przeciwnego, że wszystko jest oparte o materie, która poprzez pewnego rodzaju materiałową ewolucje, bez żadnego rodzaju świadomości albo inteligencji za tym, sprawiła że świadomość, życie i inteligencja po prostu losowo oraz przypadkowo pojawiło się z materii. Absolutnie znikąd stworzyło się życie, nic wybuchło i stworzyło wszystko. Nic wybuchło w próżni a pył oraz kamienie rozleciały się wszędzie tworząc bez żadnego tarcia malutkie kulki, tak że wszystko działa jak w zegarku. I nagle woda pojawiła się absolutnie znikąd i bez żadnego powodu.

Zadając pytanie, jaka jest konieczność albo znaczenie dla ludzkiej istoty aby kiedykolwiek umieszczała wierzenia w swoim własnym świadomym umyśle? Nie ma takiej konieczności, innej niż strach i zmieszanie, dlatego niektórzy potrzebują czegoś, by się tego kurczowo trzymać. Tymczasem to Ty jesteś naukowcem, żyjesz teraz. Grą nie jest znajdowanie przez ciebie jakiś informacji od jakiegoś kolesia co przeczytał jakąś książkę. Prawdziwa gra dzięki której wygrasz, jest dzięki tobie, indywidualności eksplorującej rzeczywistość w której żyjesz.  

Wyobraź sobie że zamknięto cię w pokoju, zawiązano ci oczy, nie masz pamięci, nie masz pojęcia co się dzieje. Zdejmują ci zasłonę z oczu i rzucają setki książek z małymi modelami i zabawkami mówiącymi ci kim jesteś, gdzie jesteś, co powinieneś robić. I co będziesz tam siedział na środku pokoju, "aaa no tak strona 46, Bóg mówi że mnie kocha i dlatego mnie tutaj zamknął", "aaa no tak to musi być prawda, więc teraz to zaakceptuje i się z tym pogodzę". Czy może jednak wstaniesz ze swojej dupy i zaczniesz iść aż dopóki nie będziesz mógł dotknąć boków i ustalić czym jest ten pokój. Jak duży on jest? Czy są drzwi? Czy mogę przez nie przejść? Co to za stos rzeczy na środku o aniołach, gadających wężach, bogach i wszystkich tych rzeczach? To wszystko tam jest by odwrócić moją uwagę, bo być może ten który mnie tutaj umieścił nie chce abym wyszedł. 
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Góra Meru oraz Przypływy/Odpływy - przez Real World - 08-12-2017, 09:26 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 12:20 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 10:05 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 10:42 AM
RE: Biegun Północny/Góra Meru - przez Real World - 08-30-2017, 10:50 AM
RE: Góra Meru oraz Przypływy/Odpływy - przez pionek - 09-11-2017, 10:08 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości