Witamy na Forum Płaska Ziemia

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asbestos Head - Eric Dubay
Fragment książki "Asbestos Head" Erica Dubay'a, opisujący relacje Kobieta - Mężczyzna. 
Cała książka jest rewelacyjna i dająca dużo myślenia, poniżej tłumaczenie rozdziału:
-Barbie Doll Blues-

Matrioszka to chodząca sprzeczność w wysokich obcasach i koszulkach o skąpym kroju, w powiększonych stanikach i minispódniczkach. Ma farbowane włosy, kolagenowe usta, silikonowe piersi, metakrylowe paznokcie, plastikową twarz, brzuch po liposukcji i tęskni za prawdziwą miłością. Czyta książki samo-pomocy napisane przez innych ludzi. Jej pamiętnik to połączenie dni z ekstrawaganckimi opisami jej miernego istnienia. Jej albumy ze zdjęciami wyglądają jak laminowane stojące prezentacje różnego tła z uśmiechniętym kubkiem pośrodku. Kiedy pokazuje wszystkim swoje albumy (i pokazuje wszystkim swoje albumy), każde zdjęcie jest poprzedzone: „To ja w (gdzieś). . . „

Matrioszka bardziej kocha dobytek niż ludzi, dlatego umniejsza wszystkich w mikrokosmosie i układa na półkach. Ma półki dla wrogów, znajomych, chłopaków, dziewczyn, wysoką półkę dla swoich najlepszych przyjaciół i pustą dla przyszłego męża. Podobnie jak w przypadku wszystkich kolekcjonerów, jej jedynym celem jest zebranie najwięcej i najlepiej, więc zawsze koncentruje się na tym, co dalej.

Kiedy Matrioszka nie zbiera lalek, lubi wkładać swój najnowszy designerski-sprzęt i chodzić po centrum handlowym, by znaleźć komplementy. Zawsze kupuje najlepszą przynętę, ale nie chce zmoczyć stóp, więc po prostu czeka ze swoimi dużymi spławikami i błyszczącymi przynętami, aż jakiś kłujący szczupak podskoczy na jego najlepszej rybiej twarzy dla obłędnego pocałunku. Kiedyś za wcześnie wyciągnęła wędkę, żeby zaczepić przystojnego łososia obgryzającego robaka tylko po to, by zjadł jego wypełnienie, a potem zerwał linę. Od tego czasu zajmuje się wędkarstwem muchowym i tylko łapie cienie.

To doświadczenie sprawia, że czuje się pusta i jałowa, więc dla wzmocnienia strukturalnego odnajduje dwóch mniejszych wyznawców zwanych przyjaciółmi, którzy pasują do niej. Ich związek jest samolubny i powierzchowny, ale wzajemny; polegają na jej zewnętrznej powierzchni, aby przyciągnąć uwagę, a ona polega na ich wnętrzu, aby wypełnić dziurę w niej. Czasami wychodzą się zabawić, ale zwykle pozostają schowani, pieprzeni w środku, zgadzając się ze wszystkim co mówi, ponieważ chcą pozostać przyjaciółmi (a wrogami są wszyscy, którzy się nie zgadzają). 

Każdego ranka budzi się z budzikiem, a następnie ogląda telewizję aż po radio samochodowe. W pracy plotkuje, nawija i bełkocze, prowadzi małe-rozmowy, gawędzi na temat tego gówna i tamtego, dopóki nie nadejdzie czas na rozmowę radiową o piątej na żywo. Następnie w domu dzieli uwagę między telewizor, komputer i telefon komórkowy, aż nadejdzie czas na budzik. Nigdy nie doświadczyła komfortowej ciszy w samotności lub z inną osobą, ponieważ jej unika. Boi się ciszy, bo wtedy umysły kwitną, a jej jest toksyczny; Jej mózg jest twórcą etykiet i używa języka, aby nakleić je na wszystkich. Do każdego związku przypisana jest metka, a walutą jest zgodność, dlatego większość ludzi nie kupuje jej firmy. Nieliczni jednak uwielbiają zbierać się, by pić samotnie i wymiotować. 

Ponieważ zmiana jest kosztowna i szybko się sumuje, Matrioszka rozwija nieświadome uprzedzenie do wszystkiego, czego uczy się najpierw, a następnie ćwiczy edukację obronną, unikając przeciwnych punktów widzenia i konfrontowania nowych faktów ze starymi opiniami. Podrzuca porady i atakuje konstruktywną krytykę cynizmem i sarkazmem. Taki wgląd w abstrakcyjną epistemologię wywołuje nawet objawienie w filozofii znane jako nielogiczny negatywizm; Oddana praca Matrioszki w tej dziedzinie pozostaje niezrównana, ale wciąż nie osiąga Nobla. I niestety dla jej dobrego-samopoczucia emocjonalnego są tego reperkusje, wpływa to na jej zachowanie: czuje się fałszywa i samotna, zbłąkana i porzucona jak starorzecze. Nieustanne ocenianie każdej sytuacji utrzymuje mózg w ciągłym rozmyślaniu. Każde doświadczenie jest odsyłane w celu sprawdzenia niespójności, oznaczone i podpisane pod kątem spisu treści, poprzedzone i załączone, a następnie zindeksowane dla łatwego dostępu. Ten proces jest tak złożony, że tylko w połowie doświadczyła swojego życia.

Asbestos Head to najprawdziwszy przyjaciel, jakiego kiedykolwiek miała. Dziś po chwili wzajemnej pasji mówi, że jakoś zniszczył ich przyjaźń poprzez kontakt fizyczny, a ona nie wie, jak o nim teraz myśleć, ponieważ nie ma na to etykiety.

„Wymyśliłam rozwiązanie naszego problemu”. Matrioszka upuszcza podkładkę do pisania na kolana Asbestos Head.

"Jaki problem? Co to jest?"

„To jest twoja standardowa umowa związkowa. Chcę, żebyś przeczytał, podpisał się w trzech egzemplarzach, napisał tam inicjał, napisał, że mnie tu kochasz, a następnie powiedział, że mnie kochasz. Dwa razy. I raz po francusku.”

"Mówisz poważnie?"

Wzdycha przez nos i kręci głową. "Wiedziałam. Boisz się zaangażowania.”

„Nie boję się Trish. Zaangażowanie jest obowiązkiem, aby nie zmieniać zdania. To tak granie w parapsychologię z samym sobą, określając, co wydaje się właściwe Teraz i czy będzie wyglądać tak samo później.”

„Nie, zaangażowanie jest obietnicą między dwojgiem ludzi, że niektóre rzeczy, takie jak ich miłość, nigdy się nie zmienią”.

„Miłość się zmienia. Ludzie się zmieniają, priorytety się zmieniają - prosisz mnie, żebym obiecał ci spokój, ale gdybym to zrobił, mogłoby to być kłamstwo.”

„Upewnij się, że to nie kłamstwo, przestrzegając umowy!”

„Nie tak działają emocje! Nie będę walczył z moimi uczuciami tylko po to, aby dotrzymać kontraktu.”

„Cóż, nie mogę być szczęśliwa wiedząc, że nie jesteś zaangażowany w trwały związek ze mną.”

"Czerpiesz szczęście z jakiegoś błędnego rodzaju zabezpieczenia, a nie z miłości którą masz do mnie. Miłość nie może być bezwarunkowa, jeśli tam istnieją warunki jak zobowiązania, które temu przeszkadzają. Jeśli miłość jest naprawdę bezinteresowna, to wszystko co się liczy to wzajemne szczęście."

"Wszyscy zawierają takie związki, dlatego jest ekskluzywny formularz do podpisania."

„Zatem czerpiesz szczęście z fałszywego poczucia bezpieczeństwa, a nie z miłości, którą do mnie czujesz. Miłość nie może być bezwarunkowa, jeśli istnieją warunki które temu przeszkadzają. Jeśli miłość jest naprawdę bezinteresowna, wówczas liczy się tylko wzajemne szczęście. Odsuwa kontrakt. "Co to jest?"

"To jest klauzula wyłączności.”

„Co?”

„Podstawowe zasady i zakazy jakichkolwiek ekskluzywnych związków. Dozwolone jest nieograniczone męskie towarzystwo, ale koleżanki muszą najpierw zostać zatwierdzone i ograniczone do wizyt w ciągu dnia. Nocleg jest zabroniony, a także stosunek i fizyczna intymność wszelkiego rodzaju. Zauważ, że zaznaczyłam tylko kilka dodatkowych opcji - bez zażywania narkotyków, bez clubbingu i podskakiwania w barach bez mojej uprzedniej zgody lub obecności. Nieprzestrzeganie żadnego. . . ”

„Nie podpiszę tego.”

„Nie martw się, już wypisałam się z tych samych rzeczy.”

„To nie ma znaczenia. Po prostu nie podchodzę do związków tak jak ty.”

„Każdy robi tak jak ja! Dlatego jest formularz do wypełnienia!”

"Spróbuj się nad tym zastanowić Trish: Ekskluzywne związki uzyskują nieświadomy ascetyzm, gdzie ty i twój partner odbieracie sobie nawzajem możliwości fizycznej intymności z kimkolwiek innym. To może wydawać się stratą do zaakceptowania dla niektórych par, ale fakt pozostaje taki że ponownie ograniczasz swojego partnera od doświadczania ogółu czyjejś miłości bez opuszczania ciebie. To co widzimy jak miłość działa, to pary się schodzą i rozchodzą na zwycięstwach i nadziejach większego szczęścia, a nie po prostu pozwalają wszystkim związkom być obopólnie ekskluzywnymi. Jeśli zaczynacie nakładać ograniczenia na siebie, to zabieracie część niezależności twojego partnera, bez mówienia o tym że to się skończy. Nagle te zaostrzenia stają się ważniejsze niż związek i nawet mają moc do skończenia tego. Pary ustanawiają reguły dla ich związkowej gry i w końcu ktoś oszukuje, więc albo dodają emocjonalną poprawkę, albo całkowicie porzucają grę razem. Nie ma powodu by ludzie się parowali i dopiero wtedy biegali na zachód, niemal wszyscy wpadają w miłość w kimś z jakiegoś powodu każdego dnia. Fakt jest taki że nasza prawdziwa natura wydaje się poligamiczna bez znaczenia jak bardzo rygorystycznie będziemy zaprzeczać monotonii monogamii, a jest tak wielu wspaniałych ludzi z interesującymi różnicami, z unikalnymi osobowościami, dlaczego ograniczać się od możliwych doświadczeń, dlaczego uciszać twojego ducha romansu poprzez ustawianie go w pojedynczym dokumencie?"

"Czuła bym się zazdrosna jakbyś był z innymi osobami."

"Zazdrość jest niczym innym tylko samolubnością zastosowaną do miłości."

"Czy to jest samolubne abym ja kochała ciebie, a ty tylko mnie?"

"Nie, samolubnym jest dyktowanie tego. Miłość i romans to fantastyczne rzeczy, z których wielu się cieszy i raduje. Powinnaś być szczęśliwa że jeden którego kochasz, również ciebie kocha i jest kochany przez wielu, a nie tylko cenić miłość, której masz porcje i lekceważyć tą od innych, to samolubne i ideologicznie niekonsekwentne."

"Czy to jest konsekwentne czy nie, to nie będę walczyła ze swoimi uczuciami i słuchała że to jest złe."

"Twoje uczucie miłości jest oparte o naiwne ideologie od samego początku. Jeśli na prawdę nie kochasz wszystkich, to nie możesz na prawdę kochać kogokolwiek, ponieważ miłość jest bezinteresowna i oparta o szczęście innych, więc wybieranie miejsca gdzie ją umieścić, jest kompromitującym samolubnym wymogiem. W życiu nie możesz wybrać kto cię będzie kochał, jedynie możesz wybrać, czy kochać czy nie kochać, czy kochać wszystkich, albo czy odmówić miłości innym z samolubnych powodów. Jak miłość stanie się selektywnym procesem, to odbiorcy nie będą już więcej kochani bezwarunkowo, ponieważ zostali wybrani na podstawie czyiś pasujących warunków. Ktoś może dobrze wyglądać, być mądry, albo zabawny z dobrym sercem albo jakimkolwiek niekonsekwentnym uzasadnieniem jakiego potrzebujesz aby odblokować bramy-powodzi i wypuścić miłość którą potępiałaś. Wtedy miłujecie wzajemne uwarunkowania dopóki niewierność albo śmierć zrobi swoją część. W międzyczasie mija czas i twoja potępiana miłość bardzo wysycha pozostawiając niewiele dla kogokolwiek innego na świecie. Gdy powstrzymujesz swoją miłość z jakiegokolwiek powodu, to tracisz to co jest najpiękniejsze w emocjach. Każdy kogo spotykasz jest fizycznie egzaminowany, psycho-analizowany, kategoryzowany, oceniany i mentalnie zrolowany pod ulubioną charakterystyką którą ty możesz kochać. W każdym razie, jeśli skupisz swoją energię na tych "łatwo kochających" ludziach, to twoja miłość może być płytka, albo mniej potrzebna na świecie, dlatego są ci którzy są trudniejszymi do pokochania, którzy to są najbardziej wartościowi."

"Ale ja wybieram ciebie, twój brak zaangażowania jest samolubny. Nie chce nic więcej niż wziąć ślub i być dobrą dla ciebie."

"Przepraszam ale myślę że ludzie, którzy się żenią boją się być samotnymi albo chcą być mylnie prowadzeni przez świat fantazji, który kłębi codzienną rzeczywistość spędzania tak wiele czasu dookoła tej samej osoby. Jest wiele osób które kocham i chce znać przez resztę swojego życia, ale umieść mnie z którąkolwiek z nich razem w domu na za długo, a oszaleje. Wszystkie te kaprysy i charakterystyki, które powinniśmy doceniać są o wiele częściej irytujące dla mnie. Znajduje to trudniejszym, a nie łatwiejszym aby kochać kogoś dookoła kogo jestem przez cały czas. Pomyśl o tym, nowe relacje są interesujące i ekscytujące, możemy doświadczyć nowych osobowości, perspektyw albo nawet uprawiać sex z nowymi ludźmi. Długie związki są przytulne i wygodne; można rozmawiać spojrzeniami i wiedzieć dokładnie co lubimy w łóżku, ale po pewnym arbitralnym okresie czasu, wszystkie długie związki cierpią z powodu nieodłącznej niezmienności i ustępują drogę potrzebom tych ekscytujących cech nowych znajomości/związków. To naturalny cykl uzyskujący instynktowne pragnienia, których zabraniamy sobie zażywania, a zamiast tego torturujemy się i zaczynamy nienawidzić tych co nas kochają za zabranianie nam kochania również kogoś innego. Pary mogą żyć oddzielnie, mogą nazywać się małżonkami albo kumplami, ale ja potrzebuje również widzieć innych ludzi, albo nikogo, wszystko po to by czuć że całkowicie wolna wolność jest możliwa na zewnątrz ekskluzywnych związków."

"Ja nie czuje tego w ten sposób w ogóle. Jeśli miałabym ciebie na zawsze, to zawsze byłabym szczęśliwa."
"Nie możesz mnie mieć albo utrzymać i nigdy nie będziesz szczęśliwa jeśli nie posłuchasz tego co mówię to zawsze będziesz sama i nikt cię nie uszczęśliwi. Kocham Ciebie i kocham wszystkich innych i tak samo powinnaś ty. To co uczyni cię szczęśliwą to bezwarunkowe kochanie tych ludzi, których chciałabyś mieć i utrzymać, niezależnie od tego czy będą oni do ciebie wracać czy nie. Osobiście odmawiam układania moich jajek w jednym koszyku, ponieważ chce wpływać na wielu i być pod wpływem wielu. Nie chce nosić tych jaj dopóki nie umrę, albo koszyk się rozpadnie, chce umieścić indywidualne jajka w wielu koszykach, by następnie powracać do nich w trakcie życia, aby obserwować jak urosły. To wydaje mi się dużo piękniejsze niż dwoje ludzi usadawiających się tylko dla siebie, ostatecznie zostawiając kogoś starym i rozbitym, kiedy ich koszyk małżeński się rozpada."

"Cz nie chcesz mieć dzieci?"

"Niedokładnie. Świat ma pełno innych dzieci do zajmowania się, gapienia się i bawienia. Nie mam pragnień by wytrzymywać zmienianie pieluch, krzyki i nieprzespane noce, 18 plus lat straconej wolności, czasu i pieniędzy, tylko po to abym mógł mieć i posiadać jedno, dokładnie tak jak pozostałe 6 bilionów ludzi i nazywać je swoim. Już raczej wolałbym nie mieć żony i dzieci i kochać wszystkie kobiety i dzieci jednakowo. W każdym razie wyjeżdżam na chwilę, ale spotkajmy się w piątek w bibliotece, mam przyjaciela, który chce zadać ci kilka pytań.” 

"Co? Czekaj. Proszę nie odchodź. Myślałam, że wychodzimy dziś wieczorem. Torturujesz mnie. Kto podzieli ze mną numer 2 w Spendy? Wiesz, że nie mogę tyle jeść sama.”

„Nie martw się. Przyzwyczaisz się do bardziej średniej wielkości Spendy's, dopóki ta nowa rutyna nie zapanuje w twoich sentymentach.”
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Asbestos Head - Eric Dubay - przez Real World - 01-04-2020, 10:41 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości